Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 111

Temat: MultiAir objawy

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Dobre pytanie, w starszych rocznikach MiTo instrukcja podaje 5W30 w nowszych już 0w pytanie czy to efekt zbierania doświadczeń i eliminacja słabego oleju /star PE/ czy wlaśnie kwestie konstrukcyjne silnika[/QUOTE]

    Dzwoniłem w tej sprawie kiedyś do centrali FCA i po kilku dniach dostałem odpowiedź, że zmiana oleju zalecanego związana była z nowszą normą emisji spali Euro ileś tam w autach po FL.

  2. #92
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BRAVO MultiAIR 140
    Postów
    18

    Domyślnie

    Minęło parę dni po błędzie P1064, zrobiłem płukankę, wymieniłem olej (miał 2100 km), zmiana oleju w ECU, nietsety ale centralka nie obsługuje mi korekty modułu po wymianie, ale samo wyznaczenie wymiany oleju zdaje się coś zmienia w nastawach ... jeżdżę i czekam co będzie dalej.

    Błąd zrobiłem, że nie odnotowałem wskazania temp. oleju jakie miałem w chwili aktywnego P1064.
    Po lekturze na temat ścisłego związku parametrów pracy uniair z temp. oleju, mam przemyślenia, że może to być przyczyną chwilowego "samopsucia" się tego ustrojstwa.... takla moja hipoteza w tej chwili.

  3. #93
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Wg mojej wiedzy nawet Abarth zaleca 5W-40 do MA
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  4. #94
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darus
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 jtd była, 156 fl sw 2.4 JTDm była, 166 FL 2.4 20v, 159 2.4 20v była, Giulietta 1.4 170 je
    Postów
    559

    Domyślnie

    Panowie, kupiłem kilka dni temu Giuliettę, 1.4 MA 170 km, przebieg 93 tys serwis od nowości ASO. Dzisiaj pierwszy raz wyjechałem na trasę, gdzie można było przycinąć no i jak temperatura silnika się podniosła przełączyłem DNA na D i w 2/3 mocy jazda. Przy przekroczeniu chyba 140 km/h check i przełaczenie w tryb N. Pojechałem na kompa i pokazało taki błąd, który po trzecim odpaleniu się nie pokazał. Po podłączeniu na kompie pokazało to co w załączniku, błąd usuneliśmy i auto jedzie normalnie na każdym trybie. Po checku auto w trybie N jechało normalnie, miało moc i chodziło równo.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180413_094243.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	71.2 KB
ID:	243927  

  5. #95
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BRAVO MultiAIR 140
    Postów
    18

    Domyślnie

    No to nie ma co czekać, tylko czym prędzej wymieniaj olej na 0w30 lub 5w30.
    Nie będę oryginalny, ja jeżdżę na AMSOIL AZO (0w30)+ AR9100 - problem znikł raz na zawsze, tzn. już zrobiłem na takim czymś około 2000km i nie miałem żadnego "check'a".
    Przed wymianą płukanka AR2820 na gorąco 30 minut.

    Zachęcam do lektury amerykańskich "testerów" multiair - sądzę, że jest bardzo wiarygodny:
    (niestety ale nie mogę dodać linka do artykułu z powodu małych ilości moich postów) - wyślę ci go na PW

    Zalecany jest olej z aprobatą Chrysler MS-6395


    MOCNE ZALECENIA:
    Owner’s Manual
    Oil Change - 8,000 mile (or 6 months) oil change interval
    Oil must meet Chrysler material standard MS-6395 4 quarts of 5W30

    Czyli jak na razie spokojnie, coś się zaczyna dziać ale jest do uratowania.
    Adam

  6. #96
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darus
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 jtd była, 156 fl sw 2.4 JTDm była, 166 FL 2.4 20v, 159 2.4 20v była, Giulietta 1.4 170 je
    Postów
    559

    Domyślnie

    Dzięki za pw. Po majówce wymieniam olej wg zaleceń, póki co zrobiłem 300km i cisza...

  7. #97
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Na problemy z uniair wymiana oleju nie pomoże. Ani na taki sam ani inny.
    Polecam lekturę forum.
    Silnik do otworzenia i sprawdzenia tuleji, choć tu może być problem z elektrozaworem.
    Można też do aso i moduł wymienić za jedyne 5kpln.

  8. #98
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Tak czytam o waszych problemach z modułami i się zastanawiam, kiedy mnie to dopadnie. Cały czas jeżdżę na Selenii Star PE. W związku z tym mam pytanie, co lać z produktów dostępnych w ASO ? bo nie chce mi się jeździć specjalnie za olejem?

  9. #99
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Nigdy nic nie zamawiałes wysyłkowo? Naprawdę "podziwiam" tych co jeszcze odważnie leja selenie K. 3 dni temu widziałem julke znajomych po ok 30 tys na selenii. Pod korkiem było czarno - nie brązowo , czarno! Czegoś takiego to jeszcze nie widziałem. I potem dziwić się że moduły padają.....

  10. #100
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    A skąd pewność że produkt kupiony wysyłkowo będzie lepszy o Selenii, u mnie jakoś moduł MA nie padł, a mam najechane ponad 120k km i pod korkiem jest czysto. Więc dlaczego mam kupować coś innego niż oferuje ASO - tylko dlatego że ktoś uważa że Selenia jest zła?. Ja nic negatywnego powiedzieć nie mogę o tych olejach. Zadna Alfa od ich stosowania u mnie się jeszcze nie popsuła. Gdy miałem Alfę 156 JTD 16V najeździłem na Selenii ponad 300k km i pewnie jeździ dalej. Wiem że JTD i MA to dwa różne światy. Jednak czy ktoś ma takiego pecha, czy po prostu kupowane są samochody z mocno cofanymi licznikami i później problem, bo moduł MA padł po XX kilometrach. Więc wolę zmienić Selenię 2x do roku lub co 10k km, niż bawić się w wynalazki. Dlatego pytam, czy ktoś jeździ na czymś innym oferowanym w ASO i nie mam na myśli Castrola z beczki.
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 06-05-2018 o 13:38

Podobne wątki

  1. [MiTo] MultiAir
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 29-02-2020, 10:00
  2. [Giulietta] Serwisowanie MultiAir
    Utworzone przez kobe83 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 20:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory