Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Temat: Giulietta QV - spalanie oleju

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damiano' Zobacz post
    Wlałem Motula i to samo. Do 30 tys. km nie brał grama oleju, nawet jak jechałem nonstop 220-240.
    Też miałem 350z i jemu to się dolewało dosłownie łyczek raz na jakiś czas, a samochód już swoje lata miał.
    Potwierdzam od 40tyś było zero brania, teraz 55tyś i jakieś 0.1l/1000km czyli pikuś ale trzeba zaglądać na bagnet.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    Moja od nowości bierze minimalne ilości oleju. Wymieniam olej co max. 15000km, ale prze ten czas trzeba dolać tak około 0,7-0,8 l. Auto ma już 130000 km i jest ostro gniecione.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    moja 159tbi,przebieg 61tys km,olej wymieniony rok temu pi zakupie przy 50.5tys km.wskaznik oleju po wymianie pokazywal 5 kresek, teraz pokazuje 2-3,czyli pewnie spadl poziom o jakies 300ml zgaduje, czyli wychodziloby ze zjada ok 30ml/1000km. jazda 80% miasto.olej motul xclean 8100 5w40 c3 +archoil ar9100. we wloszech jezdzila na seleni star pe, wymiany wg ksiazki serwisowej i nalepek w aucie byly przy 20,34 i 44 tys km.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Giulietta QV, Giulia
    Postów
    29

    Domyślnie

    Rozbieramy gniota. Spalanie oleju wzrasta. Zawiodłem się, ale zobaczymy bo może cały silnik będzie wymieniany. Oczywiście napiszę co było przyczyną.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Giulietta QV, Giulia
    Postów
    29

    Domyślnie

    Wymienione turbo. W przyszłym tygodniu testy na autostradzie.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damiano' Zobacz post
    Wymienione turbo. W przyszłym tygodniu testy na autostradzie.
    Nie nazywalbym auta gniotem, skoro padla tylko turbina, co predzej czy pozniej czeka kazde turbo, a zle traktowane predzej niz pozniej.. zawsze w gre wchodzi tez wada fabryczna. Dbales o turbo po kazdej jezdzie?
    Ostatnio edytowane przez Pitero ; 04-01-2017 o 16:20
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  7. #17
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Zasilanie turbiny w tym silniku ma wadę .
    Jest dość małej średnicy i jest ułożona pomiędzy silnikiem a turbiną i nie jest w żaden sposób zabezpieczona termicznie.
    Także jak ktoś wymienia olej co 30 tyś i nie schładza turbiny to prędzej czy póżniej turbo zalicza zgon
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    jak się porówna do niemieckich aut to moim zdaniem Giulietta wypada bardzo dobrze. Ma drobne niedociągnięcia jakościowe, ale za to nie trapią jej poważne usterki typu padające wtryski, pękające głowice, wyciagające się łańcuchy rozrzadu ścianające koła zębate na wale korbowym itd

    Koledze właśnie regenerują turbiny w 525d F10 (biturbo, jedna turbina ma luz, a w drugiej odpadła jedna łopatka ), U brata w BMW e91 320d przy ok 130tys km padło turbo a teraz jeździ e93 330d to już kolektor wymieniał bo klapki prawie odpadły, a jakiś czas temu pękł mu wąż paliwa w czasie jazdy (przy przebiegu w okolicy 180tys), a przed samymi świętami wymieniał rozrusznik bo sie rozsypał, ojciec w 530d e60 miał ostatnio regenerowane turbo (sporo km na szczęscie bo chyba 230tys) ale poza tym przebiegu ok 150tys ciągle coś robi - a to jakieś moduły, a to skrzynia, a to DPF i tak ciągle coś. Dodam, że auta te są (lub były) z pewnymi przebiegami i praktycznie jeździ nimi pierwszy właściciel.

    także nie ma co narzekać i wyzywać od gniotów - obecnie każda marka ma trefne egzemplarze, część sprytnie to ukrywa jak np. Toyota, która bardzo skrupulatnie robi przeglądy (do tego bardzo częste!) wyłapując usterki zanim klientowi padnie auto na ulicy - dzięki temu psujące się auta (np. opadające tuleje w silnikach D4D, gdzie Toyota wymienia silniki na gwarancji) przechodzą naprawy na przeglądach a w statystykach TUV wypadają super.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Podpisuję się pod postem kolegi [MENTION=59502]mks[/MENTION]

    Niedociągnięcia są jak to u Włochów ale grubych wtop konstrukcyjnych nie ma

    Na wakacje pojechałem z kumplem do Chorwacji, on passerati 2.0 w tdi'ku (65kkm, 2012 czyli ten już poprawiony), ja moją QV'ką.
    Na powrocie zauważył, że znika mu płyn chłodniczy, z duszą na ramieniu doczłapał się do kraju. Okazało się, że pompa wody się rozsypała. Mechanik powiedział, że kolejnej 100km by już nie przejechał. A alfeczka trasę 4000km pokonała bez problemu. I tak wiem, że to pewnie odosobniony przypadek z tą pompą, ale zawsze

    Co do oleju, to u mnie przy przebiegu 93kkm zero ubytków, ale ja oliwę wymieniam co 10kkm
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    już to pisałem wielokrotnie że na chorwację jeździmy tylko i wyłącznie TT-kami w tediku właśnie,
    "Pewnie nie wszyscy wiecie, ale jutro rano, zaraz jak się wesele skończy, Kasia i Janusz jadą w podróż poślubną na Chorwację. Daję im w prezencie porządne auto, żebyście na tę podróż mogli szybko dojechać, nie jak dziady jakie, ale jak ludzie!"
    Wiesiek Wojnar ....

Podobne wątki

  1. Spalanie oleju 2.0 JTS
    Utworzone przez kaziu8595 w dziale GT
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 24-04-2016, 18:17
  2. [Giulietta] Giulietta QV-wymiana oleju
    Utworzone przez Gerard w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-04-2016, 18:07
  3. [Giulietta] Pytanie o spalanie Giulietta 1,4TB Mair 170KM TCT
    Utworzone przez tombi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-09-2014, 21:14
  4. [159] 1.9 JTS spalanie oleju
    Utworzone przez Dejvvv w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 22:51
  5. Spalanie OLEJU!
    Utworzone przez Piotrek156Sw w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 11:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory