Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 148

Temat: Wymiana oleju w skrzyni TCT

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    ostatecznie wymieniłem w WPX w Warszawie jak pisał Imć, ale cenowo wyszło bardzo podobnie jak ASO - o ile robocizna taniej, o tyle za same oleje policzyli sobie z jakiegoś powodu 200% średnich cen rynkowych. gdybym miał wybierać drugi raz zrobiłbym w ASO w Łodzi zamiast takiego jeżdżenia i cudowania

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Witam. Czy jest tu ktoś, kto ma przejechane na skrzyni TCT powyżej 200 tyś i ew czy wymieniał lub nie olej w w/w skrzyni? I jak sprawują się te skrzynie przy takich przebiegach po wymianie lub nie. Pytam, bo już jestem co prawda umówiony na wymianę (167tyś) jednak mam trochę wątpliwości co do zasadności jak również ew poprawy, przedłużenia żywotności po takiej wymianie i także negatywnych konsekwencji. Bo i z takimi opiniami się spotkałem jeśli chodzi o skrzynie dwusprzęgłowe innych marek. Mówiąc wprost efektem była gorsza praca niż przed wymianą. Stąd dylemat warto, nie warto. Wykonanie usługi w ASO.
    Pozdrawiam

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar revir85
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Byla Giulietta 12' 2.0 jtdm2 TCT SPORT Bedzie Giulia
    Postów
    55

    Domyślnie

    Ja mam TCT i 187 tys przebiegu. Pare tys temu wymienilem olej w ukladzie sterowania w ASO (mimo komplikacji) i zauwazylem minimalna poprawe... moj mechanik ostatnio przy wymianie gum na wachaczach przejechal sie i stwierdzil ze skrzynia chodzi jak w nowym a pracowal wczesniej w ASO alfy wlasnie... Fakt ze skrzyni jestem mega zadowolony jezdzi sie super biegi zmienia plynnie jedynie troche szarpie przy minusowych temperaturach po dluzszym postoju auta ale po rozgrzaniu chodzi juz elegancko
    Tez mnie ciekawi ile wytrzyma ta skrzynia... moze ktos slyszylal przy jakich przebiegach moze sie z nia cos dziac nie tak?

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Czyli jak rozumiem wymieniałeś olej tylko w układzie sterowania, bez wymiany oleju w samej skrzyni i filtra? A co z aktualizacją softu, adaptacją? I na czym polegały te komplikacje o ile to nie tajemnica. Niby te skrzynie są montowane od bodajże 2010 roku, ale trudno znaleźć opinie użytkownika który nakręcił 200 tyś km i więcej. To szarpanie na zimnym to chyba TTTM, bo mam podobnie, a teraz przy niskich temperaturach szczególnie się to odczuwa.

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar revir85
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Byla Giulietta 12' 2.0 jtdm2 TCT SPORT Bedzie Giulia
    Postów
    55

    Domyślnie

    Wymienialem olej w ukladzie sterowania plus nowy filtr razem z pelna adaptacja... soft podobno mam najnowszy i auto nie domagalo sie aktualizacji... W samej skrzyni nic nie ruszalem... komplikacje o ktorych wspomnialem opisywalem na forum... auto nie chcialo przejsc adaptacji podobno.... (ASO KIELCE) No wlasnie ciezko o opinie uzytkownikow ktorzy maja ponad 200 tys a takich aut nie brakuje na zagranicznych portalach sprzedazowych...

  6. #46
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    brak
    Postów
    17

    Domyślnie

    A czy stukanie z okolic skrzyni, która jest w pozycji P każdorazowo przy wciśnięciu hamulca jest prawidłowe??? Wcześniej tego objawu nie zauważyłem... Auto jest nowe.

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Giulietta VELOCE
    Postów
    87

    Domyślnie

    U mnie jest odwrotnie. Jak jest zimny biegi zmieniają się elegancko, bez szarpnięć. Jak jest ciepły, to potrafi szarpnąć z 2 na 3.
    To puknięcie to normalka. Coś tam zwalnia i dopiero po naciśnięciu hamulca możesz ruszyć dźwignią.

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kriswin
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 2008r.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Cytat Napisał RCMax Zobacz post
    U mnie jest odwrotnie. Jak jest zimny biegi zmieniają się elegancko, bez szarpnięć. Jak jest ciepły, to potrafi szarpnąć z 2 na 3.
    To puknięcie to normalka. Coś tam zwalnia i dopiero po naciśnięciu hamulca możesz ruszyć dźwignią.
    A no właśnie....ehh, w 159 też tak miałem, mam i w Giulietta, przynajmniej Włosi konsekwentni są [emoji23]
    "Jeśli celujesz w nic, zawsze trafisz!"

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    168

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta. Wymieniałem juz olej w tct i samej skrzyni jakieś pół roku temu. A co jeśli chcę uzupełnić olej w aktywatorze na skrzyni? Procedura taka sama jak w przypadku spustu oleju czyli zbicie cisnienia i dopiero odkręcenie korka? Robilem to w aso ale olej wydaje się teraz poniżej minimum i przy odpaleniu po nocy coś wydaje dziwne dźwięki przy obecnych temperaturach.

  10. #50
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Rudnik nad Sanem
    Auto
    147 jtd
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam, mam Alfe Giulietta 2.0jtdm z automatyczna skrzynia tct (198tys). Od miesiąca był problem. Podczas jazdy na niskich obrotach przy dodawaniu gazu było czuć drgania. Wczoraj podczas jazdy zaczęło coś stukać (tłuc się w skrzyni) nawet na postoju. Samochod był sprowadzony z Francji, ja nic przy skrzyni nie robiłem. Bardzo powoli dojechałem do swojego mechanika, myslał ze to poduszki skrzyni. PO oględzinach okazało się że nie. Niestety ten mechanik nie jest specjalistą od automatów. Potrzebuje pomocy! Szukam kogoś od takich skrzyń z Legnicy i okolic. Pomożecie?

Podobne wątki

  1. wymiana oleju w skrzyni 1.9 jtd
    Utworzone przez przemoo2701 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 15:00
  2. Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 09:51
  3. Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez piter1984 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 23:09
  4. [146] Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 19:09
  5. Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 14:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory