Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Problem z turbo - "upuszcza" ciśnienie podczas przyśpieszania

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    11

    Domyślnie Problem z turbo - "upuszcza" ciśnienie podczas przyśpieszania

    Witam wszystkich,
    Mam problem jak w temacie - podczas przyśpieszania turbina co chwilę upuszcza ciśnienie i są przerwy w przyśpieszeniu. Gdy autko się rozkręca powyżej 2500 obr/min następuje bardzo krótkie odcięcie turbo po czym znów pompuje i za moment znów odcina i tak w kółko aż do końca...autko straciło również na mocy ogółem i nie jest tak dynamiczne . Dzieje się to zarówno w trybie Normal jak i Dynamic, przy czym w Dynamic'u jest to bardziej odczuwalne i samochodem wręcz szarpie. Upusty ciśnienia podczas jazdy widać również na wyświetlaczu (wskaźnik ładowania turbo w trybie D). Co inne, podczas podłączenia do MES'a problem nie występuje i na wykresach wszystko jest okej (tak mi się przynajmniej wydaje). Czytałem na forum niedawno, że ktoś miał podobne objawy i powodem okazał się nieszczelny dolot, jednak u mnie dolot jest okej. Czyszczenie turbiny, kierowniczek turbo? Szukałem na forum, lecz nie znalazłem podobnego tematu i nie wiem co robić...
    Silnik 1.4 MA 170 KM.

    Pozdrówka!

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    3CITY
    Auto
    GIULIETTA
    Postów
    88

    Domyślnie

    Rowniez Cie witamy

    OK co do upuszczania powietrza to zaczal bym od sprawdzenia czujnika cisnienia doladowania - prawdopodobnie to on jest walniety. Daje falszywy sygnal na zawor upustowy , z tad ciagle upuszczanie powietrza a w konsekwencji czego jest brak mocy.
    Ostatnio edytowane przez arecki240 ; 24-09-2016 o 09:19

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    11

    Domyślnie

    Czy MES powinien wskazać błąd lub w jakiś inny sposób mogę go sprawdzić?


    Problem chwilowo nie występuje - wymieniłem filtr powietrza na nowy i odłączyłem akumulator. Nie wiem, czy to faktycznie może mieć z tym coś wspólnego ale działa . Zobaczę jak to będzie wyglądać na dłuższą metę.
    Ostatnio edytowane przez ciamek ; 25-09-2016 o 13:44

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Wybaczcie, że piszę post pod postem...problem odszedł w niepamięć na parę dni, później znów wróciły objawy. Myślę, by zrobić tak jak pisał arecki240, tylko jaki czujnik wybrać? wg epera powinien być 0 281 002 996, a aktualnie zamontowany mam 0 281 002 931. Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie...
    Zauważyłem, że MES nie wskazuje napięcia na czujniku - to normalne, czy powinien jakąś wartość wskazywać? Dziękuję!

Podobne wątki

  1. [159] Problem podczas jazdy - "uciekająca" kierownica
    Utworzone przez AlfaLorenzo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 22:36
  2. [159] "Dziwny" objaw podczas przyśpieszania.
    Utworzone przez PrzemekZ81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 11:02
  3. [159] Drgania "turbulencje" podczas przyśpieszania i jazdy z wieksza predkościa
    Utworzone przez Karbon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 17:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory