Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Urwany element spryskiwacza reflektorów

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    w porównaniu z audi ceny zaślepki do giulietty trochę powalają. na wstępie proszę wybaczyć barbarzyński charakter pytania. czy jakaś inna klapka da się przyczepic do tego spryskiwacza (wiadomo że nie będzie taka sama, ale chodzi o to żeby spełniała taką samą rolę i żeby była taki sam rozstaw mocowania), ew. czy można zastosować inną pompkę spryskiwacza z innego samochodu. cena kompletu to ponad 500 zł, w sytuacji w której skoda czy audi to ok 100 zł

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar NikoBarteq
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulietta Sportiva Bianco Lunare
    Postów
    443

    Domyślnie

    Sory za odkop ale wczoraj spotkał mnie ten sam problem. Wypadła mi głowica razem z zaślepką. Cena całego sprysku powala 600zl czy ktoś coś zaradził na temat dołożenia samej głowicy można to gdzieś kupić?

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Kup z rozbitka, wychodzi najtaniej. W tych dyszach puszcza plastikowy klip który trzyma dysze z głowicą. Jak już zamontujesz nową to wysun ją i złap miejsce tego klipa na metalową obejme zaciskowa, tylko nie za mocno. Już nie odpadnie, nawet jak podmarznie...

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    A ja k wysunąć? Przecież sama wraca po spryskaniu.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    1. Jak jest urwana to po prostu ciągniesz za to co zostało, zakładasz nową dysze, ściągasz opaską metalową ten klip i z głowy. Potrzeba trochę wprawy i uwagi.
    2. Jedna osoba uruchamia spryskiwacz a druga trzyma to co się wysunie jeżeli dysza jest na miejscu a brakuje zaslepki.
    3. Zaslepke z dysza też da się podważyć i wyciągnąć. Najlepiej cienkim plastikowym czymś jak do demontażu tapicerki. Trzeba tylko ciągnąć jednostajnym ruchem a nie szarpać.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulietta 2.0 JTD
    Postów
    17

    Domyślnie

    Odkopuję znów. Podczas zimy dopadł mnie ten sam problem. Jest możliwośc kupna samej głowicy lub pasuje zamiennik z innego auta? jeżeli nie to są jakieś patenty na wyłączenie z działania tego co zostało z tych spryskiwaczy i zaślepienie dziur na stałe?

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Nie ma zamienników, są tylko oryginały za chore pieniądze jak na ten element. Ja się staram używać spryskiwaczy przy światłach dziennych (wtedy nie zadziałają), a jeśli mam mijania to wtedy przy postoju lub niskich prędkościach. Jak na razie się to sprawdza i działa ale sam fakt lichej konstrukcji spryskiwaczy to niezła wtopa.
    Ps. Gdzieś mi się przypomina, że ktoś wyciągał bezpiecznik...

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    niestety trafienie rozbitka moim zdaniem jest nierealne, nikt tego nie wystawia nie mam pomysłu gdzie tego szukać, a szukam już dość długo, na szczęście na allegro pojawiły się klapki po 60 zł, ale ceny spryskiwaczy się trzymają głowicy samej w częściach chyba nie ma, takiego ogłoszenia nigdy nie widziałem , nie mam jeszcze 50 postów, więc na forum nie mogę zamieścić ogłoszenia. co do włączania się spryskiwaczy, przy małym poziomie płynu też się nie wysuwają, ale jak sądzę pompka nie lubi pracować na sucho, chociaż pewnie płyn i tak tam jest tylko nie ma ciśnienia

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    51

    Domyślnie

    Też odłączyłem na zimę tyle płynu idzie ze głowa boli.

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    temat ponownie odkopywany, poszukiwana sama głowica spryskiwacza, czy komuś z wątku udało się to namierzyć, wystarczy uszkodzony spryskiwacz ze sprawną głowicą, może jakiś błyskotliwy pomysł to rozwiąże, a może komuś udałoby się załatwić ogłoszenie w alkoholikach, może ktoś ma znajomego w serwisie fiata... nie mam innych pomysłów

    - - - Updated - - -

    bardzo przepraszam w alfaholikach

Podobne wątki

  1. dysza spryskiwacza reflektorów bi-xenonowych
    Utworzone przez danus77 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-07-2018, 07:43
  2. Urwany wąż gumowy
    Utworzone przez cargo241 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 15:12
  3. dysza spryskiwacza reflektorów 156
    Utworzone przez bartpot w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-06-2012, 10:43
  4. urwany MCPERSON
    Utworzone przez jozofek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory