Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Podnoszenie samochodu lewarkiem typu żaba

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    lepszy styk metal o metal niż nie pewne drewienka .Punkty technologiczne... a kolego myślisz że gdzie są punkty technologiczne..właśnie w tych miejscach gdzie kładę podstawki.Poprzednio próbowałem podkładać drewienka.Drewienka się wysunęły / połamały / i skończyło się uszkodzeniem plastikowej listwy progowej a w innym aucie wgnieceniem progu. Równolegle do progu biegnie stalowa listwa , odległość jest tak fatalna ok. 7 cm że nic tam nie wchodzi , auto należy podnosić właśnie za te listwy stalowe przy końcach progów / zaznaczona wytłoczka trójkątem / .Jeśli spojrzymy na podnośnik firmowy to właśnie jest podobnego kształtu.. i nikogo zęby nie bolą jak go używa.Miejsca styku metal o metal są zabezpieczone grubą warstwą masy bitumicznej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161207_123314.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	106.0 KB
ID:	216740Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	75.0 KB
ID:	216739

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar fala
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Gulietta 1,4 tb
    Postów
    174

    Domyślnie

    W julietcie jak odkręcałem koło nie mogłem znaleźć na progu wytłoczeń informujących o miejscu gdzie należy podłożyć lewarek - słabo szukałem czy ich nie ma?

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1,3 JTDM-2 95KM; Ford Kuga MK2 2,0 TDCi 180KM 4x4
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    lepszy styk metal o metal niż nie pewne drewienka .Punkty technologiczne... a kolego myślisz że gdzie są punkty technologiczne..właśnie w tych miejscach gdzie kładę podstawki.Poprzednio próbowałem podkładać drewienka.Drewienka się wysunęły / połamały / i skończyło się uszkodzeniem plastikowej listwy progowej a w innym aucie wgnieceniem progu. Równolegle do progu biegnie stalowa listwa , odległość jest tak fatalna ok. 7 cm że nic tam nie wchodzi , auto należy podnosić właśnie za te listwy stalowe przy końcach progów / zaznaczona wytłoczka trójkątem / .Jeśli spojrzymy na podnośnik firmowy to właśnie jest podobnego kształtu.. i nikogo zęby nie bolą jak go używa.Miejsca styku metal o metal są zabezpieczone grubą warstwą masy bitumicznej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161207_123314.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	106.0 KB
ID:	216740Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	75.0 KB
ID:	216739
    Widziałeś kiedyś podnośnik warsztatowy kolumnowy?
    Łapy takiego podnośnika podkłada się w punty technologiczne, nigdy pod progi.
    Ja właśnie w te same punkty podkładam żabę a w progi tylko awaryjnie lewarek z bagażnika.

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    coś Capsel nie kumam o co Ci chodzi...czy widziałem podnośnik warsztatowy ?...właśnie na takim dzisiaj podnosiłem swoją Julkę co widać na zdjęciach.Łap tego podnośnika nie włożysz w punkty technologiczne bo to są gumowe placki które mogą jedynie oprzeć się na części progu i listwie stalowej / wytłoczce biegnące równolegle do progu /.Czy ja podkładam klocki pod progi..??Czy napisałem że tam są punkty technologiczne..??
    Cały czas mówię o tym że lewarek podkłada się pod te stalowe listwy / patrz instrukcja / nie pod progi..i tam przy końcach progów są punkty technologiczne na tej listwie...wynika to z budowy lewarka dostarczonego z samochodem.Tak jest w Julce..może w Twoim Mito jest inaczej.Na zdjęciu znalezionym w sieci widzę ze podłoga w Mito jest płaska.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mito_004.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	89.8 KB
ID:	216761
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 07-12-2016 o 23:08

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    coś Capsel nie kumam o co Ci chodzi...czy widziałem podnośnik warsztatowy ?...właśnie na takim dzisiaj podnosiłem swoją Julkę co widać na zdjęciach.Łap tego podnośnika nie włożysz w punkty technologiczne bo to są gumowe placki które mogą jedynie oprzeć się na części progu i listwie stalowej / wytłoczce biegnące równolegle do progu /.Czy ja podkładam klocki pod progi..??Czy napisałem że tam są punkty technologiczne..??
    Cały czas mówię o tym że lewarek podkłada się pod te stalowe listwy / patrz instrukcja / nie pod progi..i tam przy końcach progów są punkty technologiczne na tej listwie...wynika to z budowy lewarka dostarczonego z samochodem.
    jak zwał tak zwał- jak dla mnie to nadal podkładasz pod progi bo to co nazywasz stalowymi listwami jakby nie patrzeć są to ranty progów . To co zrobiłes spełnia funkcje chyba taką samą jak lewarek fabryczny , jedyny plus że nie sa zaginane wtedy ranty progów w przypadku podnoszenia podnosnikiem w warszatcie . Podkładasz to pod punkty mocowania lewarka fabrycznego (tak wnioskuje ze zdjęc ), nie są to żadne punkty technologiczne. Fabryczne punkty mocowania nadwozia na których auto wisi na linii montażowej masz na poniższych zdjęciach

    przód
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1033 (Small).JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	61.0 KB
ID:	216769

    oraz tył
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1023 (Small).JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	58.3 KB
ID:	216770

    Wzmocnienia oraz otwory centrujące aby auto z takiego montażowego podnośnika nie spadło-miejsce chyba najlepsze do podnoszenia julki bez niszczenia czegokolwiek . Pod przedni punkt łapa podnosnika akurat się zmieści tylko trzeba się schylić i odpowiednio naprowadzić ( ja mimo wszystko podkładam jeszcze drewniany klocek z przyklejoną od góry miekką gumą grubosci 1cm ) . Pod tylny łapa nie wejdzie , do tego celu zaadoptowałem klocki z europalety - pasowały idealnie , jedynie wycięcie i przyklejenie gumy zajeło 15 min czasu . Powierzchnia styku jest miekka i duża ( 63cm kw.)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1026 (Small).JPG
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	55.2 KB
ID:	216771

    można targać do góry podnosnikiem kolumnowym , żabką , pneumatycznym i czym jeszcze kto woli - mocowanie stabilne, pewne i bez szkody dla blach oraz konserwacji

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    hmmm..podnośnik montażowy na linii w fabryce jest przystosowany może właśnie do tych punktów.Wynika to z budowy podwozia , wzmocnień blachy itd. Nie ma to jednak niczego wspólnego z tym co możemy zastać w warsztatach u mechaniorów. Ramie podnośnika kolumnowego nie dojdzie do tych punktów.Klocki zrobione przez kolegę tx555 załatwiają sprawę ale jeśli nie jesteś na miejscu to nie dopilnujesz tego jak ci podniosą auto.Na 99 % łapią za próg lub w najlepszym przypadku za mocowanie wahacza.Temat ten widzę krąży po naszym forum http://www.forum.alfaholicy.org/mito...enie_auta.html od 2011 roku.Każdy robi jak uważa .. w końcu to jego auto .Ja sugerowałem się lewarkiem fabrycznym samochodu i miejscami gdzie się go podkłada.Choć to miejsce jest oddalone o jakieś 5 cm od tego gdzie klocki zakłada kolega tx555 a nawet szerszą częścią styku lewarka pokrywa się z tym co pokazał tx555. Jak to mawia mój kolega ..,,nie będę się kopał z koniem"..czyli ja podnoszę za próg a reszta za punkty technologiczne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1026 (Small).JPG
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	43.1 KB
ID:	216777Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161207_082529.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	78.4 KB
ID:	216776Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	45.4 KB
ID:	216773Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161207_082557.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	72.8 KB
ID:	216778
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	75.0 KB
ID:	216774   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161207_123314.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	113.1 KB
ID:	216775  
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 08-12-2016 o 09:24

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Daj spokój , nikt się tu z nikim nie kopie są różne koncepcje wiec dzielimy się pomysłami bo przecież o to chodzi . Twój pomysł tez jest dobry -każda opcja jest lepsza niż targanie za ranty co robi chyba 99% wszelkich warsztatów nie wyłączając w tym aso, dlatego często ja mówię im że sam sobie podłoże łapy podnośnika -w końcu to mój samochód i ja decyduję-tylko trzeba pilnować bo nie zawsze jest możliwość być przy aucie, dlatego wkładam klocki i mówię że za to mają podnosić. Nie wiem na ile u Ciebie są on stabilne, na zdjęciu ten metal jest trochę krzywo-a może mi się tylko wydaje.....
    Ja po prostu wolę podnosić auto na możliwie jak największej powierzchni (minimalizujemy wtedy ryzyko uszkodzenia powłoki) i w miejscach gdzie blacha jest gruba na 3mm. Jako ciekawostkę powiem że po 5 latach użytkowania nie widziałem jeszcze ani razu na oczy lewarka od julki bo nie złapałem nigdy kapcia a koła lato/zima przerzucam sobie za pomocą żabki

    kol [MENTION=70367]fala[/MENTION], na progach są małe trójkąciki w miejscach gdzie należy pokładać lewarek - na pewno je masz , natomiast nie wiem czy są one powielone na nakładkach progowych bo jeśli takowe masz to one chyba zasłaniają te strzałeczki
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 08-12-2016 o 09:49

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    tx555 ...spoko..masz racje, po to jest forum aby się dzielić pomysłami.Te moje klocki to również wersja ,, beta "... Mają za małe wcięcie na tą listwę.Dzięki Twoim sugestiom ..nie wiedziałem że tam fabryka / w te otwory / wkłada swoje podnośniki zrobię raz jeszcze klocki które wejdą do końca w tą listwę i większą powierzchnią będą się stykać w tych miejscach co Twoje z podłoga Julki.
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 09-12-2016 o 20:28

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    No dobry pomysł [emoji106] , wygląda to zawodowo , nie to co moja amatorka [emoji52]

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    6

    Domyślnie Podnośnik

    A jakiej firmy masz ten podnośnik? Bo właśnie rozglądam się za żabą i w oko wpadła mi marka nortec - opinie dobre, jakość wydaje się być tez pierwsza klasa.

    Cytat Napisał Zecer Zobacz post
    Witam,
    Mam dwa pytania:
    - jakie są bezpieczne miejsca podparcia lewarka typu żaba w celu podniesienia samochodu, oprócz zaznaczonych na progach?
    - z jaką siłą - momentem dokręcamy śruby koła - felgi aluminiowe?

Podobne wątki

  1. [159] Używanie podnośnika typu "żaba" w Alfie 159
    Utworzone przez mariuszoles w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 17:06
  2. Problem z lewarkiem
    Utworzone przez dudzik87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 09:19
  3. [156] Problem z lewarkiem, z biegami
    Utworzone przez cysio w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 08:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory