Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Opcje i możliwości dokładania wyposażenia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie Opcje i możliwości dokładania wyposażenia

    Witam,
    Przymierzam się już od dłuższego czasu do zakupu auta i jestem już w 99% zdecydowany na Giuliettę.
    Pytanie tylko jak to jest w Alfie z dokładaniem wyposażenia nawet tego najbardziej absurdalnego i niedostępnego?

    Przeszukując ogłoszenia ciężko jest mi znaleźć wyposażenie odpowiadające mi w 100% w przewidzianym budżecie ale wiem, że się takie zdarzają.
    Niemniej mam pytanie czy, a jeśli tak, to jak, da się uruchomić następujące elementy:
    - tempomat - z tego co znalazłem da się bez problemów (potrzebne elementy, manetka, zaślepka i uruchomienie w BC - czy wystarczy do tego MES?)
    - czujnik świateł i deszczu - potrzebny jest prawdopodobnie sam czujnik, lusterko i wiązką (?), ponownie czy da się to uruchomić MES'em i czy konieczna jest inna szyba?
    - nawigacja - wiem, że same mapy są nie przydatne ale generalnie rozchodzi się mi o wygląd ekranu w wersji pre-lift, ewentualnie jak to jest z radiem z wersji po-liftowej, bo nic nie znalazłem na ten temat
    - xenon - tu raczej koszty będą niewspółmierne do efektów, pytania dwa - czy samo dołożenie lamp,przetwornic i czujników wysokości wystarczy oraz czy są one zauważalnie lepsze nocą od halogenów, bo może nie warto przepłacać (julka ma bi-halogen?)
    - BOSE - jak rozumiem, głośniki, wiązki i wzmacniacz - ponownie czy warto i czy się da to uruchomić/zaprogramować?


    Zaznaczam, że nie mam parcia na wszystkie te elementy - pytam póki co czysto informacyjnie.
    Szukam auta przede-wszystkim z automatyczną klimatyzacją, tempomatem i xenonem ale może jeśli np.: tempomat daje się łatwo przekładać bez względu na egzemplarz będę miał większe pole do popisu (szukam 2.0 JTDm, ew. 1.6).

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    tempomat dołożysz ale nie sama manetka tylko cały przełącznik zespolony wymieniasz. Co do reszty Xenon - należy dorobić wiązki i czujniki poziomowania do tego spryskiwacze czyli inny zderzak inny zbiornik weź pod uwagę że xenon Giulietta ma skrętny. Nawigacja gdybyś chciał ori navi do wersji przedliftowej to musisz wymienić ..deskę.
    Inna sprawa że gra nie warta świeczki bo navi mają mapy z ..2014 r.
    czujnik świateł i deszczu - wiązka czujnik i ...szyba oraz zespolak z opcją automatycznych świateł

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    Myślałem, że deska dla navi i radia jest taka sama.
    Listę dla xenona skróciłem - spryskiwacze i zderzak pamiętam, czyli teoretycznie się da

    A więc tak, do rzeczy przyziemnych - tempomat + auto światła + czujnik deszczu.

    Manetka/przełącznik zespolony (jak zwał tak zwał - miałem na myśli cały zespół) + czujniki z wiązką (rozumiem, że da się samemu poprowadzić, bo w podsufitce nic nie ma?) wystarczy? Szyba jest inna ze względu na mocowanie lusterka/czujników czy chodzi tylko o zaciemnienie?

    Po podłączeniu czujników trzeba je aktywować?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    Po podłączeniu czujników trzeba je aktywować?
    Zrobisz osiowanie proxi MESem i będzie gitara . Na wypadek gdybyś nie miał podciagnietej linii can pod czujnik (trzeci kabel) to trzeba będzie podciagnąc jeden przewód z body - ale najczęściej jest już kompletna wiązka

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    uprzedzam- w poliftach nie ma co liczyć na dodatkowe kable wiązki czy wtyczki, a nawet jak są to tzw "ślepe"

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Często jest tak że na złączu po obu stronach nie zgadza się ilość kabli i niestety z reguły jest ich mniej od strony kompa... W przed liftach też się to zdarzało , po prostu wkładali co mieli w fabryce

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    Ale generalnie do miejsc występowania czujnika jakaś tam wiązka powinna być i się urywa gdzieś pod deską tak? Dużo mniej rozbierania by było, bo jak sobie pomyślę o demontażu podsufitki i słupków to maskara
    Każdy BC obsługuje wszystkie funkcje?

    Jeśli jest faktycznie jak piszecie to nawet prościej chwilami jak w VAG-ach.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Do sensora wchodzi mała kostka 3 pin , ona jest podpięta do większego głównego złącza które idzie do body , kwestia czy środkowy kabel ma przejście i wychodzi z dużego złącza do body. Ściągniesz lusterko z całą osłoną i masz wsio na wierzchu ( dolna pokrywka w dół- reszta w górę)

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    A co z szybą? Rozchodzi się o inne mocowanie lusterka czy tylko kwestia czarnego pokrycia miejsca gdzie jest czujnik?

    Auta jeszcze nie mam ale jak będę miał i będzie mi tego tam brakowało będę dokładał raczej na 99% - tym bardziej, że nie ma z tym jak widać większego problemu.

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    wymiana szyby na taką z polem na czujnik lub przyklejenie go w innym miejscu co pewnie nie będzie bez znaczenia jeśli chodzi o estetykę . Weź pod uwagę ze tylko sam czujnik to już 400zł , całościowo tanio nie wyjdzie więc jeśli Ci zależy na tym to nie wiem czy nie lepiej poszukać auta z takim wyposażeniem

Podobne wątki

  1. [MiTo] opcje w nowej Mito
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-06-2016, 21:16
  2. [159] opcje komputera pokładowego
    Utworzone przez jdawid w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 12:17
  3. Drgania i kończące sie opcje......
    Utworzone przez Slades w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 20:20
  4. [166] ukryte opcje ICS
    Utworzone przez Colin w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 10:41
  5. Kupno AR156 - możliwe opcje.
    Utworzone przez sokl w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2007, 22:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory