Strona 34 z 128 PierwszyPierwszy ... 24252627282930313233343536373839404142434484 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 1273

Temat: Zakup używanej Mito - pomoc

  1. #331
    Użytkownik Świeżak Avatar Skrzypek
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 T. Spark
    Postów
    61

    Question

    Już po oględzinach, oto lista rzeczy na pierwszy rzut oka do zrobienia:
    -szyba przednia
    -poduszka kolanowa, kierowcy, pasażera
    -sensor poduszek powietrznych (czy trzeba wymieniać po wystrzeleniu poduszek?)
    -błotnik prawy
    -felga
    Te rzeczy potrzebne nowe. Za te części z alledrogo jakieś 2 300 złotych. W samochodzie nowy wahacz.
    Oprócz tego do zrobienia drzwi i próg, ale tego raczej nie potrzeba nowego.
    Jak myślicie, ile mniej więcej mogłaby wynieść robocizna za wymianę powyższych części?
    Oto zdjęcia uszkodzonego boku. Tarcze mają rdzawy nalot, chyba trochę stał. Silnik nieodpalany dwa tygodnie (kto wie ) odpalił od razu i bez dławienia. Gość jest skłonny do negocjacji, także coś na pewno uda się obniżyć.
    Silnik i wersja może i bez szału, ale do miasta dla dziewczyny także spoko.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0335.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	69.0 KB
ID:	228609Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0337.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	48.3 KB
ID:	228610Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0338.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	105.4 KB
ID:	228611

  2. #332
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skrzypek Zobacz post
    Już po oględzinach, oto lista rzeczy na pierwszy rzut oka do zrobienia:
    -szyba przednia
    -poduszka kolanowa, kierowcy, pasażera
    -sensor poduszek powietrznych (czy trzeba wymieniać po wystrzeleniu poduszek?)
    -błotnik prawy
    -felga
    Te rzeczy potrzebne nowe. Za te części z alledrogo jakieś 2 300 złotych. W samochodzie nowy wahacz.
    Oprócz tego do zrobienia drzwi i próg, ale tego raczej nie potrzeba nowego.
    Jak myślicie, ile mniej więcej mogłaby wynieść robocizna za wymianę powyższych części?
    Oto zdjęcia uszkodzonego boku. Tarcze mają rdzawy nalot, chyba trochę stał. Silnik nieodpalany dwa tygodnie (kto wie ) odpalił od razu i bez dławienia. Gość jest skłonny do negocjacji, także coś na pewno uda się obniżyć.
    Silnik i wersja może i bez szału, ale do miasta dla dziewczyny także spoko.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0335.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	69.0 KB
ID:	228609Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0337.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	48.3 KB
ID:	228610Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0338.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	105.4 KB
ID:	228611
    Licząc koszty to jest szansa kupić coś całego..... poza tym uszkodzenie wahacza może mieć poważne skutki, ja bym pojechał sprawdzić geometrię.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  3. #333
    Użytkownik Świeżak Avatar Skrzypek
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 T. Spark
    Postów
    61

    Domyślnie

    No właśnie, raczej koszt części i napraw byłby niższy od cen samochodów gotowych do jazdy. O ile nie byłoby do zrobienia nic więcej niż napisałem powyżej najlepiej udać się do Aso, aby sprawdzili dokładnie co jest uszkodzone. (W tym przypadku zostaje tylko laweta?)

    Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

  4. #334
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza,Myszków
    Auto
    lexus ux, bmw x2
    Postów
    89

    Domyślnie

    a poszukuje ktoś Mito 105 km 2010 r

  5. #335
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    Licząc koszty to jest szansa kupić coś całego..... poza tym uszkodzenie wahacza może mieć poważne skutki, ja bym pojechał sprawdzić geometrię.
    Zwróćcie uwagę na jedno: wg producenta Miciak jest zbudowany ze stali jakiejśtam tłoczonej na zimno o wyższej wytrzymałości za to cieńszej (tzn jak sądze nie wszystko tylko elementy konstrukcyjne). Klasycznymi metodami nienaprawialnej jeśli chodzi o późniejszą wytrzymałość. Naciągnięta złoży się jak harmonijka. Więc jakieś historie z progami, przestawionymi wahaczami itp to bym się nie bawił za żadną kasę. Jak wywaliło jakąś poduchę to było konkretne przeciążenie. Jakiś grad jakiś zderzak to owszem ale nie konstrukcja.
    Jeżdzę tym 8 lat, znam na wylot wiele rzeczy robiłem (z sentymentu żal się z nim rozstać) - auto ma sztywną kontrukcję bardzo fajnie się prowadzi.
    Co do silników choć już było wielokrotnie: na początku montowany był 78 KM 16V -silnik stajet 95 KM z ograniczoną mocą poprzez automatyczne przymykanie przepustnicy powyżej 5 tys. obr)(montowany teraz np. w nowym Tipo, 500L), od jakiegość czasu (chyba 2012-2013)do Mito wkładają 78 KM 8V.
    Róznicę łatwo znaleźć są zdjęcia.
    W tym pierwszym skrzynia jest 6 biegowa w drugim 5 biegów(jeśli analogia jest taka jak w Punto). Akurat między tymi dwoma silnikami mam porównanie -moja pani jeździ Punto 1,4 8V (salo-nówka z 2016 jeszcze na dotarciu ;-), schodzący model ale z premedytacją - już niewiele aut ma tak trwałe silniki do LPG a coraz mniej w tym segmencie po 4 cylindry), ja zaś jeżdzę 1,4 16V.
    8V ma lepszy dół i doganiam ją dopiero gdzieś powyżej 3,2-3,5 tys. obr. U niej przy 90 km/h na V biegu jest 2,8 tys obr u mnie na VI 2,8 tys mam przy ok.105 km/h).
    W 8V na V można spokojnie jechac od 50(wskażnik zmiany biegów sam o to prosi), w 16V losowanie biegami jest dużo częstsze, 8V wydaje się lepszy na miasto.
    Silniki idealne do gazu -8V ma regulację na płytkach a 16V na hydraulice, za to zaletą 8v jest za to bezproblemowy dostęp pod pokrywę zaworów, w 16V trzeba zrzucać pasek rozrządu.
    Po 147 tys. przebiegu w tym 144 tys. na LPG u mnie pomiar sprężania wykazuje chyba książkowe po 13,5 (na zimno).
    Auto w zasadzie na podwoziu nie ma nigdzie korozji, powierzchowna rdza jest na elementach zawieszenia (wahacze, sanki, belka tylna) i piaskują się progi od kół(trzeba na to zwracać uwagę i pilnować).
    Wady to wyceik oleju z pod pokrywy zaworów, wyciek z wybieraka skrzyni, łapiący ręczny w zimie (brudne linki).
    Ostatnio edytowane przez metan ; 29-05-2017 o 10:52

  6. #336
    Użytkownik Świeżak Avatar Skrzypek
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 T. Spark
    Postów
    61

    Domyślnie

    Odpuściliśmy zakup tego konkretnego MiTo i zdecydowaliśmy się na zakup 147.
    Taki post jak Twój powinien zostać gdzieś wyróżniony w ten sposób, aby było go łatwo znaleźć, bo jest w nim sporo informacji.

    Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

  7. #337
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    brak
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cześć wszystkim, czy AR MiTo z silnikiem 1.4 16v 78 KM (początek produkcji) jest osiągalna za ok. 20-22 tys. zł? Miało być Punto 3D ale AR zdecydowanie lepiej się prezentuje. Od razu kolejne pytanie - to jest to samo co Punto od strony technicznej? Na niektórych serwisach motoryzacyjnych piszą, że niby to co Punto, a jednocześnie elektronika kapryśna, ale o kapryśnej elektronice w Alfach to ja od 20 lat czytam i zastanawiam się czy to nie jest już legenda która przytaczana jest przy każdym modelu AR.
    Zasadniczo chcę mieć bezproblemowe, tanie w utrzymaniu auto miejskie pod LPG. Dobry wybór?

  8. #338
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Bardzo dobry, bezawaryjność jest zbliżona do tej w G. Punto.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #339
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    brak
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Bardzo dobry, bezawaryjność jest zbliżona do tej w G. Punto.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Dzięki za odpowiedź. Też mi się wydaje, że to Punto w ładniejszej budzie i (chyba) z racji bycia premium - lepiej wykonane, więc teoretycznie mniej awaryjne?

    Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

  10. #340
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Dzierżawa
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cześć,
    Planuje zakup Alfy Mito. Z racji, ze codziennie dojezdzam 50-60 km trasa, zdecydowalem sie na diesla 1.6
    Wczesniej bralem pod uwage cos wiekszego, ale jak tylko mijam na drodze Mito, ciesze sie jak dziecko. Niestety w kwestii samochodow jestem raczej teoretykiem, dlatego liczylbym na Wasza pomoc w znalezieniu tego jedynego egzemplarza. Moze ktos z forum sprzedaje? Interesuje mnie poczatek produkcji, na pewno nie golas, budzet do 25kk. Co sądzicie?

Podobne wątki

  1. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  2. Zakup MiTo 1.4 155KM - full opcja, PROŚBA O POMOC.
    Utworzone przez cosiestalosie w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 11:26
  3. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  4. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory