Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: Opinie serwisu ADF Auto Wroclaw

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie Opinie serwisu ADF Auto Wroclaw

    Drodzy alfaholicy!
    Poniewaz po 2 tyg od wizyty w serwisie nie otrzymalem do dnia dzisiejszego odpowiedzi od ADF Wroclaw odnosnie mojej straty finansowej jaka ponioslem w zwiazku z nieudolnoscia serwisantow i calego balaganu jaki tam panuje, chcialbym opisac kilka faktow i dac wam dobra rade abyscie omijali ten serwis z daleka!
    Oddalem swoja Julke na podstawowe wymiany serwisowe: olej, plukanie silnika, swiece, filtry, akumulator, pasek klinowy z napinaczami, sprawdzenie klockow i ewentualna wymiana, wymiana galki od zmiany biegow ze wzgledu na schadzaca farbre jak i z tym samym problemem nakladke kierownicy. Do tego chcialem pomalowac przedni zderzak (duzo odpryskow) i sprawdzic system przednich wycieraczek poniewaz czasami sie nie zatrzymuja i trzeba sie bawic by je zatrzymac. Poprosilem by sprawdzili jeszcze co trzeba wymienic i jesli cos zobacza to prosze najpierw o kontakt do mnie.
    Julka stala 3tygodnie w serwisie a fachowcy nie potrafili uporac sie z niektorymi z wyzej wymienionych elementow!

    Na poczatku umawialismy sie ze samochod bedzie podstawiony w Pon i powinien byc gotowy do odbioru w czwartek lub max piatek….poniewaz nikt nie fatygowal sie do mnie zadzwonic co i jak idzie, postanowilem skontaktowac sie z serwisem w srode i uslyszalem ze zderzaka nie da sie pomalowac bo jest gdzies lekko pekniety na spodzie kolo oslony i musieliby to najpierw pospawac. Dlaczego nikt mnie o tym nie poinformowal w poniedzialek lub wtorek co daloby moja zgode na zalatwienie tej sprawy w terminie do piatku?-nie mam pojecia
    Przy okazji zapytalem o hamulce i powiedzieli ze wystarczy je tylko przeczyscic i bedzie ok…powiedzieli rowniez ze jest lekki wyciek oleju z wymiennika ciepla oleju i musza to wymienic + sterowanie skrzyni trzeba cos poprawic. OK no problem, zgodzilem sie na wszystko oby tylko wyrobili sie w czasie do piatku.

    Poprosilem o wycene ponwiaz nie moglem byc przy odbiorze. Na wycenie zobaczylem kilka dziwnych rzeczy: komplet klockow hamolcowych cena za material + robocizna jak i rowniez cena za sprawdzenie i czyszczenie hamulcow przod i tyl…?!?!WTF…po telefonie otrzymalem wiadomosc ze musza to sprawdzic bo sami nie wiedza juz…i ponoc mialo byc tylko czyszczenie ale zalozyli nowe klocki wiec “nie bedzie kosztow robocizny”… Brak komuikacji miedzy pracownikami…masakra

    Ok…i tu dopiero sie zaczyna moja przygoda
    Systemu wycieraczek nie sprawdzili bo potrzebowali by wiecej czasu (tydzien to zamalo!) a przeciez podkreslalem ze to bardzo wazna sprawa!!!praktycznie z tym przyjechalem a reszta byla przyokazji juz..FUCK …zona wychodzila z siebie po tej wiadomosci ale jak by tego bylo malo otrzymala tajemniczy BONUS od serwisu – peknieta przednia szybe!

    Kazalem zonie przy odbiorze bardzo dobrze sprawidzc Julke czy nie jest obita, zarysowana itp…ponoc samochod w srodku byl taki brudny ze szok jak by tam ktos trociny wsypal… ok…Na prosbe zony poodkurzali w srodku i gdy chciala odjechac zobaczyla pekniecie przedniej szyby.. QRWA

    Oczywyscie serwisant ktory oddawal auto juz zniknal gdzies i nie mogla go znalesc…oczywiscie nikt nie wiedzial i nikt tego nie zauwazyl wczesniej, ale po rozmowie z kilkoma gosciami uslyszalem kilka wersji typu: “o tak..ja widzialem ze byla peknieta juz w czwartek” “no ja nic nie widzialem wiec musze sprawdzic zdjecia ktore robilismy przy oddaniu auta”…co drugi to inna odpowiedz, strach i zaklamanie zamiast odrazu powiedziec co sie stalo. Przeciez gdyby tylko zona odjechala byloby po ptakach a serwis wystawilby dupe do pocalowania…

    Tak czy tak nie mieli wyjscia jak tylko zamowic nowa szybe na swoj koszt oczywiscie. Przez ten fakt zlecial kolejny tydzien poniewaz raz czekali na szybe od soboty do srody i potem musieli ja zamontowac i w czwartek dopiero auto bylo gotowe…nawet w piatek chyba..
    W tym czasie kazalem koniecznie uporac sie z problem systemu wycieraczek.

    Po kolejnej probie oddania auta zona byla gotowa na powrot do NL. Jednak jak to pech cos jej nie pasowalo z oponami przy jezdzie powyzej 100km/h I podjechala do wulkanizatora ktory zobaczyl WYCIEK OLEJU z nowego wymiennika ciepla…no I powrot do serwisu na kolejny tydzien…czesc przyszla w srode, zamowilem opony z dostawa do serwisu by bylo szybciej ale niestety nie mieli specjalnej maszyny by te opony zalozyc bez porysowania felg..wiec musieli je wyslac i do piero na drugi dzien bylo wszystko gotowe…

    System wycieraczek nienaprawiony, sprawdzali wiazki tylnej wycieraczki I wszystko niby ok…powiedzieli ze musze wymienic caly system przednich wycieraczek co kosztuje okolo 4K no I zostaiwc auto na troche!!! Paranoja!
    Chcac spedzic tygodniowy urlop w PL zona zostala na ponad 3 tyg. Wiazalo to sie z dodatkowym czasem wolnym w prowadzonej przez nia firmie w NL I stracie okolo 200eur/dzien!

    Niestety seriwis nawet nie potrawil do dnia dzisiejszego wyslac glupiego maila z przeprosinami za nieporzadane usterki I caly ten burdel z tym zwiazany…
    Uslyszalem tylko calkiem przypadkiem po zakonczeniu mojej ostatniej rozmowy (gosc nie odlozyl sluchawki) – “kurwa, tak nie moze byc…co to sie kurwa dzieje”

    W tym serwisie nie maja pojecia o komunikacji, podejsciu do klienta i jakosci wykonywanych uslug.
    Nie istnieje cos takiego jak Customer Service wiec nie ma gdzie zglaszac swoje niezadowolenie, nawet oficjalne biuro Alfy w PL olalo cala sprawe po moim kontakcie…Takie rzeczy w NL nie maja miejsca!!! Klient traktowany jest jak Pan…to w ADF wroclaw kupilem 2 samochody I planowalem kupic nastepne, I nawet kasuja za gowniany samochod zastepczy gdzie w NL dostaje za free jak tylko z czymsc jade a samochodu tam nie kupilem…

    Dlatego to byl moj ostatni raz gdy odwiedzilem ten serwis oszustow i amatorow…wyraznie dali mi do zrozumienia ze nie jestem tam mile widziany!
    Gdy zobaczylem auto po powrocie zony bylem w szoku…lewa czarna uszczelka w obranowaniach szyb jest tak zniszona jak by ktos to jakims kwasem oblal!!! Przy wymianie nakladki kierownicy zrobili dziure w tylnej czesci a glupia galke zamontowali tak ze powinienem im wsadzic to w dupe!

    Galka juz prawie sie odkleja I jest tak krzywo nalozona ze to sie nie miesci w zadnych standardach…jak odpadnie to sam to lepiej silikonem nakleje!
    Kiedys mialem inne zdanie o tym serwisie jednak moje zdanie juz sie zmienilo. NIGDY NIGDY NIGDY ADF WROCLAW…oszukuja na fakturach wciskajac rzeczy ktore nie byly robione, jakosc wykonania uslug jest czasami straszna, a podejscie I kontakt z klientem jest w wiekszosci przypadkow nie do zaakceptowania… wydaje mi sie ze oni robia tam wszystko na sile, ze ktos ich zmusza do tej pracy bo nie widze innego wytlumaczenia takiego zachowania.

    To tyle odemnie… a czy ty tam teraz pojedziesz? To juz twoja sprawa! Ja omijam ten serwis z daleka, a kolejna Alfe kupie w innym salonie!
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 03-06-2015 o 02:02
    2010 Giulietta 1.4 TB progression + dodatki + SAVALI tuning 144KM / 257Nm

    2014 Giulietta 2.0 JTDM 175KM TCT Exlusive + (sportiva QV, premium, pakiet wlokna weglowego, dodatkowe spoilery)

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Wyślij liścik z tym opisem właścicielowi salonu. Masakra.

    Wysłane z OPO przez Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - dlatego od 6 lat nigdy nie jeżdze do ADF Wrocław.
    - dziwne jest tylko to, ze jest w dziale dolnoślaskim wiele negatywnych opinii o tym serwisie i mimo tego ktoś z ich usług korzysta.
    - taką mamy naturę, sami lubimy sprawdzać doświadczenia innych.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie



    Co do galki to powiedzieli ze tak juz musi byc...ze inaczej sie nie da poniewaz kiedys na gwarancji wymieniali bo sie odkleila i cos tam zostalo polamane dlatego na klej teraz musieli zrobic...Qrwa banda debili

    Na ostatnim zdjeciu dziura pod spodem kierownicy jak by ktos srubokret wjebal...
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150603_075110.jpg
Wyświetleń:	537
Rozmiar:	35.8 KB
ID:	168675   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150603_075135.jpg
Wyświetleń:	528
Rozmiar:	34.0 KB
ID:	168676   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150603_075202.jpg
Wyświetleń:	550
Rozmiar:	25.9 KB
ID:	168677  
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 03-06-2015 o 07:02
    2010 Giulietta 1.4 TB progression + dodatki + SAVALI tuning 144KM / 257Nm

    2014 Giulietta 2.0 JTDM 175KM TCT Exlusive + (sportiva QV, premium, pakiet wlokna weglowego, dodatkowe spoilery)

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Zrobili dziurę bo demontowali poduszkę.
    Pracowałem w ADF 15 lat temu i widzę że nic się nie zmieniło.
    Ja serwisuję swoje auta na Paprotnej i ich polecam.
    Zawsze lepiej się jednak współpracuje z małymi serwisami również tymi co mają autoryzację.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    najdziwniejsze że Paprotna i Bravo Servis to także byli pracownicy ADF auto... a panom z ADF auto nikt i nic nie zagrozi, wiadomo z jakiej opcji politycznej wyrośli...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    I tu jest problem grupy FIAT, serwisy przeważnie są na poziomie co najwyżej średnim. Nie ma co się dziwić, że ostro konkurują z Panami Mitkami czy Wiesiami i o zgrozo często przegrywają. Na moją prośbę by obejrzeli auto po gospodarsku czy jest OK, szczerze powiedzieli nie obejrzeli bo nie było czasu. Trudno, nie chcieli zarobić?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Exclusive 1.4MA
    Postów
    51

    Domyślnie

    Byłem w ADF ostatnio z konieczności... prawdopodobnie krawężnik, albo dziura, spowodowały naderwanie się gumy/osłony/chlapacza, części przytwierdzonej do przedniego nadkola, co zaowocowało zahaczeniem i prawdopodobnym oderwaniem wkrętu od nadkola... Przy wizycie w dziale części powiedziałem co i jak, Pan był wielce naburmuszony, że nie znam nr części, czyżbym miał przychodzić z gotowym rozwiązaniem do serwisu? Po wielkich bojach, dostałem wkręt z nakładką za całe 2.83 zł, jednak owej gumy nie dostałem, bo trzeba, jak to Pan stwierdził, zamówić całe nadkole za 220 zł....Dobrze, że za przykręcenie nic nie policzyli...Chyba trzeba będzie pojechać do Opola z wizytą na wymianę oleju, ktoś może korzystał z tego serwisu, bo najbliższy następny to tylko chyba Ostrów Wlkp, a potem Poznań, z czego ten pierwszy ma tylko autoryzację na serwis Alfy, bez salonu, przynajmniej tak na stronie www jest napisane.

    Ktoś orientuje się jaki nr ma ta nieszczęsna guma przy przednim nadkolu i czy naprawdę nie występuje jako osobna część, jak chce serwis, bo przecież jest przykręcona na dwie śrubki i jakąś zapinkę do nadkola.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    I to wlasnie mnie wkurza ze oni zwracaja sie do klienta jak do smiecia...czesto bardzo lekcewarzaco i z totalnym olaniem.


    Nie wiem czy oni maja cos w zystemie juz o mnie zapisane ale jak dzwonilem z priv. numeru zawsze to przy odbiorze telefonu myslalem ze gadam z trupem, a po podaniu tablic samochodu ich glos sie zmienial tak jakby usiedli na
    krzeslo elektryczne... profesjonalni amatorzy

    Tak czy tak na przyszlosc ktos moze polecic jakis inny ale Profesjonalny serwis we Wroclawiu albo okolicach?
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 03-06-2015 o 22:29
    2010 Giulietta 1.4 TB progression + dodatki + SAVALI tuning 144KM / 257Nm

    2014 Giulietta 2.0 JTDM 175KM TCT Exlusive + (sportiva QV, premium, pakiet wlokna weglowego, dodatkowe spoilery)

  10. #10
    Lemolub
    Gość

    Domyślnie

    Cześć
    A czy rozważałeś skorzystanie z serwisu w Niemczech, np w Budziszynie? Czy w ogóle ktoś korzystał z takiej możliwości, tj serwisowania, kupionego w Polsce auta, za granicą?
    Pozdrawiam
    ps
    Sam wiele lat temu serwisowałem swoją Alfę 145 w ADF i jak widzę faktycznie od lat nic się tam nie zmienia :-(

Podobne wątki

  1. Auto Gaz i serwis czakram opinie.Albo inny Auto Gaz w RZ
    Utworzone przez e5nio w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 21:41
  2. Opinie o AR 159 na AUTO CENTRUM
    Utworzone przez otto w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-10-2011, 20:15
  3. Alfa Romeo GT 1.9 MJ opinie czy ktos ma to auto?
    Utworzone przez darek392 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2009, 22:34
  4. Alfa Romeo GT 1.9 MJ opinie czy ktos ma to auto?
    Utworzone przez darek392 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-04-2009, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory