Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Niezidentyfikowany pobór prądu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Zaniemyśl
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,6 JTDM 2008
    Postów
    19

    Angry Niezidentyfikowany pobór prądu

    Mam w Mito jakiś pobór prądu który jest w stanie rozładować akumulator w ciągu 8 godzin postoju.
    Lokalny polecany przez znajomych elektryk powiedział mi że to częsty problem w dzisiejszych samochodach i nie chciał podjąć się naprawy, ponieważ szukanie takiej usterki przypomina szukanie igły w stogu siana.
    Czy ktoś z was spotkał się z podobnym przypadkiem w tym modelu? Jak myślicie, czy warto mi iść do ASO, czy tylko wymienią mi akumulator i skasują kilkaset złotych?
    Dodam że problem występuje sporadycznie, czasem raz na 3 miesiące a czasem dwa razy w tygodniu, nawet po doładowaniu akumulatora prostownikiem poprzedniego dnia. Bez różnicy lato czy zima.
    Mam samochód od roku i do tej pory zdarzyło się to może z 8 razy.
    Samochód jeździ głównie w trasach ~50km, nie jest często odpalany i gaszony.
    Wymieniłem akumulator i nic się nie poprawiło.
    Samochód trzymam w ciemnym garażu, więc ewentualne niewyłączające się żarówki nie wchodzą w grę, bo raczej bym zauważył, a poza tym żarówka nie wydoi całego akumulatora w kilka godzin.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    może podłącz amperomierz i sprawdż jaki jest pobór.Może wyciaganie poszczególnych bezpieczników z body ograniczy podejrzany obwód.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Czarek_S
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Mito 1,4 TB 170KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Zacznij od kontroli stanu przewodu masowego między silnikiem a karoserią.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Zaniemyśl
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,6 JTDM 2008
    Postów
    19

    Domyślnie

    Niestety nie znam się na elektryce i sam nie będę za wiele kombinował, ale zapytam inaczej: czy faktycznie - tak jak mówił elektryk - problem jest tak niesamowicie trudny do zlokalizowania, czy po prostu nie chciało mu się dłubać i dobry fachowiec powinien sobie z tym poradzić?

  5. #5
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    U mnie szukali dwa lata i znaleźli przez przypadek.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roman35 Zobacz post
    U mnie szukali dwa lata i znaleźli przez przypadek.
    A rozwiązanie jakie było?

    @Weiss
    Zacznij od obserwacji co się dzieje po wyłączeniu silnika i wyjęciu klucza. Na pewno wtedy gaśnie radio i tak ma być. Jeśli by się zdarzyło, że radio nie zgaśnie, to stacyjka nie zawsze rozłącza obwód podtrzymania napięcia po wyłączeniu silnika.
    Body Computer po wyjęciu klucza (i prawidłowym odłączeniu zasilania) podtrzymuje nadal napięcia na różnych obwodach - domykanie szyb, etc.
    W nim (BC) też może być problem.

    Porób próby ze stacyjką na początek, czy po wyjęciu klucza gaśnie radio i napisz.
    Przydałoby się też odczytać błędy ze wszystkich centralek - albo sam, albo może ktoś z okolic pomoże. Na Śląsku służę jakby co pomocą.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Zaniemyśl
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1,6 JTDM 2008
    Postów
    19

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu przy każdym zgaszeniu silnika sprawdzam czy nie dzieją się rzeczy "nietypowe" i nic takiego nie zauważyłem. Radio zawsze gaśnie po wyjęciu kluczyka, światła w środku gasną po zamknięciu samochodu. Do odczytania błędów potrzeba FESa czy wystarczy jakiś zwykły interfejs, np. Yanosik connect?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał Weiss Zobacz post
    Od jakiegoś czasu przy każdym zgaszeniu silnika sprawdzam czy nie dzieją się rzeczy "nietypowe" i nic takiego nie zauważyłem. Radio zawsze gaśnie po wyjęciu kluczyka, światła w środku gasną po zamknięciu samochodu. Do odczytania błędów potrzeba FESa czy wystarczy jakiś zwykły interfejs, np. Yanosik connect?
    AlfaOBD w wersji demo, do pobrania za free z Google Play i interfejs ELM327 w wersji max 1.5.
    Odczytasz tym silnik, wspomaganie i ABS. Dodatkowo potrzebujesz przejściówki żółtej C19 do pozostałych sterowników, w tym body computera.
    Jak ma współpracować z androidem i AlfaOBD, to interfejs oczywiście w wersji bluetooth.

    Konieczne jest podłączenie miernika, najlepiej cęgowego do pomiaru prądu stałego na kłamie ujemnej i obserwacja co się dzieje po wyjściu z samochodu i zamknięciu go. Najlepiej przez 30 minut.
    Jak prąd nie spada poniżej 0,1A, to szukać drugim miernikiem prądu na wyjetych po kolei bezpiecznikach pod kierownica (lub wyjmujac bezpieczniki i obserwując cegowy), później w komorze silnika.
    Posiedz w garażu, czy się wentylator chłodzenia sam nie załącza.

    Będą błędy, stawiam flaszkę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Czarek_S Zobacz post
    Zacznij od kontroli stanu przewodu masowego między silnikiem a karoserią.
    Skąd pomysł, opisz.
    Miałem złamany punkt masowy, auto stało 2 dni na mrozie i po wymianie na plecionkę odpaliło bez pomocy innego akumulatora.
    Ostatnio edytowane przez bogas ; 27-08-2016 o 18:29

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    przewód masowy nie ma nic wspólnego z poborem prądu. Tak jak pisałem w drugim poście , i jak pisze kol. bogas.Miernik ustawiony na amp. w szereg do aku.. po kilku minutach jak body poodłącza poszczedgólne obwody podtrzymania napiecia możesz rozpocząć wyciąganie przekażników i bezpieczników z body i skrzynki w komorze silnika.Może masz uszkodzony / podklejony / jakiś przekażnik np. wentylatora chłodnicy itd.
    Jak wskazówka amperomierza pokaże znaczny pobór i jego spadek masz winowajcę.Pochwal się na forum który to był bezpiecznik to będziemy myśleć dalej...Amperomierz początkowo ustaw na wyższy pobór ..np. 10A. W przypadku załączenia centralnego , awaryjnych itd. nie uszkodzisz miernika.Powodzenia

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    A ja, że tak się wtrące, stawiam na uszkodzony regulator w alternatorze. W zeszłym tygodniu miałem 3 auta z takimi problemami. W większości przypadków skończyło się na wymianie regulatora i mostka diodowego.

    Wyklepane Hammer AXE
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

Podobne wątki

  1. [159] Pobór prądu, 3.2 jts
    Utworzone przez pannamysia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 14:41
  2. Pobór prądu - pytanie
    Utworzone przez Efka w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 15-02-2015, 15:33
  3. Pobór prądu na postoju
    Utworzone przez DeDe92 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 14:42
  4. Pobór prądu na postoju.
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 21:27
  5. [166] pobór prądu
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2008, 09:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory