Strona 66 z 128 PierwszyPierwszy ... 16565758596061626364656667686970717273747576116 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 1273

Temat: Zakup używanej Mito - pomoc

  1. #651
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Subaru Legacy '07 2.0 165KM, Alfa Romeo Mito '09 1.4T 120KM
    Postów
    22

    Domyślnie

    Ja mam dwójkę (2 i 5) i przy pakowaniu dzieci brakuje dodatkowych drzwi ale żona nic o sprzedaży nie mówi i to w sumie jedyny większy minus oprócz twardego zawieszenia i słabej widoczności. Do bagażnika spacerówka wchodzi, miejsca w środku pod dostatkiem. Zresztą to auto do miasta i na niedalekie wypady. Ale jest piękna, ma kopa i jest to Alfa :-)

    Ostatnio miała przegląd i co do korozji mam obserwować tłumiki. Skrzynia jest "przepocona" od momentu zakupu i też do obserwacji a reszta ok.

    Co do czarnej z Lublina, 27 tys. za 9 letnie auto.. Dla mnie za dużo... Ale o dziwo MiTo trzyma cenę. Trzeba mieć rękę na pulsie z ogłoszeniami. Jak ja szukałem to fajne, zadbane dwie sztuki sprzedały się w dniu wystawienia i pamiętam że ceny wyjściowe r.'09 120KM były ok 22-23 tys.

    Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez delsebastian ; 29-08-2018 o 19:48

  2. #652
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    U nas Mito robiło robotę przez 9 lat i dwójka dzieci ( teraz 7 i 5 lat) jeździły codziennie po 70 km. Ostatnio pojawił się problem z młodszą córką, która zasypia po 5 minutach jazdy i ciężko ją było wyciągnąć z fotelika dlatego oczywistym następcą musiała być Giulietta. Jeśli robicie choć trochę trasy to nie odrzucajcie diesla ale moim zdaniem tylko 1.6. Auto naprawdę ma kopa, pali niewiele i nie ma z nim problemu. Ja przez 9 lat wymieniłem w silniku tylko jedną świece żarową i EGR za 500 zeta. Auto przejechało 190 tys km praktycznie bez poważnej awarii. Nie wiem co to DPF, dwumasa, turbo...Mój kumpel ma Doblo z tym silnikiem w firmie z przebiegiem 350 tys i nic się nie dzieje. Grunt to znaleźć pewne auto najlepiej z polskiego salonu i będziecie zadowoleni.
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 31-08-2018 o 07:05

  3. #653
    Użytkownik Ogier Avatar koniu
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0
    Postów
    195

    Domyślnie

    Jeśli ktoś szuka zadbanej Alfy Mito 1.4 TB to zapraszam na pw

  4. #654
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Stilo -> Punto Evo -> Leon 1P FR + Alfa MiTo 155KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa komfortu w mito qv 170KM. Auto potrzebuję do pracy i na co dzień po okolicy. Chyba że ktoś ma porównanie z leonem 1p fr (oryginalne zawieszenie - lekko usztywnione w porównaniu ze standardowym leonem). Cupra to to nie jest więc sztywność jest akceptowalna, ale do jazdy po okolicy przydałoby się coś troszkę bardziej komfortowe.
    Mógłby się ktoś wypowiedzieć coś na temat mito? Ponadto tryby DNA w mito nie wpływają na zawieszenie prawda?
    Pozdrawiam

  5. #655
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Szukam dla żonki Mito, wymagania: motor 1.4 TB 120 lub 155km, czarna, bez skór. Jakby ktoś sprzedawał to proszę o PW.

  6. #656
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    MiTo TB 120
    Postów
    42

    Domyślnie

    Alfa MiTo zaliczkowana i można powiedzieć że kupiona... Ale jednak nie do końca jestem przekonany czy była to z całą pewnością dobra decyzja. Otóż jest ona z prywatnych rąk,chodź wcześniej była sprowadzona z Niemiec. Może ktoś z własnego doświadczenia podzieli się swoimi sugestiami choć już mleczko w moim przypadku się rozlało.
    Kilka rzeczy które mnie nurtuje i czy mogą świadczyć o wypadkowości tego samochodu:
    -malutki wykwit rdzy(a w zasadzie tzw. parch) na tylnej klapie przy samym znaczku firmowym Alfy
    -wytłumienie klapy silnika nie jest przymocowane oryginalnie tylko opaskami kablowymi
    -spora warstwa w jednym miejscu szpachli około 2000 mikronów/2mm ( na tylnym górnym słupku u góry,między szybą tylną a szybą tylną boczną) jest to niewielki fragment 10x10 i to u góry więc dziwna sprawa. Resztę lakieru mierzona,uważam że do akceptacji max 200 mikronów,być może ponownie nałożony lakier. Dodam że wszystkie szyby są z jednego roku i oryginalne. Czy jesteście w stanie napisać swoją opnie,oczywiście mogę dorzucić zdjęcia czy też dodatkowy opis. Samochód z 2011 roku.

  7. #657
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz31 Zobacz post
    -malutki wykwit rdzy(a w zasadzie tzw. parch) na tylnej klapie przy samym znaczku firmowym Alfy
    Cześć,

    W zasadzie co do reszty to się nie wypowiem, ale rdza na tylnej klapie jest dość znanym "smaczkiem" w MiTo. U siebie mam to samo. Zauważyłem właściwie chyba 2 miesiące po zakupie. Kompletnie nic się z tym nie dzieje, dlatego nawet nie ruszam. U mnie - jak patrzę pod światło z bliska - to wygląda to tak, jakby pod lakierem utworzyły się pęcherzyki w dwóch miejscach.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał lukasz31 Zobacz post
    -malutki wykwit rdzy(a w zasadzie tzw. parch) na tylnej klapie przy samym znaczku firmowym Alfy
    Cześć,

    W zasadzie co do reszty to się nie wypowiem, ale rdza na tylnej klapie jest dość znanym "smaczkiem" w MiTo. U siebie mam to samo. Zauważyłem właściwie chyba 2 miesiące po zakupie. Kompletnie nic się z tym nie dzieje, dlatego nawet nie ruszam. U mnie - jak patrzę pod światło z bliska - to wygląda to tak, jakby pod lakierem utworzyły się pęcherzyki w dwóch miejscach.

  8. #658
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Panowie, Ja mam Mito od nowości i zero rdzy. Nie wiem czym się kierujecie, że mówicie że to norma?
    Klapa bagażnika lubi przyjmować wszelkie zanieczyszczenia nawet te w postaci tzw. lotnej rdzy, która trafia tam z układu hamowania.
    Wystarczy IronX i po temacie.
    Wyciszenie klapy nie jest oryginalnie zamocowane w twoim przypadku bo może auto miało strzała albo kuny polubiły ten materiał i jadły go co chwilę.

    Każdy chce kupić nowe auto jak z salonu. Panowie kupujecie używane samochody, które są użytkowane codziennie.
    Może zdarzyć się stłuczka, rysa parkingowa itp. zdarzenia losowe.
    Jak sprzedawałem poprzedni samochód to dziękowałem od razu jak ktoś mi mówił "Panie ale tutaj było malowane, a tu jest rysa to 500zł mniej"

    Jeżeli auto jest sprawne, nie wygląda jak składak, a było malowane bo coś tam się zdarzyło to trzeba kupować i nie płakać.
    Sorka jeżeli kogoś uraziłem ale takie są realia. Ja dbam o auto maksymalnie jak się da, ale już widzę, że po latach mam parę odprysków na masce, coś tam na zderzaku itd. I co pomaluje to i ktoś mi powie Panie ale to było bite?

    I tak uważam, że w moim przypadku lakier jest w idealnym stanie jak na auto z 2011 roku z salonu. Zresztą każdy mnie się pyta czy to jest nowy samochód i czy w tym roku kupowałem czy w poprzednim.

  9. #659
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    MiTo TB 120
    Postów
    42

    Domyślnie

    Dziękuje panowie za wpisy. Byłem jeszcze dzisiaj teoretycznie po odbiór samochodu,przemierzyłem jeszcze raz miernikiem. Rozmawiałem ze znajomym lakiernikiem i spore prawdopodobieństwo że szpachla między tylną szybą a boczną-tylną na słupku może wynikać że była tam przeszłość kolizyjna czy też wypadkowa bo praktycznie cała ta sama strona była lakierowana. Może wydawać się że miernik to narzędzie dla laików ale uważam że rzeczywiście pomógł w tym przypadku bo wydaje mi się że na prawdę fachowe oko mogło by dostrzec że tam było coś robione.

  10. #660
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,065

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz31 Zobacz post
    Dziękuje panowie za wpisy. Byłem jeszcze dzisiaj teoretycznie po odbiór samochodu,przemierzyłem jeszcze raz miernikiem. Rozmawiałem ze znajomym lakiernikiem i spore prawdopodobieństwo że szpachla między tylną szybą a boczną-tylną na słupku może wynikać że była tam przeszłość kolizyjna czy też wypadkowa bo praktycznie cała ta sama strona była lakierowana. Może wydawać się że miernik to narzędzie dla laików ale uważam że rzeczywiście pomógł w tym przypadku bo wydaje mi się że na prawdę fachowe oko mogło by dostrzec że tam było coś robione.
    Podaj VIN.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

Podobne wątki

  1. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  2. Zakup MiTo 1.4 155KM - full opcja, PROŚBA O POMOC.
    Utworzone przez cosiestalosie w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 11:26
  3. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  4. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory