Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Brak ksenonow z pakietu sport do Giulietty

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar chrzanek
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    Giulietta 1.4 MAir
    Postów
    64

    Domyślnie Brak ksenonow z pakietu sport do Giulietty

    Mam niejaki problem z naprawa mojej Julki po stluczce, ktora zaowocowala rozbiciem lamp przednich (dziekuje tutaj starszemu panu za zajechanie mi drogi). Mam Julke z konca 2011 z pakietem Sport, gdzie za 2,5k dokupilem m.in. "ciemne wykonczenie reflektorow przednich". Bylem dosc mocno zdziwiony jak przy ogledzinach samochodu po naprawie okazalo sie, ze zostaly zalozone normalne ksenony z jasnymi kloszami. Z oficjalnych odpowiedzi od ASO i z infolinii AR wynika, ze reflektory z przyciemnianym wykonczeniem nie sa juz produkowane i nie mozna ich otrzymac. Rekompensata za wstawienie innych reflektorow niz oryginalnie zakupione tez nie jest przewidziana.

    Nie ukrywam, ze sytuacja mnie mocno wkurzyla, bo jak dla mnie jest widoczna roznica w wygladzie, ale nie wiem jakie mam mozliwosci ruchu. Co sadzicie o tej sytuacji? Pisac do centrali w IT?Nadmienie, ze na samochod z uwagi na brak innej czesci czekam juz ponad 2 miesiace.

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Skoro byla doplata to i powinna byc rekompensata
    No ale to tylko wg mnie
    Napisz - nie zaszkodzi na pewno








  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Depo robi takowe z ciemnym wykonczeniem , poszukaj może były by do sprowadzenia przez jakiś sklep (np. Sosulski ) - no chyba że muszą być koniecznie oryginały to faktycznie trochę problem....
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 21-04-2015 o 23:05

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Zaraz zaraz - przed wczoraj byłem w salonie, żeby się przejechać, nową Giuliettą QV 2015, która ma na wyposażeniu ciemne reflektory z bi ksenonem. To kto je produkuje?

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    sprawdz w eper po numerze win numery tych reflektorów , podaj je to sie dowiem u źródła czy faktycznie są niedostępne czy ktos wali ścieme

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    Zaraz zaraz - przed wczoraj byłem w salonie, żeby się przejechać, nową Giuliettą QV 2015, która ma na wyposażeniu ciemne reflektory z bi ksenonem. To kto je produkuje?
    Też mi się wydaje, że jak odbierałem swoją z salonu (marzec 2015), to stała jedna z pakietem Sprint właśnie z ciemnymi reflektorami.

    Potwierdzenie z konfiguratora na stronie AR:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	giulietta.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	49.2 KB
ID:	164377  
    Ostatnio edytowane przez klimucho ; 22-04-2015 o 16:45

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    A czy w przedliftach i poliftach są te same reflektory? Może w tym jest cały widz?

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Walcz z ubezpieczycielem, mają doprowadzić auto do stanu sprzed stłuczki - jeżeli na wyposażeniu były ciemne lampy, to takie same powinieneś dostać po wymianie. Skąd je wezmą to zmartwienie ubezpieczyciela nie Twoje. Nie podpisuj protokołu odbioru samochodu, walcz do końca i najlepiej wszystko na pisma, nic na gębę. Jeżeli za te lampy zapłaciłeś w nowym 2,5kzł to tyle samo powinni Ci za nie oddać.
    Co innego jakbyś później je dokupił, wtedy moga mieć to w poważaniu. Ale jak były w nowym aucie jesteś "na prawie", tylko teraz trzeba walczyć do końca o swoje. Oni liczą standardowo, że Ci się znudzi i w końcu się przestaniesz się awanturować, a oni sie wykpią lampami za pól ceny.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar chrzanek
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    Giulietta 1.4 MAir
    Postów
    64

    Domyślnie

    Dzieki wielkie za odpowiedzi.

    Od ASO otrzymalem ponizszy zrzut ekranu z CSPS i informacje "Zmiany na częsciach są dokonywane w celu poprawy ich jakości jak niżej, według zmian (odm) kreowanych przez konstruktora danego modelu":



    Z tego co czytam to wynika, ze numery 50520232 oraz 50520224 sa zamieniane na nowe. Po reklamacji na infolinii dostalem lakoniczna odpowiedz, ze oni swoje stanowisko juz wyrazili i rekompensat nie przewiduja Nie moge znalezc jakiegos adresu mailowego centrali na ktory moglbym wyslac te informacje. Sprobuje podzialac przez ubezpieczyciela jeszcze.

    Z mojej perspektywy jest to szkoda z OC i chce, zeby byl samochod w takim stanie w jakim byl przed wypadkiem, tak wiec nie chce szukac zamiennikow itp. Absurdalne jest dla mnie, ze Alfa oferuje nowe Julki z takimi reflektorami, a do samochodu 2011 twierdza, ze nie maja odpowiednich czesci.
    Ostatnio edytowane przez chrzanek ; 23-04-2015 o 10:30

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Czyli jednak ktoś wali ścieme. Sprawdziłem numery które podałeś, zamieniaja się na 50530883 oraz 50530895- oba reflektory są fizycznie dostępne na magazynie w Bielsku, do ściągniecia bez problemu. Cena kosmiczna wiadomo ale to nie ma znaczenia dla Ciebie. W razie czego pisz na priv

Podobne wątki

  1. [159] Opony i felgi zimowe dla pakietu Ti
    Utworzone przez szyder w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 09-12-2020, 22:46
  2. Dezaktywacja elementów pakietu ZIMA - AR 156 1,9 JTD 149 KM
    Utworzone przez piotreq2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 19:05
  3. Problem z ustawieniem ksenonow. Przed liftem
    Utworzone przez lchodala w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 07:48
  4. legalnosc ksenonow
    Utworzone przez Piotriix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-03-2007, 17:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory