Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Opcje i możliwości dokładania wyposażenia

  1. #21
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Stelvio 2.0; Giulietta 1.4 multiair
    Postów
    140

    Domyślnie

    Możliwe, że parametry wyświetlacza są kiepskie czy nie ma schowka, ale chciałbym sobie dołożyć ze względu jak pisałem wcześnie na komputer pokładowy jak i zmiany nastaw DNA np. by nie zmniejszać siły wspomaganiu na DYNAMIC. Więc wiem, że potrzebny jest sterowanie z panelu przedniego bez wyświetlacza jak i wyświetlacz na górę. Jak to zamontować wiem tyle, że nie wiem czy elektrycznie będzie to pasować. Czy będzie zaczytywać dane z komputera pokładowego i czy Blue&Me będzie działać? Jak by miał taką wiedzę był bym bardzo wdzięczny za wskazówki.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar skopek
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Legnica, Poland
    Auto
    AR 146 1.4 TS (sold) / AR 166 2.4 JTD 10V / AR Spider 2.0 TS / AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    253

    Domyślnie

    Odkopię trochę temat. Interesują mnie dwie pozycję z wyposażenia dodatkowego: światła ksenon i czujnik deszczu. Pytanie do osób, które to przerabiały w Giulietta (jeśli takie są i zechcą zaoszczędzić mi czasu). Ile roboty, jakie koszty, czy występuje instalacja od opcji i czy wystarczy zrobić proxy w tym przypadku (czy body się zaadoptuje) aby wszystko było jak w oryginale? Lista gratów do wymiany/dołożenia dość pokaźna, ale ciekawi mnie jak to się skalkuluje.
    TED - diagnostyka pojazdów grupy FCA
    Oględziny: 737 744 979
    https://www.facebook.com/TEDznaFCA

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    xenon - 2 lampy, zderzak ze spryskami do tego węże gumowe i inny zbiornik- 2 wiązki przednie czujnik poziomowania przód czujnik poziomowania tył plus instalacjam podłaczenie pod czujnik skrętu - Julka ma skrętne xenony. Jak wszystko ogarniesz odpalenie w body to formalność.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    xenon - 2 lampy, zderzak ze spryskami do tego węże gumowe i inny zbiornik- 2 wiązki przednie czujnik poziomowania przód czujnik poziomowania tył plus instalacjam podłaczenie pod czujnik skrętu - Julka ma skrętne xenony. Jak wszystko ogarniesz odpalenie w body to formalność.
    trochę uzupełnię temat, bo zagadał mnie na alfaowner.com jakiś gość chyba z Grecji, ma lampy nowe xenonowe i chce zrobic retrofit i jest zdesperowany bo wydał na same nowe lampy EUR1200.

    przeglądnąłem na szybko schematy (z podwieszonego wątku) i do AFS dochodzi jeszcze jeden moduł elektroniczny (oznaczony na schematach jako M73) - trochę kabli trzeba dorobić w okół niego jeśli ktoś nie ma wiązek, ale pewnie tylko jak ktoś chce AFS (mam w Giulii i uważam że warto, poza tym będzie legalnie, tyle że jest trochę kosztów i roboty dodatkowej).

    Na początek będzie próba samego odpalenia lamp bez AFS - tu moim zdaniem wystarczy dorobić masę na pin 4 gniazd A obu lamp (połączyć z pinem 14 który jest masą dla zwykłych świateł) i odciąć na wszelki wypadek pin 7 (poziomowanie ręczne vs z M073).

    Jak kogoś temat interesuje, to tu napisałem więcej rad/uwag:https://www.alfaowner.com/Forum/alfa...l#post17384411, o ile gość będzie pisał o postępach i zdecyduje się dołożyć też AFS/spryski to będzie fajne potwierdzenie w praktyce co i jak.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-01-2019 o 16:34
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Super- może jak nie zmienie na Giulie stelvio to sie skusze bo mam HID
    z tg oco wiem poziomowanie nie będzie działać raczej ponieważ jest tam inny typ silniczków przy xenonach -żyroskopowe inny sposób sterowania - podobno.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tak, poziomowanie nie będzie działać, silniczki zapewne całkiem inne (z doświadczenia w 159) interfejs pewnie też inny - do xenonów jest potrzebny ten moduł M073 i tu jest największa zabawa z kablami (no chyba że masz akurat te wiązki - warto sprawdzić przed decyzją o retroficie)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    kostkę w nadkolu do poziomowania z kablami mam zarówno z przodu jak i z tyłu. Pytanie czy kable idą dalej czy znikają gdzieś we wiązkach. Po zakupie auta specjalnie je zabezpieczyłem przez wilgocią właśnie w razie chęci przeróbki.

Podobne wątki

  1. [MiTo] opcje w nowej Mito
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-06-2016, 21:16
  2. [159] opcje komputera pokładowego
    Utworzone przez jdawid w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 12:17
  3. Drgania i kończące sie opcje......
    Utworzone przez Slades w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 20:20
  4. [166] ukryte opcje ICS
    Utworzone przez Colin w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 10:41
  5. Kupno AR156 - możliwe opcje.
    Utworzone przez sokl w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2007, 22:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory