Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Źle dzialająca skrzynia biegów - alfa Mito.

  1. #31
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar meridian
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa G.
    Auto
    Było MiTO 1.4 MA
    Postów
    116

    Domyślnie

    Czy może mi ktoś odpowiedzieć konkretnie jakie skrzynie były montowane w Mito z 2010r. 1.4 MultiAir (105 KM) ?
    Obstawiam że nie mam M32, ale niech mnie ktoś poprawi jesli się mylę.
    Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni. W instrukcji jest 1,6L zalecana ilość oleju - Tutela Car Technyx (SAE 75W-85).

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,4 MA 135 @150
    Postów
    28

    Domyślnie

    W Mito 1.4 MA 105 KM jest skrzynia c514.
    Podaj przebieg auta. Pytanie czy gra jest warta świeczki. Masz jakiś problemy ze skrzynią? Ja kupiłem olej do swojej skrzyni i miałem wymienić (skrzynia c510), ale olej był jasny i wyglądał jak nowy, więc sobie odpuściłem. Skrzynie c510 i c514 nie są tak problematyczne jak sławna m32.

  3. #33
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar meridian
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa G.
    Auto
    Było MiTO 1.4 MA
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał leman Zobacz post
    W Mito 1.4 MA 105 KM jest skrzynia c514.
    Podaj przebieg auta. Pytanie czy gra jest warta świeczki. Masz jakiś problemy ze skrzynią? Ja kupiłem olej do swojej skrzyni i miałem wymienić (skrzynia c510), ale olej był jasny i wyglądał jak nowy, więc sobie odpuściłem. Skrzynie c510 i c514 nie są tak problematyczne jak sławna m32.
    Dzięki za konkret odpowiedź Przebieg to 99.000 km. Problemu jako tako nie ma. Do wymiany mam uszczelniacz półosi od strony kierowcy (btw koszt 12 zł) a bedę wymieniał też olej i filtry. A przy okazji wymiany tego uszczelniacza prawdopodobnie trzeba będzie zrobić dolewkę oleju do skrzyni to pomyślałem żeby wymienić od razu cały. Wczoraj byłem zamówić wszystkie oleje i części i okazało się że Tutela Car Technyx (SAE 75W-85) kosztuje 53zł za litr, a potrzebuję 2L a to już stówka się robi i teraz dylemat czy wymieniać czy nie. Gość ze sklepu motoryzacyjnego polecał mi jeszcze jakiś zamiennik oleju, niemieckiego producenta który spełnia te wszystkie normy fiatowskie i kosztował 26zł/L no ale w to bym nie chciał się bawić. Na razie się wstrzymałem z tym olejem. Mam czas do soboty. Może Wy coś poradzicie

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    159 SW TI 2.0 JTDM
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał meridian Zobacz post
    Dzięki za konkret odpowiedź Przebieg to 99.000 km. Problemu jako tako nie ma. Do wymiany mam uszczelniacz półosi od strony kierowcy (btw koszt 12 zł) a bedę wymieniał też olej i filtry. A przy okazji wymiany tego uszczelniacza prawdopodobnie trzeba będzie zrobić dolewkę oleju do skrzyni to pomyślałem żeby wymienić od razu cały. Wczoraj byłem zamówić wszystkie oleje i części i okazało się że Tutela Car Technyx (SAE 75W-85) kosztuje 53zł za litr, a potrzebuję 2L a to już stówka się robi i teraz dylemat czy wymieniać czy nie. Gość ze sklepu motoryzacyjnego polecał mi jeszcze jakiś zamiennik oleju, niemieckiego producenta który spełnia te wszystkie normy fiatowskie i kosztował 26zł/L no ale w to bym nie chciał się bawić. Na razie się wstrzymałem z tym olejem. Mam czas do soboty. Może Wy coś poradzicie
    Witam

    Gdyby się zdecydował na zakup tego oleju do skrzyni (tutella technyx) i cos by Ci zostało to chetni resztke odkupie bo mi troche brakuje a nie chce kupowac calej butelki zeby 100 ml dolac

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Hej,
    pytanie - ktoś ma patent na odkręcenie górnego korka wlewu od skrzyni? Widoczny jest dobrze, ale z dostępnością już trochę gorzej tym bardziej, że skierowany jest bardziej w podszybie i ciężko z przedłużką od klucza.

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,4 MA 135 @150
    Postów
    28

    Domyślnie

    Zmieniłem olej w skrzyni biegów po 103k km. Od 4 lat auto posiada wyższy moment obrotowy ~250 Nm. Kolor oleju w przekładni był jasnożółty - niewielka różnica względem nowego.

    Moim zdanie wymiana oleju w skrzyni biegów (model c510) jest zbędna. Chyba że, auto ma duży przebieg lub jeździ w trudnych warunkach.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180608_145847.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	74.7 KB
ID:	246762

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    MiTo TB 120
    Postów
    42

    Domyślnie

    Witam,
    podlacze sie pod temat...Wlasnej MiTo jeszcze nie posiadam ale przymierzam sie do kupna. Czy ma ktos wiedze i moze napisac jakie skrzynie mozemy spotkac w MiTo i czy ktores sa malo awaryjne ? Chodzi mi o silniki benzynowe wolnossace 1.4 78 KM, 1.4 95 KM i 1.4 120 KM TB. (Bez multi air) czy tam wystepuja te nieszczesne M32 czy jeszcze jakies inne ?
    Napiszcie ktora jednostka jest najmniej awaryjna i czy jest tam jakas skrzynia ktora nie sprawia problemu ?
    Ostatnio edytowane przez lukasz31 ; 22-08-2018 o 11:21

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Mito 2009, 1.4TB 120 KM, skrzynia 5b.
    Jedna z końcówek cięgna zmiany biegów (przy skrzyni) wykazuje spore luzy - guma łącznika odrywa się od metalowej obudowy.
    1) czy jest możliwość kupna samej końcówki cięgna? (a w zasadzie obu, bo druga też nie wygląda najlepiej)
    2) jakie są numery tych części? - nie znalazłem z EPER

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam.
    W mojej Julce mam probem z piwrwszym biegiem. Czasami wchodzi z lekkim oporem lecz zazwyczaj zatrzymuje się w połowie i dopiero lekko dociskając drążek bieg wskakuje podczas ruszania. Inne biegi bez zarzutu wsteczny tak samo. Miał ktoś podobny problem? Giulietta 1.4 120KM.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Alfa Romeo Mito Quadrifolgio Verde rozdząd, hamulce, oleje, skrzynia
    Utworzone przez vee w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-02-2015, 15:04
  2. Skrzynia biegów alfa 156 1,9 jtd
    Utworzone przez Marcoski82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 08:09
  3. [155] Skrzynia biegów Alfa 155
    Utworzone przez ERBI w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 21:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory