Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Szarpanie i problemy z odpalaniem.

  1. #1
    ukasz_ukasz
    Gość

    Domyślnie Szarpanie i problemy z odpalaniem.

    Witam. Mam problem z Gulietta 1.4 170 tct (automat), 2015, 7300 km, od nowości u mnie.

    1. Występuje szarpanie + nierównomierne rozwijanie mocy (jakby kończyło się paliwo) gdy auto ma włączone automatyczne "ssanie" (ok. 1100 obr.; temp. poniżej 15C, gdy jest cieplej szarpanie jest mniejsze) / jest zimny silnik. Po ok. 1-2 min. szarpanie ustępuje.
    2. Co 20-30 odpaleń, auto po przekręceniu kluczyka na zapłon nie reaguje (świecą się kontrolki jak zawsze, auto nie kręci). Dopiero cofnięcie kluczyka do pierwszej pozycji w stacyjce i ponowne przekręcenie odpala auto. Nie ma żadnej zasady co do tego problemu. Skrzynia oczywiście w pozycji P.

    Oba problemy występują od wyjechania z salonu. Dwa serwisy nie mogą tego zdiagnozować. Został wykluczony błąd skrzyni biegów przy szarpaniu.

    Proszę o ewentualne informacje czy ktoś miał coś podobnego u siebie. Co było przyczyną u Ciebie? Proszę też o info co może być ewentualną przyczyną - może nakieruje to serwis na właściwe tory. Do dziś twierdzą, że gdy auto jest u nich nic takiego się nie dzieje / komp też nic im nie pokazuje.

    Z góry dziękuję.

  2. #2
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Szarpanie miałem (mam?) podobne, to znaczy na zimnym silniku i w temperaturach poniżej 15C, ale kilka razy wystąpiło jak było w tamtym roku 40C. I nigdy nie występowało w temperaturach poniżej -5C i wtedy samochód robił się jakby bardziej dynamiczny.
    Wymienili centralkę silnika i pedał i jakby się zmniejszyło, ale występuje czasem nadal, więc to raczej nie to było przyczyną.
    Inny użytkownik forum miał również szarpanie, ale chyba na ciepłym silniku i jemu wymienili przepustnicę.
    Tak naprawdę to pierwotna przyczyna problemów mogła być u mnie inna (zwarcie w instalacji), ale nie wiem czy faktycznie tak było, bo już naprawiają 1,5 miesiąca i jeszcze nie sprawdziłem tego.
    Problemów z odpalaniem nie mam jeśli nie liczyć trzy razy rozładowanego akumulatora w ciągu półtora roku.
    No i ja mam skrzynie manualną.

    Czy szarpanie występuje tylko podczas ruszania czy przy różnych prędkościach?
    Czy nie czujesz, że samochód jest jakby przymulony w porównaniu z innym podobnym (jeśli jeździłeś innym)?

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał ukasz_ukasz Zobacz post

    2. Co 20-30 odpaleń, auto po przekręceniu kluczyka na zapłon nie reaguje (świecą się kontrolki jak zawsze, auto nie kręci). Dopiero cofnięcie kluczyka do pierwszej pozycji w stacyjce i ponowne przekręcenie odpala auto. Nie ma żadnej zasady co do tego problemu. Skrzynia oczywiście w pozycji P.

    Oba problemy występują od wyjechania z salonu. Dwa serwisy nie mogą tego zdiagnozować. Został wykluczony błąd skrzyni biegów przy szarpaniu.
    może to marne pocieszenie ale w mojej oraz kolegi julce (obie MY2010) również się to zdarza czasami od nowości praktycznie - bez żadnej reguły chociaż nie aż tak często. U mnie może raz na miesiąc - czasem dwa. Było zgłaszane to u nas jeszcze na gwarancji ale nigdy nic nie stwierdzono. Obawiam się że przyczyna jest nie do znalezienia , raz że nie skutkuje to żadnym błędem a dwa występuje zbyt rzadko i zbyt przypadkowo aby to namierzyć. Nie jest to jakis wielki problem- po prostu się przekręca kluczyk po raz drugi i to zawsze skutkuje, można się przyzwyczaić .Jeśli jednak mówisz że w Twojej wystarczy 20-30 razy by to wywołać to w sumie szansa większa pod warunkiem że znajdziesz jakieś aso z zacięciem

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    79

    Domyślnie

    U mnie też raz na jakiś czas nie odpala. W ASO odmówili mi nawet spojrzenia na problem: "Panie, jak się nie dzieje za każdym razem to nic nie możemy zrobić". Dodatkowo raz na kilka miesięcy nie zamyka auta z pilota, trzeba włączyć i wyłączyć silnik i wraca do normy. ASO odmawia zajęcia się tym. Muszę powiedzieć, że we Wrocławiu gwarancja jest niewiele warta. Niestety trzeba z tymi drobiazgami żyć.

  5. #5
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    U mnie też nie działo się za każdym razem.
    Więcej asertywności trzeba. Kto powiedział, że masz żyć z usterkami? Mają to naprawić, bo taki ich psi obowiązek.
    A jak nie to do sądu i do tv. Na samo wspomnienie o tym trzęsą gaciami.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    79

    Domyślnie

    Nie jest to aż tak upierdliwe. Raz na 50 nie przekręci za pierwszym razem. Poza tym trochę boję się auto w ASO zostawić. Sam wiesz jak jest, śledziłem Twoje przygody.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Otóż to , im mniej grzebią w aucie tym lepiej , a jak bedą szukać pierdoły rozkopią pół auta-zaczną wymieniać w ciemno kolejne elementy i " przy okazji " narobią z 15 kolejnych usterek, już nie mówiąc o tym że auto bedzie pewnie miesiącami stało w aso zamiast jezdzić . Ja bym ograniczył wizyty w aso do minimum , no chyba że ktoś zna takie za którego rzetelność dał by sobie rekę obciąć

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arch_i
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 TCT, Distinctive + pakiety
    Postów
    84

    Domyślnie

    Mam podobną przypadłość raz na jakiś czas muszę przekręcić drugi raz aby zapalił. Nie występuje to często ale w ASO zapytałem, odpowiedz była taka że musi się załączyć elektryka czyli nie zapalamy jednym pełnym przekręceniem kluczyka tylko na dwa. Suma sumarum i tak co jakiś nieokreślony czas mam podobne zdarzenie. Przestałem się tym przejmować.

    Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    U mnie szarpanie tez występuje czasami po ruszeniu zaraz po odpaleniu silnika. Z moich obserwacji wynika ze niewielka poprawa jest gdy zatankuje się lepszej jakości paliwo. Ale ogólnie rzecz biorąc to ten typ tak ma.
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arch_i Zobacz post
    Mam podobną przypadłość raz na jakiś czas muszę przekręcić drugi raz aby zapalił. Nie występuje to często ale w ASO zapytałem, odpowiedz była taka że musi się załączyć elektryka czyli nie zapalamy jednym pełnym przekręceniem kluczyka tylko na dwa. Suma sumarum i tak co jakiś nieokreślony czas mam podobne zdarzenie. Przestałem się tym przejmować.

    Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

    Zawsze odpalam na 2 razy, tzn. czekam aż pogasną kontrolki i dopiero przekręcam rozrusznikiem. Raz na 50-100 razy (nie liczę) - nie przekręca.
    Raz czy 2 razy szepnął mi na zimnym, ale wiążę to z paliwem. Taka obserwacja odnośnie benzyny: Jak zatankuję 98 na BP we Wrocławiu przy Legnickiej to po przejechaniu ok. 10 km wyskakuje check engine. Sprawdzone już 3 razy.
    Wydaje mi się, że ten silnik jest bardzo wrażliwy na jakość paliwa.

Podobne wątki

  1. 156 2.4 20V problemy z odpalaniem
    Utworzone przez wkamil w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 14:17
  2. T.S. - problemy z odpalaniem
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 18:45
  3. [33] Problemy z odpalaniem 1.4
    Utworzone przez mariano w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 16:19
  4. [145] Problemy z odpalaniem 1.6 TS
    Utworzone przez Slades w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 09:24
  5. [146]PROBLEMY Z ODPALANIEM.
    Utworzone przez tomekkus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-02-2008, 15:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory