Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: Źle dzialająca skrzynia biegów - alfa Mito.

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa Romeo MITO 1.4TB 155KM
    Postów
    24

    Domyślnie

    witam
    i co jak sobie poradziles z huczeniem skrzyni...??tez mam taki problem

    Cytat Napisał Marcin od Alfy Zobacz post
    Witam kolegów
    Mam pytanie szczególnie do użytkowników mojej wersji silnikowej o opinie na temat skrzyni biegów (jakie przebiegi, od kiedy problemy itp.)
    Mój problem jest taki ze przy 105 tys skrzynia szumi i mechanicy kwalifikują ją do wymainy ...
    Czy ktoś z Was miał może podobny problem?

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał woocash Zobacz post
    witam
    i co jak sobie poradziles z huczeniem skrzyni...??tez mam taki problem
    Skrzynia M32 Wymień łożyska- to jedyna metoda inne szamańskie metody nie pomogą - także w mechanizmie różnicowym. Nie kombinuj z olejem bo nawet w GM zalewają fiatowską Tutelą a wymiana na świeży/nowy/inny olej pomoże tyle co umarłemu kadzidło.

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa Romeo MITO 1.4TB 155KM
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Skrzynia M32 Wymień łożyska- to jedyna metoda inne szamańskie metody nie pomogą - także w mechanizmie różnicowym. Nie kombinuj z olejem bo nawet w GM zalewają fiatowską Tutelą a wymiana na świeży/nowy/inny olej pomoże tyle co umarłemu kadzidło.
    a polecisz kogos z gornego slaska..kto zrobi to dobrze..??
    i ile cie to wyszlo?

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    nie polecę bo jestem z innego regionu - w bravo wymieniłem 6 łożysk ( też skrzynia M32) i do tego 3 łożyska na mechanizmie różnicowym. mi wyszło z demontażem skrzyni i olejem 2100 pln.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    1.4 TB 155 KM 2008
    Postów
    2

    Domyślnie

    cześć
    Jeszcze nic z tym nie zrobiłem, dzwięk wciaż ten sam, jednolity, metaliczny, na razie cichy, jestem spod W-wy i będę się umawiał w Poznaniu z takim Panem skrzynienaprawaczesci.pl
    Ostatnio moja alfa trochę rozczarowuje, jesienią ubiegłego roku wymieniłem tylną lewą piastę (okropnie huczało) minęło pół roku i sprawa ta sama z tylną prawą, ech

    - - - Updated - - -

    mogę zapytać z jakiej okolicy jesteś kolego?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie polecę bo jestem z innego regionu - w bravo wymieniłem 6 łożysk ( też skrzynia M32) i do tego 3 łożyska na mechanizmie różnicowym. mi wyszło z demontażem skrzyni i olejem 2100 pln.
    a gdzie robiłeś kolego?

  6. #26
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Skrzynia M32 Wymień łożyska- to jedyna metoda inne szamańskie metody nie pomogą - także w mechanizmie różnicowym. Nie kombinuj z olejem bo nawet w GM zalewają fiatowską Tutelą a wymiana na świeży/nowy/inny olej pomoże tyle co umarłemu kadzidło.
    Z tego co czytałem na forum opla to podstawa wlać więcej oleju niż te 1.83 / 2.5l/ Nawet u nas na forum już ktoś tak radził.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    i nic to nie da- problem jest w samej budowie skrzyni- łożyska są za wąskie i przez to przegrzewają się, kruszą i wyrabiają bieżnie. Po mojej przygodzie z tą skrzynią w Bravo dowiedziałem się że są jakieś inne wzmacniane łożyska - gotowe zestawy naprawcze w ASO Fiat-a - firma mi naprawiająca takie zestawy ma i na nich pracuje - Synchro-Serwis - Wola Mała k/Łańcuta.
    Wiele serwisów zamiast łożysk Timekn-a stosują inne - czasem się udaje i do tego w połączeniu z większą ilością oleju czy jego innymi parametrami ale w przypadku już uszkodzonych łożysk wszelkie czary mary z olejami jego wymianą to zaklinanie rzeczywistości.

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Damiannn
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo MiTo & Alfa Romeo 145 Boxer
    Postów
    36

    Domyślnie

    Witam panowie i panie

    Pojawił się problem w moim MiTo. Wrzucam wsteczny bardzo mała prędkość słychać dźwięk coś jakby w rodzaju pękania, obcierania zębatek. Dźwięk wydaje się, że dochodzi z okolic tam gdzie jest hamulec ręczny. Jedynka i wsteczny wchodzą normalnie.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    jeśli mito ma m32 to prędzej czy później łożyska będą d wymiany, moja 159 ma nalatane 150kkm i póki co żyje, szkoda że w mito wsadzili ten szajs, przymierzam się do kupna dla żony i mito już mnie troche odstraszyło /dwumas, m32 / z turbo się żona nauczyła jeździć więc chociaż tyle

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1,6 JTDm
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał srekal34 Zobacz post
    M32 w każdym MiTo poza QV(tam jest C635)
    Fiat ofiarował GM doskonałe silniki dieslowskie, w zamian otrzymując wadliwe skrzynie biegów M 32 / w kodzie FAP PCC 544/ . W MiTo 6 biegowym występują także mutacje M 32 tj M 20 i M 28 3H, równie zawodne. Szczególnie na awarie narażony jest bieg 5 i 6 umocowane w końcowej części skrzyni. Wąskie łożyska tam zainstalowane przegrzewają się i rozsypują w skrajnych wypadkach rozrywając dekiel skrzyni. Podobno od 2010 łożyska są szersze i liczbę usterek ograniczono. Olej należy zmieniać co 60.000 km. Do skrzyni zalewać nie jak stoi w instrukcji 1,87 l. tylko, jak ustalono doświadczalnie 2,6 l. Fabrycznie skrzynia jest zalana olejem Tutela Transmission Gear Force GL 4 75W80 Synt. Większą ilość oleju wlewają też warsztaty naprawcze skrzyń. Nowa skrzynia 6 biegowa Fiata ma symbol C-635. W mojej Alfie stosuję opisaną metodę z powodzeniem. Skrzynia "chodzi " bezdzwiękowo.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Alfa Romeo Mito Quadrifolgio Verde rozdząd, hamulce, oleje, skrzynia
    Utworzone przez vee w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-02-2015, 15:04
  2. Skrzynia biegów alfa 156 1,9 jtd
    Utworzone przez Marcoski82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 08:09
  3. [155] Skrzynia biegów Alfa 155
    Utworzone przez ERBI w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 21:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory