Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: ksenon świeci nisko

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    była ALfa Romeo 147, 1.9 jtdm 2007r.Nero Carbonio; była Giulietta 2.0 JTDm 170km, jest VELOCE TBi
    Postów
    166

    Domyślnie ksenon świeci nisko

    Cześć

    potrzebuję porady, reflektory ksenonowe bardzo nisko świecą (na krótki dystans). Zauważyłem to niedawno (bo od jakiegoś czasu nie jeździłem w nocy poza miastem) , wcześniej świeciły doskonale.
    Czy jest możliwość ręcznej regulacji ksenonów, czy reguluje się je w "komputerze" ? ewentualnie czy odpięcie akumulatora może spowodować "zresetowanie" ustawień ksenonów powodujące konieczność ich przywrócenia ??

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Napraw poziomowanie - zapewne urwany łącznik


    Napisane z komóreczki!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    była ALfa Romeo 147, 1.9 jtdm 2007r.Nero Carbonio; była Giulietta 2.0 JTDm 170km, jest VELOCE TBi
    Postów
    166

    Domyślnie

    jaboleq ,

    wygląda jakby poziomowanie działało, bo na początku przy odpaleniu ksenony robią swój "taniec" (prawo - lewo, do góry) ale po prostu nie podnoszą się powyżej pewnego poziomu.
    tak samo na "hopkach" podczas jazdy, kiedy samochód pokonuje wzniesienia , opada to wydaje się, że poziomowanie czuwa i trzyma poziom, zaglądałem pod podwozie to kostki i połączenia przy tych "stabilizatorkach" przy wahaczach od poziomowania niby ok

    właśnie dlatego tak mnie zastanawia czy mimo to coś jest padnięte, czy trzeba regulować - ewentualnie czy mechanicznie czy też przez kompa, przywrócić do jakiejś neutralnej pozycji ?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jak będzie urwany łącznik to test silniczków się odbędzie poprawnie. Podłącz komputer i odczytaj poziom czujników. Będzie wiadomo, który oberwany.

    Napisane z komóreczki!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Pytanko na boczny strzał . Czy można zobaczyć na stojąco ( silnik na luz) zezika z ksenonów, czyli jak kręcę kierownicą to się ruszają? Podobno to mam a jakoś nie czuję.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    A czy czasami nie zmieniales opon na zimowe?

    Tam jest "czujnik" ktory zawsze po sciagnieciu kol opada ponoc tak mi w serwisie mowili. Mi w ADF wroclaw dzien przed wyjazdem w nocna trase cos wymieniali, chyba akcja serwisowa na pasek byla...i dopiero w trasie 1500km zobaczylem w nocy ze gowno widze...

    Poprosilem ich jeszcze by je lekko podniesli i teraz jest super masakra zasieg na bok i przod jest fantastyczna...w koncu cos widac
    Kazali mi zawsze zwraca uwage przy sciaganiu kol na ten czujnik by go dobra pozycje zalozyli bo sciaganiu kol...bo nie kazdy wie ze przy ksenonach to taki dodatek
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 26-12-2015 o 04:48
    2010 Giulietta 1.4 TB progression + dodatki + SAVALI tuning 144KM / 257Nm

    2014 Giulietta 2.0 JTDM 175KM TCT Exlusive + (sportiva QV, premium, pakiet wlokna weglowego, dodatkowe spoilery)

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    była ALfa Romeo 147, 1.9 jtdm 2007r.Nero Carbonio; była Giulietta 2.0 JTDm 170km, jest VELOCE TBi
    Postów
    166

    Domyślnie

    to ciekawy trop, możesz coś bliżej o tym czujniku powiedzieć?
    czy to jest ten czujnik - zestaw dzwigienek/łączników koło wahacza odpowiedzialny za poziomowanie czy jest jeszcze coś innego? u mnie te poziomniczki są w takiej samej pozycji przód i tył, nie bardzo wiem jak je można inaczej ustawić?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    ja wiem tylko tyle co napisalem sam nie robilem wiec nie mam pojecia...ale ponoc to jest wina tego ze swieca tak nisko jesli nie zwrocisz uwagi przy sciaganiu przednich kol.

    hmmm moze nie czujnik tylko cos podobnego...nie pamietam juz bo prawie rok temu to mialem...cos co opada i trzeba podniesc na dobra pozycje przy sciaganiu kol-tyle pamietam na 100% po prawej stornie (chyba)
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 26-12-2015 o 23:14
    2010 Giulietta 1.4 TB progression + dodatki + SAVALI tuning 144KM / 257Nm

    2014 Giulietta 2.0 JTDM 175KM TCT Exlusive + (sportiva QV, premium, pakiet wlokna weglowego, dodatkowe spoilery)

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Może rzeczywiście coś z czujnikiem jest? Koła zmieniałem kilka razy. Ale ponawiam pytanie o ruchy ksenonów na boki podczas postoju.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    nawet jesli czujnik ten co odpowiada za wysokosc opadnie przy zmianie kol to test lewo prawo gora dol i tak bedzie dzialal tylko z tego co pamietam swiatla po tescie leca w dol zamiast utrzymywac sie na normalnym poziomie a teraz po tescie wracaja na gore...sprawdz na bank to te czujniki bo wyglada tak samo jak u mnie.
    2010 Giulietta 1.4 TB progression + dodatki + SAVALI tuning 144KM / 257Nm

    2014 Giulietta 2.0 JTDM 175KM TCT Exlusive + (sportiva QV, premium, pakiet wlokna weglowego, dodatkowe spoilery)

Podobne wątki

  1. Xenon nisko świeci AR 147
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-05-2015, 14:08
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 20:21
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2014, 15:13
  4. kłaniam się nisko!!
    Utworzone przez wroo33 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 14:22
  5. Nie świeci prawy ksenon
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 17:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory