Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Regulacja świateł przód - jak?

  1. #1
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie Regulacja świateł przód - jak?

    Jako nie znalazłem tematu wiec zadaję pytanie- którym z pokręteł reguluje się wysokość świateł mijana w Julce?
    W lampie widzę 2 metalowe wystające sześciokątne pręciki w górnej części lampy i jedno dolne plastikowe w kolorze białym na śrubokręt.
    chcę sprawdzić ustawienie świateł ale znając życie pan diagnosta na SKP zastosuje metodę prób i błędów a tego nie chce.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wiskitki
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, FIAT Bravo 1.6 MJT 105km
    Postów
    234

    Domyślnie

    A co w tym złego? Byle światła były dobrze.

    pzdr, tadzikpl

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    posłuchaj- jak wiesz którym się reguluje wysokość to napisz- inne komentarze - po co? - robić śmietnik?. Już w Bravo Pan z SKP się uczył na moich światłach metodą prób i błędów - przywrócenie tego do ładu kosztowało mnie sporo czasu i nerwów.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Białymi pokrętłami platikowymi
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wiskitki
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, FIAT Bravo 1.6 MJT 105km
    Postów
    234

    Domyślnie

    Trzy dni rozmyślania nad odpowiedzią zamiast pójść do auta, pokręcić na chybił trafił i wiedzieć..

    pzdr, tadzikpl

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar baton
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa
    Postów
    153

    Domyślnie

    Nie będę zakładał nowego tematu bo dotyczy właśnie regulacji świateł, więc odświeżam. Pytanie czy w wersji QV - biksenony jest regulacja świateł jak to bywa w większości samochodów, czyli z pozycji kierowcy ? Zawsze sterowało się na strzałkach po lewej stronie przy kierownicy, ale tutaj brak jakiejkolwiek reakcji. Moje światła świecą krótko, od samego początku wydawało mi się, że coś jest nie tak, a gdy już przesiadłem się do innego auta to zdecydowanie świecą za krótko.

    EDIT:
    ok, pytania nie było. Okazuje się, że nie ma takiej regulacji lamp, teoretycznie one same się ustawiają w zależności od warunków.
    Ostatnio edytowane przez baton ; 28-03-2018 o 16:28 Powód: znalazłem odpowiedź

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał baton Zobacz post
    Nie będę zakładał nowego tematu bo dotyczy właśnie regulacji świateł, więc odświeżam. Pytanie czy w wersji QV - biksenony jest regulacja świateł jak to bywa w większości samochodów, czyli z pozycji kierowcy ? Zawsze sterowało się na strzałkach po lewej stronie przy kierownicy, ale tutaj brak jakiejkolwiek reakcji. Moje światła świecą krótko, od samego początku wydawało mi się, że coś jest nie tak, a gdy już przesiadłem się do innego auta to zdecydowanie świecą za krótko.

    EDIT:
    ok, pytania nie było. Okazuje się, że nie ma takiej regulacji lamp, teoretycznie one same się ustawiają w zależności od warunków.
    Za zbyt bliskie świecenie ksenonów może być odpowiedzialny czujnik wysokości nadwozia umieszczony za prawym przednim kołem. Podobno po podniesieniu i opuszczeniu auta potrafi się ustawić w złej pozycji (jest o tym wątek na forum). Załączam zdjęcie swojego jak powinien być prawidłowo ustawiony przy samochodzie stojącym na kołach.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20171014_230654.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	93.5 KB
ID:	243312  

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar baton
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa
    Postów
    153

    Domyślnie

    Ok, dzięki. Zwrócę na to uwagę

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Chciałbym odświeżyć temat.
    To że bi-xenony w Giuliettach można regulować ( ustawiać położenie początkowe ) w pionie to już wiemy ale czy można też regulować położenie soczewki w poziomie , jedna z lamp świeci mi za bardzo do środka , czy to się robi mechanicznie przy lampie czy uwstawia się przez MES-a.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Były: AR146, AR156, AR156FL, są giulietta 2.0 JTD 170KM i giulia veloce 2.0 TB 280KM AT8 Q4
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziekan Zobacz post
    Za zbyt bliskie świecenie ksenonów może być odpowiedzialny czujnik wysokości nadwozia umieszczony za prawym przednim kołem. Podobno po podniesieniu i opuszczeniu auta potrafi się ustawić w złej pozycji (jest o tym wątek na forum). Załączam zdjęcie swojego jak powinien być prawidłowo ustawiony przy samochodzie stojącym na kołach.
    Dziekuję bardzo za zdjęcie od dziekana. U mnie diagnosta kręcił śrubami, nie mógł wyregulować. Warsztat samochodowy nic nie poradził. Do serwisu szkoda mi było kasy. Szukałem na tym forum - aż to znalazłem. Spojrzałem przy prawym kole, zamiast poziomo dźwignia od sterownika skierowana była pionowo w dół. Podniosłem auto i delikatnie przesunąłem ją w górę. Oczywiście nic nie było rozłączone. Przy opuszczaniu auta dźwignie reagowały prawidłowo. To wina mechaników, przy wymianie rozrządu pewnie im przeskoczyła, a nie sprawdzali prawidłowości jej ułożenia. Diagnosta przedtem podniósł wysokość lewego światła, ale prawe nie dało się podnieść. Więc podjechałem dzisiaj ponownie - tym razem lewe biło zbyt wysoko i trzeba było je przywrócić do tego dawnego położenia, zaś prawe było ustawione prawidłowo. Dzięki dziekanowi uniknąłem wydatku - polecam kolegom w razie złej wysokości świateł albo niedziałania systemu kierowania wiązką sprawdzenie położenia tej dźwigni. PS: z tylnym zespołem nie było problemu.

Podobne wątki

  1. Regulacja Świateł
    Utworzone przez Tomcio1980 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 00:01
  2. [145] regulacja świateł
    Utworzone przez kuba18nh w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 16:30
  3. regulacja świateł przód
    Utworzone przez macki2go w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-05-2010, 19:25
  4. regulacja świateł
    Utworzone przez marcolukas w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 08:48
  5. [33] Regulacja świateł.
    Utworzone przez qdlacz007 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 12:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory