Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Problem z silnikiem, Giulietta 2.0 JTDM/170 KM, problem z start/stop???

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie Problem z silnikiem, Giulietta 2.0 JTDM/170 KM, problem z start/stop???

    Panowie,

    Kupiłem lekko uderzoną Giuliette z 2011 roku, 2.0 jtdm/170 KM, (od dołu: zderzak, chłodnice, rurki klimy), Auto chodziło, ale nie jeździłem nim bo nie miało chłodnic. Auto miało slaby akumulator. po zrobieniu wszystkich elementow wsiadłem do auta, aby odbyc pierwsza podróż i zonk. Auto po przejechaniu kilkuset metrow zaczęło tracic moc, zapalila się lampka "check engin" i zgasło. Nie moglem jej zapalić. po minucie-dwóch znow zapaliło, ruszyłem i znow po kilkuset metrach stracilo moc, check engin i zgasło. znow nie moglem jej zapalić, po kilku minutach odpalil od reki...Wymieniłem akumulator na nowy i specjalny do "start/stop". Auto po tygodniu stania, odpalilo od reki, pochodziło kilka minut i zgasło. nie chciało odpalić przez minute, dwie i znow zapaliło...Ruszyłem i po kiluset metrach znow, traci moc, check engin i zgasło. Dodatkowo zapaliła się lampka wykrzyknika w kółku, czyli od systemu "start/stop". Czy wiecie co to może być? mieliście to u siebie? Czy problem z systemem "start/stop" może dawac takie objawy?

    Z góry dzięki za rady!
    maciek

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kandy82 Zobacz post
    Dodatkowo zapaliła się lampka wykrzyknika w kółku, czyli od systemu "start/stop". Czy wiecie co to może być? mieliście to u siebie? Czy problem z systemem "start/stop" może dawac takie objawy?
    Nie może. Ikona awarii S&S to przekreślone S ale nie w tym problem , wyłączenie systemu jest skutkiem awarii silnika a nie przyczyną i ja bym Ci radził jak najprędzej jechać autem na diagnostykę i zczytać błędy zanim narobisz sobie większych kosztów. Bez diagnostyki to jest jak wróżenie z fusów
    P.S. Możesz na początek poprawić wszelkie wtyczki złączki itp w osprzęcie silnika, zdarza się czasem że to pomoże
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 28-04-2016 o 22:12

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    możliwe nieszczelności w układzie dolotowym lub jak ktoś wcześniej napisał wtyczki przewody może coś jest przetarte i robi zwarcie w układzie odczytaj błędy i szukaj co mogło być jeszcze uszkodzone po kolizji.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Nie może. Ikona awarii S&S to przekreślone S ale nie w tym problem
    Nieprawda, przekreślone S to wyłączony system S&S, wykrzyknik w kółku to awaria tego systemu, natomiast przyczyny awarii/niedostępności tego systemu mogą być różne. U mnie akurat zdarza się to z powodu różnicy między sygnałem z pedału hamulca a ciśnieniem w układzie. Ale tak jak koledzy napisali, bez diagnostyki to wróżenie z fusów, wystarczy odczytać błędy i wszystko będzie wiadomo.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Nieprawda, przekreślone S to wyłączony system S&S, wykrzyknik w kółku to awaria tego systemu,
    właśnie nie do końca - wykrzyknik jest nie w każdym aucie to raz-dwa że musi migać nie świecić. Owszem przekreślone S to albo dezaktywacja manualna albo automatyczne wyłączenie przez system spowodowane np.awarią innych modułów w samochodzie , natomiast ikona awarii samego systemu S&S zależy już od wersji auta oraz rodzaju wyświetlacza i tu możliwości są dwie- bedzie to albo "S" albo "!" w kółku (a właściwie to nie kółko tylko dwie strzałki) ale w obu przypadkach w razie awarii S&S ten symbol wtedy bedzie migał - tak mówi instrukcja z 2011 roku. W poliftach jest jeszcze trochę inaczej ale mniejsza z tym, rozmawiamy teraz o roczniku 2011.
    Kol. Maciek ,mam nadzieję że napiszesz później co było przyczyną tych objawów. Przy aucie "po przejsciach" możliwosci jest dużo, może coś jest pękniete, urwane itp a może się tylko zastało bo np. było zalane jakimś dziadowskim paliwem i się coś w układzie przytkało- oby się okazało że to tylko jakiś drobiazg . Nie wiem z jakich okolic jesteś ale jeśli byłby problem z dojazdem do serwisu to może ktoś z klubowiczów by podjechał z interfejsem i laptopem i zczytał błędy - najlepiej podpytaj na forum regionalnym
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 02-05-2016 o 01:35

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    ...Owszem przekreślone S to albo dezaktywacja manualna albo automatyczne wyłączenie przez system spowodowane np.awarią innych modułów w samochodzie , natomiast ikona awarii samego systemu S&S zależy już od wersji auta oraz rodzaju wyświetlacza i tu możliwości są dwie- bedzie to albo "S" albo "!" w kółku (a właściwie to nie kółko tylko dwie strzałki) ale w obu przypadkach w razie awarii S&S ten symbol wtedy bedzie migał - tak mówi instrukcja z 2011 roku. W poliftach jest jeszcze trochę inaczej ale mniejsza z tym, rozmawiamy teraz o roczniku 2011.
    Kolego, przyznam szczerze, że nie sprawdzałem co na ten temat pisze instrukcja, natomiast wiem z doświadczenia, że jeżeli S&S zostanie zdezaktywowany z powodu awarii innego systemu (niezgodny sygnał z układu hamulcowego) objawy są następujące:
    - komunikat na desce "Start&stop unavailable"
    - świecący na stałe wykrzyknik w kółku (strzałkach)
    Mówimy o przedlifcie z 2012 z wyświetlaczem tzw. rekonfigurowalnym. Być może symbol ten miga w przypadku awarii samego S&S, ale z drugiej strony co miałoby tam się zepsuć? Jednym słowem, instrukcja kłamie

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Mówimy o przedlifcie z 2012 z wyświetlaczem tzw. rekonfigurowalnym. Być może symbol ten miga w przypadku awarii samego S&S, ale z drugiej strony co miałoby tam się zepsuć?
    np. IBS (były takie przypadki na forum) który jest głównym narzędziem pracy tego systemu
    Jednym słowem, instrukcja kłamie
    możliwe że jest bałagan w opisach i właściwie to może być loteria co u kogo jak działa (zreszta instrukcja często się asekuruje pisząc "dla wersji/rynku, gdzie przewidziano") - bo jeśli chodzi o nieprawidłową pracę S&S to biorac pod uwagę roczniki 2010-2016 znalazłem w instrukcjach ze trzy różne możliwości sygnalizacji tego na wskaznikach. Reansumując- w zależnosci od rocznika/wersji/rynku/typu wyświetlacza bedzie to albo S albo wykrzyknik i może on albo migać albo świecić
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 03-05-2016 o 19:50

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 jtdm problem z silnikiem
    Utworzone przez mekanik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12-06-2017, 14:46
  2. [159] Problem z silnikiem 1.9 JTDm 06r.
    Utworzone przez PrzemekZ81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-03-2016, 07:35
  3. [159] [159] Problem z włącznikiem START/STOP
    Utworzone przez kzrr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 17:14
  4. Problem z silnikiem w 159 1.9 JTDM
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 16:10
  5. JTDM 150 KM duży problem z silnikiem
    Utworzone przez skorpi36 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory