Strona 1 z 12 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 111

Temat: MultiAir objawy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza,Myszków
    Auto
    lexus ux, bmw x2
    Postów
    89

    Domyślnie MultiAir objawy

    Witam
    Jakie są objawy awarii, nieprawidłowego działania modułu MultiAir.
    Dziś rano po odpaleniu auta słychać metaliczny dzwięk gdzieś przy silniku podobnie jest przy rozgrzanym aucie dzięki nie ustępuje.

    Adrian

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    U mnie najpierw były takie objawy, że odpalałam silnik, wrzucałam jedynkę i auto dosłownie nie chciało jechać, mogłam wciskać gaz do spodu i nic, dopiero po chwili zaskakiwało, po ponownym wbiciu jedynki i było ok. Oczywiście nie wiedziałam, że to są już objawy tego, bo auto zepsuło mi się 2 lata temu i wtedy jeszcze nic człowiek nie słyszał o awariach tego modułu. Pewnego pięknego dnia auto w ogóle nie odpaliło, wyskoczyły kontrolki check engine, hill holder unavailable itp i cała choinka na desce. Auto pojechało do serwisu, gdzie nie stwierdzili wady od razu, komputer wykazał jedynie, że świece zaoliwione, oni mówili też, że to może być czujnik położenia sprzęgła itp. Ogólnie za samą diagnozę zawołali 1500 zł plus, a naprawa około 7 tyś bo to pewnie coś tam (już teraz nawet nie pamiętam co, ale nie mówili o tym module, tylko podejrzewali coś innego). Auto naprawił mi wujek. W tym module wyskoczyła taka część od sterowania elektrozaworem (część wielkości mechanizmu w długopisie i to unieruchomiło cały silnik), wujek pracuje w autoryzowanym serwisie innej marki, gdzie akurat też już wchodziły te silniki jaki ja mam w alfie i był na szkoleniu w związku z tym. Auto dwa lata jeździło po tej naprawie, niestety w związku z tym, że część powinna być wymieniona na nową, nie było już takiej precyzji i zaczęły stukać zawory, no waliło jak młotem już na końcu (właśnie taki metaliczny dźwięk), na szczęście co raz więcej ludzi zgłaszało tą awarię, czytając tutaj na forum, skorzystała z rad i zadzwoniłam do alfy. Wymienili mi to za jakieś śmieszne pieniądze (dobrze, że wtedy nie zdecydowałam się na tą naprawę, bo nie odżałowałabym takich pieniędzy, a przypominam auto miała 2 lata). Samochód teraz śmiga, żadnych stuków (chyba, że w zawieszeniu :-), no i gwarancja na rok, więc zamierzam go po tym czasie raczej sprzedać, bo wymiana była w takich pieniądzach tylko ze względu, że auto serwisowane i rocznikowo jeszcze świeże, a kto da gwarancję, że za dwa lata znowu to samo się nie wydarzy? Ogólnie dramat, kto to przeżył, to sam wie ile stresu.
    Ostatnio edytowane przez clucha ; 30-12-2014 o 13:37

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza,Myszków
    Auto
    lexus ux, bmw x2
    Postów
    89

    Domyślnie

    Czyli krótko mówiąc "clucha" czeka mnie wymiana akrywatora ? czy czegoś innego. Bo jak dobrze rozumiem moduł Multi Air to ten aktywator?

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Tak ten moduł to jest inaczej nazywany aktywatorem. No wiesz ciężko mi powiedzieć co to może być, ja się tam nie znam, ale jak ten aktywator to na 100% tylko wymiana, żadne naprawianie bo i tak to sie skończy na wymianie.

  5. #5
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Czy miałaś taki objaw, że silnik był jakby przyduszony, nawet jak się wciskało gaz na jedynce?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza,Myszków
    Auto
    lexus ux, bmw x2
    Postów
    89

    Domyślnie

    Roman35 czasami miałem takie wrażenie że po odpaleniu, wróceniu biegu,ruszaniu auto dusiło ,musiałem dać sporo więcej gazu żeby ruszyło. A druga sprawa już od dłuższego czasu jak się zatrzymywałem to dziwnie jakby obroty silnika spadały( albo silnik ciszej chodził) A od wczoraj jak tylko odpaliłem to słychać dźwięk metaliczny w silniku im więcej obrotów tym szybszy dźwięk.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - wydaje się, że problem z modułem MultiAir (aktywator) ECU sygnalizuje parametrem fuel trimm.
    - parametr ten jest wyliczany z wartości PID long1, long2.
    - przy kłopotach z aktywatorem ten parametr na postoju ma wartość powyżej 10 %, nie jestem do końca przekonany o tej właśnie wartości, nie miałem okazji jej pomierzyć na podejrzanym module.
    - z tego co wiem , program Scan XL Pro podaje te PID-y.
    - chętnie pomierze te wartości u kogoś z mojej okolicy z podejrzanym aktywatorem.
    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 01-01-2015 o 12:57
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    - ja mam podejrzany moduł, ale niestety nie jestem z okolic Wrocka.
    - wczoraj dostałem wyniki analizy oleju (dzięki wlyszkow), po ok. 1500 km od wymiany, oleju przybywa i mam 3.8% paliwa w oleju. Chętnie bym pomierzył też inne parametry, dla dobra nauki, więc jak masz ten program (i śmiga on z ELMem) to chętnie sam to zmierzę i wyślę Ci wyniki.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - program to Scan Xl Pro v3.5.1 build 2770 mozna bez problemu sciągnąć z sieci.
    - mam tylko wrażenie, że ten program nie działa z klonem ELM327 v1.4, ja używam do tego programu interfejs OBDlink SX.
    - podsyłem kilka plików programu Scan XL Pro z testu G aby zaznajomić się z programem.
    Attached Files Attached Files
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - program to Scan Xl Pro v3.5.1 build 2770 mozna bez problemu sciągnąć z sieci.
    - mam tylko wrażenie, że ten program nie działa z klonem ELM327 v1.4, ja używam do tego programu interfejs OBDlink SX.
    - podsyłem kilka plików programu Scan XL Pro z testu G aby zaznajomić się z programem.
    multiecuscan sobie z tym poradzi i od razu zrobi ustawienie dyspersja uni-air

Podobne wątki

  1. [MiTo] MultiAir
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 29-02-2020, 10:00
  2. [Giulietta] Serwisowanie MultiAir
    Utworzone przez kobe83 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 20:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory