Strona 75 z 128 PierwszyPierwszy ... 25656667686970717273747576777879808182838485125 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 1273

Temat: Zakup używanej Mito - pomoc

  1. #741
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Właśnie z tym profesjonalnym naprawianiem bywa bardzo różnie, większość Mirków handlarzy robi to najtańszym kosztem. Oglądałem ostatnio Mito pod Warszawą, naprawioną po drobnej kolizji. Maska miała na rantach takie zacieki, że chyba ślepiec ją malował, a przedni zderzak był chyba wałkiem malarskim malowany.

  2. #742
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    To niestety smutna prawda. Moja jest przyzwoicie naprawiona, ale też można się przyczepić. Błotnik nie jest idealnie spasowany. Inna sprawa, że w poprzednim samochodzie, którego historię dobrze znałem, fabrycznie elementy też nie były idealnie spasowane. Powiem szczerze, że gdybym go oglądał jako kupiec, to zakładałbym, że był bity, właśnie po tych spasowaniach.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka

  3. #743
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cześć

    Szukam dla żony wymorzonego samochodu jakim jest Alfa Romeo Mito. Czy mógłbym Was prosić o waszą opinie na temat tego egzemplarza ?
    Numer aukcji 6051497286

    Z góry bardzo dziękuję.

    Pozdrawiam
    Bartek

  4. #744
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Wygląda w porządku. Oczywiście problem to ten silnik multiair, o którym już sporo na forum napisano. Chociaż podobno dbanie o niego typu regularne wymiany oleju i filtra mocno ogranicza ryzyko, a w przypadku krajowego, serwisowanego samochodu łatwo o weryfikację.
    Dla mnie osobiście trochę droga ta Alfa. Potwierdzona w serwisie wymiana rozrządu trochę ogranicza koszty na start, ale mimo to uważam, że cena o 2 tys. niższa byłaby bardziej adekwatna.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka

  5. #745
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Mito MA 135@175
    Postów
    173

    Domyślnie

    Jeżeli auto jest zadbane to niby dlaczego ktoś ma od razu urywać 2000 tyś?
    Chce ktoś mieć auto pewnie to lepiej dopłacić i mieć spokój.
    Ja jak będę sprzedawał swoje mito to jak mi ktoś wyskoczy z takim upustem to powiem mu, że nie jest to oferta dla niego i niech szuka sobie innego egzemplarza.
    I ogólnie też pewnie będzie pełno mirków, którzy nie uwierzą w mój przebieg 65000 ( auto z 2011 roku)

  6. #746
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Ja za swoją rok młodszą z mniejszym potwierdzonym przebiegiem (fakt, że ze slabszym silnikiem), zapłaciłem 4,5 tysiąca mniej. Oglądałem krajową w dobrym stanie z bezpieczniejszym silnikiem 1,4 120 KM z przebiegiem 100 tys. km za 19,5 tys.

    Edit:
    Te dwa tysiące, to odnosiłem do ceny, która mi się w wyszukiwarce Google wyświetliła - 23.900 zł. Widzę teraz, że na otomoto już jest cena obniżona o tysiąc do 22.900, to już bardziej adekwatnie, chociaż jak dla mnie nadal trochę zbyt wysoka.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez z_mazur ; 07-01-2019 o 00:44

  7. #747
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Kolego z mazur chyba jeszcze nie przyswoiłeś. Twoja Mito pozwala na przemieszczanie się w wyjątkowym stylu. Alfa z oferty dodaje do tego bezcenną radość z jazdy. Warto do niej dopłacić.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał karol_mito Zobacz post
    Jeżeli auto jest zadbane to niby dlaczego ktoś ma od razu urywać 2000 tyś?
    Chce ktoś mieć auto pewnie to lepiej dopłacić i mieć spokój.
    Ja jak będę sprzedawał swoje mito to jak mi ktoś wyskoczy z takim upustem to powiem mu, że nie jest to oferta dla niego i niech szuka sobie innego egzemplarza.
    I ogólnie też pewnie będzie pełno mirków, którzy nie uwierzą w mój przebieg 65000 ( auto z 2011 roku)
    Dokładnie. To nie jest Skoda i 1000 Fabii do wyboru.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał BartekP Zobacz post
    Cześć

    Szukam dla żony wymorzonego samochodu jakim jest Alfa Romeo Mito. Czy mógłbym Was prosić o waszą opinie na temat tego egzemplarza ?
    Numer aukcji 6051497286

    Z góry bardzo dziękuję.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Brać. I cieszyć się jazdą.
    Mam samochód z tym silnikiem. Należy wymieniać olej raz na rok lub 15kkm i nie powinno być problemów.

  8. #748
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za pomoc.

    Musimy podjechać, sprawdzić i się przejechać.
    Na razie żona marudzi, że tylko Mito 155 lub 170 km, ale myślę, że 135 konna będzie jej wystarczyła.

    Przy okazji podpytam jeszcze o LPG. Dobrze kojarzę, że przy tych silnikach MA jest niewskazany ?

  9. #749
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Miciak zadbany ale cena faktycznie nieco wysoka,z tego by wynikało że za egzemplarz żony musiał bym wołac ze 28tys a tez mamy z koncówki 2009 i rej. 2010 tez ten silnik i nawet kolo, tylko mocno doposażoną. Ta z ogłoszenia poza automatyczną klimą nie ma nic. Warto ją obejrzeć ale tak jak ktoś tu wspomniał warta jest ok 2tys mniej.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  10. #750
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Nie chcę toczyć jakiejś flamewar, co osoba to opinia. Chodziło mi właśnie o to co napisał Pawełtbu. Auto zadbane, ale większość MiTo do tych 150 tys. km, to auta zadbane. W tym konkretnym egzemplarzu jest już np. trochę "wysiedziany" fotel kierowcy, więc do drobiazgów też można się przyczepić. Opcja wyposażenia też jakoś nie powala. Ma to co powinna mieć, ale niewiele ponadto, rejestracja na 5 osób, mimo że jest dość drogą opcją dodatkową, to nie dla każdego stanowi wartość dodaną. W opisie nawet nie ma słowa o oponach zimowych, a auto stoi na letnich, czyli jednak mimo wymienionego rozrządu trzeba będzie coś wsadzić w auto na start. Alfa to samochód budzący emocje i tak się ją kupuje, warto wydaje mi się wprowadzić z zewnątrz trochę zimnej kalkulacji, żeby kupujący nabrał trochę dystansu.
    Ogólnie auto uważam za godne uwagi (jeśli z silnikiem wszystko ok), ale cena ma potencjał do targowania się.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  2. Zakup MiTo 1.4 155KM - full opcja, PROŚBA O POMOC.
    Utworzone przez cosiestalosie w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 11:26
  3. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  4. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory