Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Kilka pytań na temat pojazdu Alfa Romeo Mito.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 2010 1.4 MultiAir
    Postów
    3

    Domyślnie Kilka pytań na temat pojazdu Alfa Romeo Mito.

    Witam!
    Od niedawna jestem posiadaczem alfa romeo MiTo 1.4 MultiAir 105 km. I mam do was parę pytań.
    1) Czy jest możliwość zmiany języka menu komputera? (obecnie posiadam niemiecki)
    2) Po przejechaniu paru km wyskakuje mi komunikat "Start and stop nicht ..." , na tarczy zegara podświetla się ikonka systemu S&S oraz na ekranie komputera pojawia się "(!)" Czy ktoś może mi powiedzieć o co z tym chodzi dodam że założony jest nowy akumulator trochę mocniejszy od wersji oryginalnie montowanej ze względu na różnice w klimacie.

    Pozdrawiam !

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Język zmienisz w menu ale tylko na postoju, przycisk przy wlaczniku halogenów, ale polskie menu w kompie nie jest dostępne, so do ss to jeśli aku faktycznie nowy to nie powinno być problemu, pytanie czy kupiłeś aku po auto ze ss?
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 2010 1.4 MultiAir
    Postów
    3

    Domyślnie

    Język angielski w zupełności mnie zadowala bo z niemieckiego znam raptem kilka słówek a akumulator był wymieniany ze względu na to że stary już się do niczego nie nadawał. Zmienię język może wtedy więcej zrozumiem z komunikatu który pojawia się kiedy pokazuje się ten błąd, ponieważ pojawia się dopiero po przejechaniu paru km. Może przyczyną tego jest że akumulator jest nowy zrobione na nim jest może 50km.
    Ostatnio edytowane przez conax13 ; 27-11-2016 o 16:22

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Ale aku masz pd ss, taki z .dodatkowym kablem, trzecim?
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 2010 1.4 MultiAir
    Postów
    3

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia szczerze się na tym słabo znam dokładnie taki akumulator jest zamontowany
    AKUMULATOR OPTIMA 12V 74AH 680A +P więc chyba jednak nie jest akumulator dedykowany pod start&stop.
    Ostatnio edytowane przez conax13 ; 28-11-2016 o 00:20

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    no i masz odpowiedź, ktoś Ci sprzedał zły aku, powinno być dodatkowe wejście na 3 kabel, który jak nie jest podpięty to wywala błąd ss który jest u Ciebie. Idź i wymień aku na taki jak trzeba /choć cena cie zwali z nóg/ albo olej błąd i jeździj tak jak jest
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Rany ale herezje piszecie . Akumulator nie ma żadnego trzeciego kabla a ten aku który jest kupiony jeśli trzyma parametry i jest w pełni naładowany to musi być ok skoro jest nowy a to znaczy że przyczyna jest inna. Trzeba podpiąć komp , porobić logi i będzie wszystko jasne

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Rany ale herezje piszecie . Akumulator nie ma żadnego trzeciego kabla a ten aku który jest kupiony jeśli trzyma parametry i jest w pełni naładowany to musi być ok skoro jest nowy a to znaczy że przyczyna jest inna. Trzeba podpiąć komp , porobić logi i będzie wszystko jasne
    akumulator nie ma ale twoje auto ma dodatkowy biegun, ci którym ss przeszkadza odłączają ten biegun od aku i wtedy system nie działa, ale na desce pojawia się info o nie działającym systemie.ten dodatkowy biegun zbiera info o stanie akumulatora i przekazuje do sterownika czy może wyłączyć auto czy nie.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    Ale aku masz pd ss, taki z .dodatkowym kablem, trzecim?
    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    no i masz odpowiedź, ktoś Ci sprzedał zły aku, powinno być dodatkowe wejście na 3 kabel, który jak nie jest podpięty to wywala błąd ss który jest u Ciebie. Idź i wymień aku na taki jak trzeba /choć cena cie zwali z nóg/ albo olej błąd i jeździj tak jak jest
    nie wprowadzaj człowiek a w błąd, nie ma akumulatorów z trzecim kablem. Jeśli na nowym aku nie działa SS to przyczyna jest inna . Jako nowy i sprawny działać powinien przynajmniej przez jakiś czas ( tak na przyszłość-do stop startu najlepiej stosować ECM/EFB) .
    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    akumulator nie ma ale twoje auto ma dodatkowy biegun, ci którym ss przeszkadza odłączają ten biegun od aku i wtedy system nie działa, ale na desce pojawia się info o nie działającym systemie.ten dodatkowy biegun zbiera info o stanie akumulatora i przekazuje do sterownika czy może wyłączyć auto czy nie.
    bieguny są dwa , dodatni i ujemny -koniec kropka . Kabel o którym piszesz to nie żaden biegun tylko przewód sygnałowy do IBS-a który na podstawie zaprogramowanych logarytmów określa stan naładowania aku i zezwala lub nie na działanie S&S . Poczytaj sobie , tyle już o było tematów dot akumulatora, działania i nie działania S&S i przyczyn że nie chce się po raz kolejny wszystkiego powtarzać. Naprawdę to żadne novum, to wszystko już jest od dawna opisane na forum i to w wyczerpującej ilości tylko ludziom się ani szukać ani czytać nie chce . Mam wrażenie że mod w tym dziale zupełnie zlał sprawę , na innym forum taki temat poleciał by od razu do kosza bo ileż można pisać w kółko te same rzeczy albo czytać za kogoś instrukcję obsługi . Ręce opadają...
    Wracając do problemu , proponuję porządnie naładować ten nowy akumulator, następnie zresetować sensora i pojeździć kilka dni bo musi się on "nauczyć sie aku" . Jeśli nadal nie zadziała to jak już pisałem zrobić logi z których wyjdzie w czym problem. Powodów nie działania S&S może być bardzo wiele , nie ma co wróżyć - a na początek proponuję poczytać instrukcję obsługi samochodu i wszystko co dotyczy S&S
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 28-11-2016 o 12:23

Podobne wątki

  1. Kilka pytań na temat 156
    Utworzone przez Jeva w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 16:54
  2. Pytań kilka na temat AR 159
    Utworzone przez Szajner w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 21:36
  3. [145] Kilka pytań na temat napraw kilku usterek ;)
    Utworzone przez Kuleski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 19:20
  4. Kilka pytań na temat Alfy 156 1.9 JTD
    Utworzone przez litoman w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 09:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory