Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Uszczela szyby przeniej - cieniutka obwódka

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Załącznik 222301

    Ehh a dzisiaj mnie dopadło Jutro jedzie do serwisu
    Fakt że dość szybko jechałem ale to nie wahadlowiec żeby coś odpadalo z poszycia
    Szyba dzisiaj to materiał eksploatacyjny, ja na 60tyś km wymieniłem już dwie - nie jest to zabawne ale fakt

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    A masz gwarancje (2 lata), przedłużoną gwarancję, czy idziesz "na żywioł"?

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Już po gwarancji ale mam "specjalne traktowanie"

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    To miło! Pochwal się jak to się skończy.

    Mi odmówili wymiany szyby w ramach rozszerzonej gwarancji (bo faktycznie nie ma tego w wykazie), a robienie tego gotówkowo jakoś mi się nie opłaciło. Fiat zaproponował symboliczny gest handlowy na części (tj. na szybę), ale akurat wtedy aktywny był wątek o źle wklejonym lusterku/czujniku deszczu... i jakoś się wahałem. W decyzji pomogło mi też to, że wkleiłem uszczelkę na kropelkę Kropelki (żeby jakoś jeździć, bez latania) i trzyma się tak już ponad pół roku i z 8000 km.

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    no i mnie dopadło-po wymianie ułamanej klamki zaczyna mnie coraz bardziej to auto irytować. u mnie od dołu po stronie pasażera - jadę a tu łomotanie. co za szajs!
    przyglądałem się temu w garażu i ewidentnie wygląda na to iż guma jest słabej jakości i za ciecka stad się rozłazi. Pytanie czy bez tego cis siebędzie działo? zamiezrzma do podkleić klejem do szyb- wyjmowanie szyby nie wchodzi w grę

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Niestety w tym wypadku aby to prawidłowo naprawić trzeba wymienić całą szybę (ok 1100zł + robocizna). Tak to jest robione na gwarancji. Ktoś tu jednak pisał, że można podkleić na kropelkę i tak jeździć. To uszczelka zewnętrzna i nie wpływa na szczelność szyby więc takie rozwiązanie chyba jest ok.

    Problematyczne może być miejsce pęknięcia. U mnie wylazło przy lusterku na kilkanaście cm co oznacza, że potencjalnie odpadnie aż do dachu. Można więc spróbować odkleić jakoś do końca i przykleić na całości żeby już się nie odklejało.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Można więc spróbować odkleić jakoś do końca i przykleić na całości żeby już się nie odklejało.
    Tylko nie to!
    Podkleić i już, można też klejem do gumy. Moim zdaniem urywa się toto ze względu na turbulencje w okolicy zejścia się podszybia i plastików na zewnątrz w rogu maski. Jeśli się komuś jeszcze nie urwało to tam radzę poprawić te plastiki i koniec gumki posmarować klejem tak by nie miał ochoty się majdać.

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Dziś walczyłem z tym dziadostwem- problem nie powstaje z turbulencji ale z ...myjek ciśnieniowych - ta gumka nie dość że jest gruba na ok 1mm to wykonana z mało elastycznej gumy. Wystarczy że lancą dłużej przytrzymasz i pęka - potem wiatr i następne mycie robi swoje - pęka ta gumka dosłownie od samego patrzenia.
    Zakład od szyb przykleił uszczleczkę a następnie nałożył na całość klej do szyb nawet w miejscu, gdzie nie pękła jeszcze. Praktycznie nie ma śladu.
    Co nie zmienia faktu że zaczynam z przerażeniem patrzeć na ten samochód- najpierw klamka teraz szyba- w niespełna 2 letnim aucie. Ktoś powie że to pierdoły - owszem ale do wymiany uszczelki trzeba kupić człą szybę bo nie występuje jako czesć zamienna a do wymiany klamki cały boczek- jakaś paranoja.

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Guma jest denna, to fakt. Moim zdaniem ona jest "krojona" przez krawędź szyby.

    Ja przykleiłem (w zamyśle - na chwilę, żeby dotrwać do wymiany), ale cały czas się trzyma, bez zawahania. Nawet jak się odkroi na dłuższym odcinku wystarczy podkleić dosłownie 5mm końcówki. Odklejanie całości i klejenie "na nowo" - też o tym myślałęm, ale będzie strasznie upierdliwe, bo ta uszczelka tam się trzyma(ć powinna) do krawędzi szyby, a nie do "dna" tego rowka między słupkiem, a szybą. Więc na dobrą sprawę trzeba celować na ile wepchnąć uszczelkę, a nie tylko zapodać kleju w rowek i docisnąć.

    I także w ASO mi powiedzieli, że ta uszczelka nie wpływa na szczelność szyby. W co akurat jestem skłonny uwierzyć, patrząc po tym, że ona była już wcześniej dość luźna (a z drugiej strony trzyma się na końcówce). Więc uważam, że takie podklejenie "estetyczne" spełnia swoją funkcję, jest tak samo nieszczelnie jak wcześniej. Póki co nie ruszam, w razie kolejnych problemów wybiorę pewnie klej do szyb, ale nie miałem go pod ręką w trasie, a jechać z łopotaniem nie mogłem.
    [MENTION=73165]azar[/MENTION] - wymienili Ci za free?

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    no i sprawa załatwiona- nowa uszczelka wraz z szybą ori wymieniona w ASO
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 01-03-2017 o 14:04

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 10:34
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 10:31
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 13:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory