Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 102

Temat: SHORT SHIFTER w Julce

  1. #61
    Użytkownik Świeżak Avatar P@bLO
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Fiat Coupe 20VT + Superb III L&K DSG 4x4
    Postów
    148

    Domyślnie

    No jak dla mnie to na foto short bliżej jest kierowcy delikatnie. Dźwignia stanowi kat prosty do płaszczyzny tunelu, a w ori bardziej ostry kat (przechył do konsoli)

  2. #62
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar stefdeath
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Mam i ja shifter od Pablo jest MEGA. W końcu czuję, że prowadzę usportowione auto a nie ikarusa biegi wchodzą minimalnie ciężej ale wg mnie precyzyjniej. Przy okazji zamontowałem sporo większy ic z fmic.pl i co dziwne auto bardziej rasowo brzmi i złapało więcej "tchu". Chyba w końcu się polubimy z julką

  3. #63
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefdeath Zobacz post
    Mam i ja shifter od Pablo jest MEGA. W końcu czuję, że prowadzę usportowione auto a nie ikarusa biegi wchodzą minimalnie ciężej ale wg mnie precyzyjniej. Przy okazji zamontowałem sporo większy ic z fmic.pl i co dziwne auto bardziej rasowo brzmi i złapało więcej "tchu". Chyba w końcu się polubimy z julką
    Ile bylo roboty z IC?
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  4. #64
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefdeath Zobacz post
    Przy okazji zamontowałem sporo większy ic z fmic.pl i co dziwne auto bardziej rasowo brzmi i złapało więcej "tchu".
    skąd się wzięło więcej "tchu" skoro turbawka ta sama i tak samo pompuje jak i wcześniej ? Byłeś gdzieś na torze? Szczególnie w mrozy nie chce mi się wierzyć aby można było odczuć różnice w czasie zwykłej jazdy , no chyba że w postaci większej turbo dziury - z oczywistych względów

  5. #65
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar stefdeath
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Źle się wyraziłem bo oczywiście własnoręcznie tego nie robiłem ale wiem, że trochę roboty było - do wzmocnienia przedniego trzeba było dospawać kilka elementów żeby cooler solidnie dokręcić i oprzeć. No i trzeba mieć kolanka silikonowe żeby połączyć się z ori przewodami. Ja brałem z fmica sam ic - a nie ten ich zestaw za 5stów. Wolałem żeby chłopaki sami dobrali to co potrzeba do montażu.
    P.s.
    Co do "tchu". Nie byłem na torze, nie mierzyłem czasów to moje subiektywne wrażenie przed i po. To nie jest pierwsze auto w którym montowałem ic i widze różnicę jak różne silniki reagują na tą modyfikację. W julce jestem miło zaskoczony bo wydaje mi się, że seryjny ic stawiał po prostu większe opory. Lepszy przepływ tego większego potwierdza również brak zwiększenia laga, którego trochę się bałem no i chyba delikatna zmiana w brzmieniu silnika. Takiego efektu nie odnotowałem nigdy wcześniej no chyba ze mi z rozpędu zrobili 3'' Dp
    Ostatnio edytowane przez stefdeath ; 20-01-2017 o 20:13

  6. #66
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    No to ciekawe co piszesz. Myślałem kiedyś o włożeniu tego który właśnie masz ale zrezygnowałem (właściwie to mi odradzono) głównie z obawy przed większym lagiem , większa objętość=dłuższy czas potrzebny aby nabić wymagane ciśnienie. Jaka jest różnica objętości między fmic a serią?
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 20-01-2017 o 20:50

  7. #67
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar stefdeath
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    133

    Domyślnie

    Nie mierzyłem ile ma seria ale ten mój ma pojemność rdzenia ok 6.5l a np ten z julki QV tbi ma 5.5l a on jest nieco większy niż ori.
    Dziś zrobiłem traskę 260km -przysięgam jechałem w trybie N i nie czuję ani odrobiny zwiększenia laga no i na pewno silnik pracuje nieco głośniej niż na seryjnym ic. Wydaje mi się że dynamika jest nieco lepsza ale to może być moja subiektywna ocena spowodowana zmianą dźwięku silnika, podjarą szifterem itp.
    Ostatnio edytowane przez stefdeath ; 21-01-2017 o 22:55

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefdeath Zobacz post
    Nie mierzyłem ile ma seria ale ten mój ma pojemność rdzenia ok 6.5l a np ten z julki QV tbi ma 5.5l a on jest nieco większy niż ori.
    Dziś zrobiłem traskę 260km -przysięgam jechałem w trybie N i nie czuję ani odrobiny zwiększenia laga no i na pewno silnik pracuje nieco głośniej niż na seryjnym ic. Wydaje mi się że dynamika jest nieco lepsza ale to może być moja subiektywna ocena spowodowana zmianą dźwięku silnika, podjarą szifterem itp.
    Zalozyles watek o swojej Alfie w dziale nasze belle? Z checia bym sie z nia zapoznal.
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  9. #69
    Użytkownik Świeżak Avatar P@bLO
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Fiat Coupe 20VT + Superb III L&K DSG 4x4
    Postów
    148

    Domyślnie

    UP

    Jakby ktoś chciał to Shiftery dostępne - do wykończenia więc możliwa do wykonania każda konfiguracja w przedziale 0-40%

  10. #70
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Fiat Bravo 1.4 Multiair
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał P@bLO Zobacz post
    UP

    Jakby ktoś chciał to Shiftery dostępne - do wykończenia więc możliwa do wykonania każda konfiguracja w przedziale 0-40%
    hej! ja jestem zainteresowany 30% short shifterem do skrzyni C635.
    Mam co prawda fiata bravo , ale na stronie Noviteca w opisie podają, że pasuje i do AR i Do Fiata.

Podobne wątki

  1. Short Shifter do skrzyń C530
    Utworzone przez P@bLO w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 28-09-2023, 07:51
  2. [145] short shifter w mojej 145 t.s OPATENTOWANY !!
    Utworzone przez DupczykOsw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 17:25
  3. short shifter - spotkaliście się?
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 07:45
  4. [156] szortszifter Short Shifter
    Utworzone przez robak#21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-01-2008, 20:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory