Strona 10 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 155

Temat: ułamana klamka od wewnątrz

  1. #91
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ja po prostu wymieniłem ten cały panel wraz z tkalmką- wbrew pozorom się da - potem troszkę kleju na gorąco na te oryginalne zgrzewy i nie ma śladu

  2. #92
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Gratuluję zacięcia [emoji6]. Chyba bym się jednak nie odważył wyciągać bolec bo siedzi naprawdę ciasno a plastik jest lichy- bał bym się uszkodzenie klamki. Nie wiem czemu nie chciałeś przełożyć tego w całości , nie trzeba całego boczka rozklejać, trzy zgrzewy na których mocowana jest klamka można nawiercić albo potraktować lutownicą- potem tylko rozginać i ciągnąć. Wyjąć w całości się da choć nie tak łatwo - mi po rozgieciu tylko jeden taki zgrzew puścił co w niczym w sumie nie przeszkadza bo jest ich tam jeszcze sporo ale jakby się ktoś upieral to można mała dziurkę zrobić i jakimś klejem potraktować (albo małym wkrętem skręcić) i będzie trzymać jak fabryka
    Zgrzewy klamki to najłatwiejsza sprawa - uwolniłem je uzywając zapalniczki z palnikiem do "lutowania". Problem w tym, zeby wysunąc cały panel klamki trzeba albo uzyc siły i rozginac elementy boczka albo rozklejac zgrzewy boczka.
    Z doswiadczenia wiem , że te tworzywa lubia pekać znienacka bo tak PP ma więc siły nie zaryzykowałem. Mozna było rozkleic zgrzewy boczka i potem skleic boczek klejem na gorąco ale nawet ten klasy V lubi puścić po jakims czasie. Więc wybrałem ten najmniej ryzykowny moim zdaniem wariant , chociaż przyznaję bardzo okrężny. Swoja droga część elementów boczka jest na zatrzaskach i mozna było takie zaprojektować też przy klamce.

  3. #93
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Sportiva 1,4 MultiAir 170KM; TCT
    Postów
    7

    Domyślnie

    Moi drodzy,
    Jest jeszcze inna metoda. Jeżeli auto było serwisowane w ASO (dokumentacja systemowa)
    Można odwołać się do FAP o gest handlowy, w którym pokrywają część kosztów boczku oraz robocizny. Motywując to dużą ceną boczka, w stosunku do małej wartości klamki. Dodatkowo jest to częsty błąd tego modelu.
    Wówczas mamy takie opcje:
    1.) Kupić klamkę i samemu zrobić - najtaniej dla tych, którzy potrafią to zrobić swoimi rękoma
    2.) Kupić klamkę i zamontować ja w serwisie - trzeba dodać koszt robocizny. W ASO to 1 roboczo godzina czyli ok 250 zł
    3.) Kupić boczek w ASO i wystąpić o gest handlowy i wymienić w ASO - koszt podobny jak w pkt 2

  4. #94
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Przy geście handlowym mogą dać jedynie rabat na robociznę ok 40%, natomiast cena boczku z jakimś standardowym rabatem co i tak daje sporą kwotę. Przynajmniej ja miałem taką ofertę dotyczącą wiązki klapy.

  5. #95
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nie ma reguły
    czasem i robota i cześć free czasem sama cześć free czasem robota free lub inne kombinacje. Ja tak dostałem po gwarancji w ub roku za free OE szybę przód i fotele przednie - dla mnie koszt ZERO.

  6. #96
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nvi
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    Alfa Giulietta 1750 TBi QV // Alfa 147 1.9 JTD 8V
    Postów
    40

    Domyślnie

    Witam, mam pytanko czy klamka wewnetrzna z przodu jak i z tylu jest taka sama? mechanizm etc?
    Urwala mi sie tylna prawa klamka (najrzadziej uzywana klamka ever) i potrzebuje zlokalizowac taka bo ASO jest w stanie mi wymienic sam mechanizm jak sobie go na wlasna reke zlokalizuje i sprowadze

    Pozdrawiam

  7. #97
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nie są takie same - kup po prostu boczek kompletny - tylne są tanie

  8. #98
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nvi
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    Alfa Giulietta 1750 TBi QV // Alfa 147 1.9 JTD 8V
    Postów
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie są takie same - kup po prostu boczek kompletny - tylne są tanie
    jak to szukac/ znalesc? WG ASO kompletny bok to 1300 zl - wiec ciekawi mnie ile tylny kosztuje poza aso

    jak ktos ma namiary to poprosze

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał nvi Zobacz post
    jak to szukac/ znalesc? WG ASO kompletny bok to 1300 zl - wiec ciekawi mnie ile tylny kosztuje poza aso

    jak ktos ma namiary to poprosze
    ok nvm - znalazlem - pytanie tylko czy z takiego calego boczku da sie zdemontowac klamke i przelozyc czy to intergralny element i jak kupie jakis boczek w tragicznym stanie to bede juz tak mial do konca swiata bo nie da sie przelozyc samej klamki z tego?

    pzdr

  9. #99
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Zgrzewy klamki to najłatwiejsza sprawa - uwolniłem je uzywając zapalniczki z palnikiem do "lutowania". Problem w tym, zeby wysunąc cały panel klamki trzeba albo uzyc siły i rozginac elementy boczka albo rozklejac zgrzewy boczka.
    Z doswiadczenia wiem , że te tworzywa lubia pekać znienacka bo tak PP ma więc siły nie zaryzykowałem. Mozna było rozkleic zgrzewy boczka i potem skleic boczek klejem na gorąco ale nawet ten klasy V lubi puścić po jakims czasie. Więc wybrałem ten najmniej ryzykowny moim zdaniem wariant , chociaż przyznaję bardzo okrężny. Swoja droga część elementów boczka jest na zatrzaskach i mozna było takie zaprojektować też przy klamce.
    ,
    EDYCJa

    Starą klamkę skleiłem specjalnym tworzywem akrylowym. Klamka jest z ABS pomieszanego z pochodną styrenu. Akrylowy rozpuszczalnik "bierze" toto.
    Więc skleiłem twardym akrylem plus dodałem naddatki zwiększające przekrój plus piny metalowe. Trzyma bardzo mocno, po zmontowaniu mam "nową kasetę klamki na przyszłość - obym nie musiał skorzystać.

  10. #100
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    allegro zamknęli?
    https://allegro.pl/listing?string=gi...p-aut-1-5-1003
    prawy tył to nie kłopot jest w rozsądnej cenie wymiana 20 minut max

Podobne wątki

  1. Zjada oponę od wewnątrz
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 14:03
  2. [159] Zdzieranie opon od wewnątrz
    Utworzone przez soso w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 15:13
  3. zamarzanie szyb od wewnątrz
    Utworzone przez doris11 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 15:33
  4. Nie działają wentylatory wewnątrz!!!
    Utworzone przez vtiii w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 09:17
  5. [146] średnica felgi wewnątrz HELP!!!
    Utworzone przez remi200833 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory