Strona 32 z 128 PierwszyPierwszy ... 22232425262728293031323334353637383940414282 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 1273

Temat: Zakup używanej Mito - pomoc

  1. #311
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_ldz Zobacz post
    Witam, do niedawna byłem posiadaczem AR 159 1,9 jtdm. Teraz poszukuje małego, zwinnego auta z silnikiem benzynowym, głównie do jazdy miejskiej. Oczywiście wybór mógł być tylko jeden, Mito. Niestety jestem kompletnie zielony w temacie dlatego będę wdzięczny za każdą radę. Mieszkam w Holandii i tu również będę poszukiwał auta na własną rękę. W poniedziałek jadę oglądać dwa egzemplarze. Jeden z silnikiem 1,4 turbo z 2010 i przebiegiem 99,000 km, drugi natomiast ze zwykłym silnikiem benzynowym 1,4 z 2009 roku o przebiegiem 140000 km. Bardzo proszę o podpowiedzi, na co muszę zwrócić uwagę przy oględzinach i jeździe próbnej, jakie są typowe bolączki tych modeli ? Zastanawiam się również nad Mito z silnikiem 0,9 tylko nigdzie nie mogę się doszukać rzeczowej informacji jak te silniki znoszą duże przebiegi.
    W turbo zwróć uwagę na skrzynię biegów. Czy lewarek nie chodzi przód-tył przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu. Poza tym nie ma chyba więcej typowych "czułych punktów". Do tego możesz jeszcze zwrócić uwagę na stan dwumasy bo ten silnik ją ma.
    147 1.6 TS 120KM -> była
    156 1.9 JTD 8V 115KM -> była
    MiTo 1.4 TB 155KM -> była
    156 FL 1.9 JTD 16V 140KM -> była
    156 2.5 V6 190KM -> była
    Tonale Edizione Speciale 130KM 1.5 130 + 20KM -> jest
    Jaguar F-Type S AWD 3.0 V6 381KM -> jest

  2. #312
    Użytkownik Świeżak Avatar konopa
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał GMB_156 Zobacz post
    W turbo zwróć uwagę na skrzynię biegów. Czy lewarek nie chodzi przód-tył przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu. Poza tym nie ma chyba więcej typowych "czułych punktów"..
    Jeśli takie zjawisko występuje to z czym wiąże się naprawa ? Co jest uszkodzone ?

  3. #313
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał konopa Zobacz post
    Jeśli takie zjawisko występuje to z czym wiąże się naprawa ? Co jest uszkodzone ?
    to jest objaw awarii skrzyni m32 ale nie w kazdym turbo ona jest. to model w ktorym wsteczny jest przy jedynce a skrzynia 6tka. w modelu Multiair 105KM i turbo 135KM awaryjny aktywator zaworow wydechowych. naprawa ok 3 tys. objawy... jakby wypadal zaplon i telepie autem na wolnych obrotach.

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  4. #314
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał GMB_156 Zobacz post
    W turbo zwróć uwagę na skrzynię biegów. Czy lewarek nie chodzi przód-tył przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu. Poza tym nie ma chyba więcej typowych "czułych punktów". Do tego możesz jeszcze zwrócić uwagę na stan dwumasy bo ten silnik ją ma.
    Dziękuje za porady. Mój wybór padł na egzemplarz ze zwykłym, wolnossącym silnikiem 1,4. Nie byłem zwolennikiem tej wersji silnikowej, ale przekonał mnie nienaganny stan techniczny, ciekawa wersja wyposażenia i do tego półroczna gwarancja. Po kilku dniach użytkowania, pojawił się jednak problem ze wspomaganiem kierownicy, które się po prostu rozłączało. Na szczęście okazało się, że przyczyną był bardzo słaby akumulator. Po pełnym naładowaniu usterka ustąpiła.

  5. #315
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_ldz Zobacz post
    Dziękuje za porady. Mój wybór padł na egzemplarz ze zwykłym, wolnossącym silnikiem 1,4. Nie byłem zwolennikiem tej wersji silnikowej, ale przekonał mnie nienaganny stan techniczny, ciekawa wersja wyposażenia i do tego półroczna gwarancja. Po kilku dniach użytkowania, pojawił się jednak problem ze wspomaganiem kierownicy, które się po prostu rozłączało. Na szczęście okazało się, że przyczyną był bardzo słaby akumulator. Po pełnym naładowaniu usterka ustąpiła.
    1.4 z jaka moca? 78, 95 czy 105km?


    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  6. #316
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    4

    Domyślnie

    Na tą chwilę 78 km. Rozważam zachipowanie, zastanawiam się tylko czy różnica w osiągach jest faktycznie zauważalna. Wyczytałem już wcześniej na forum, że uwolnienie mocy występuje tylko w przedziale 4,5-5 tys obrotów. Mógłby ktoś się podzielić swoimi doświadczeniami z chiptuningiem ?

  7. #317
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    przed kupnem
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    proszę o opinię, jak ten silnik sobie radzi na drodze szybkiego ruchu w przypadku konieczności w miarę sprawnego wyprzedzania?
    Wiem, że to silnik podstawowy, na miasto zapewne w zupełności wystarczający, ale czasem może się zdarzyć wyjazd trochę dalej i interesuje mnie czy podoła
    Czyli czy można w miare bezpiecznie (w tempie szybszym niż wyprzedzające się tiry dokonać tego manewru?

    Zdarzyło mi się przejechać toyotą auris z silnikiem 1,6 i ten samochód z tym silnikiem na autostradzie nie chciał się rozpędzić do maksymalnej dopuszczalnej prędkości autostradowej, co mnie wielce zadziwiło i zastanowiło, stąd powyższe pytanie.

  8. #318
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    1,6 w Toyota ma 135KM. Mito 78KM

    To jak myślisz będzie lepiej czy gorzej?

  9. #319
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    przed kupnem
    Postów
    3

    Domyślnie

    Przed przejechaniem się wspomnianą toyotą, pytanie byłoby retoryczne. Ale uwierz mi, ze ten samochód po prostu nie mógł się rozpędzić do normalnej dopuszczalnej prędkości autostradowej. Nie zdarzyło mi się jechać aż tak zmulonym samochodem. Samochody o słabszych silnikach jadą zdecydowanie lepiej od wspomnianej toyoty...

  10. #320
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał user Zobacz post
    Przed przejechaniem się wspomnianą toyotą, pytanie byłoby retoryczne. Ale uwierz mi, ze ten samochód po prostu nie mógł się rozpędzić do normalnej dopuszczalnej prędkości autostradowej. Nie zdarzyło mi się jechać aż tak zmulonym samochodem. Samochody o słabszych silnikach jadą zdecydowanie lepiej od wspomnianej toyoty...
    NIe mam silnika 78KM ale mam duże obawy co do elastyczności tego auta
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

Podobne wątki

  1. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  2. Zakup MiTo 1.4 155KM - full opcja, PROŚBA O POMOC.
    Utworzone przez cosiestalosie w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 11:26
  3. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  4. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory