Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Lista felg pasujących na powiększone zaciski

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie Lista felg pasujących na powiększone zaciski

    Chciałbym zaproponować stworzenie listy sprawdzonych felg wchodzących na powiększone zaciski do naszych "Julek". Po przejrzeniu forum oczywiście widzę, że temat przewijał się kilka razy, ale często trudno wyłowić z listy tematów i postów konkretne informacje. Proponuję wpisywanie wg następującego formatu:
    Producent/Nazwa felgi, Rozmiary np. 7,5/17`, Rozstaw śrub np. 5 x110, ET felgi; Uwagi: jeśli montaż wymagał dodatkowo dystansów etc.
    Na pewno dla wielu nowych posiadaczy, takich jak ja, będzie to sporym ułatwieniem np. przy doborze felg na zimę. Osobiście dzwoniłem do popularnych sklepów internetowych, ale u nich również ciężko o konkretne informacje.
    Pozdrawiam wszystkich

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Nie wiem czy przypadkiem taki sam zamysł nie przyświecał postującym w wątku http://www.forum.alfaholicy.org/mito...giulietty.html

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Nie wiem czy przypadkiem taki sam zamysł nie przyświecał postującym w wątku...
    Zapewne tak, ale potem temat rozwinął się w ogólnie "okołofelgowy", zresztą bardzo ciekawy, przejrzałem całe 43 strony . Ale ja proponuje coś bardziej "syntetycznego". Na pewno wielu posiadaczy naszych autek przechodziło ten problem i wie co konkretnie pasuje a co nie.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Vieworld
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    CLK C209
    Postów
    114

    Domyślnie

    Jesli chcesz podzwonic to tutaj mozesz spokojnie pytac co bez dystansow pasuje:
    http://sklep.carrera.com.pl/?p=productsList&iCategory=2

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    Zapewne tak, ale potem temat rozwinął się w ogólnie "okołofelgowy", zresztą bardzo ciekawy, przejrzałem całe 43 strony . Ale ja proponuje coś bardziej "syntetycznego". Na pewno wielu posiadaczy naszych autek przechodziło ten problem i wie co konkretnie pasuje a co nie.
    felgi z aftermarketu jeśli pasują na Brembo to mają zazwyczaj certyfikat "brembo friendly", jak nie znajdziesz tego w specyfikacji to już wiesz że potrzebujesz dystansu 6-8 mm ;p

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Vieworld, prezes01 - dzięki za Wasze sugestie. Do przydatnych linków i kontaktów można jeszcze zaliczyć strony alusy.pl /dobry kontakt e-mailowy i telefoniczny, u nich kupowałem/ i felgi-niemieckie.pl /tu można wybrać w konfiguratorze felg model Giulietta QV z Brembo, co zwiększa szanse właściwego doboru/.
    Żeby dać dobry przykład wpiszę swój zakupiony model /przymierzony, pasuje/:
    MAK / Torino, 7,5/17`, rozstaw 5x110, średnica otworu 65,10, ET 41; nie wymaga dodatków
    Model dedykowany do samochodów grupy FIAT. Są dwie wersje kolorystyczne: silver i gun metallic mirror face
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	torino-silver-147525.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	260.9 KB
ID:	211329Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	torino-gun-metallic-mirror-147518.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	278.1 KB
ID:	211330
    Ostatnio edytowane przez mcwaw ; 22-09-2016 o 19:33

Podobne wątki

  1. Lista N. Sącz
    Utworzone przez laska w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 5106
    Ostatni post / autor: 04-05-2021, 23:02
  2. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  3. [Giulietta] Powiększone tarcze hamulcowe - czy jest różnica w długości drogi hamowania?
    Utworzone przez kgv166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 16:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory