Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Problem z wbijaniem biegów

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4 120 TB
    Postów
    6

    Domyślnie Problem z wbijaniem biegów

    Witam,
    szukałem już w historii podobnych tematów, ale nie pokrywają się całkowicie z moim problemem, dlatego postanowiłem założyć nowy temat.
    Tydzień temu kupiłem Giuliette 1,4 120 TB 2010 106 tys. przebiegu, już wtedy zauważyłem, że występuje czasem problem w wrzuceniem jedynki, ale nie sądziłem, że będzie to tak irytujące jak stało się w codziennym użytkowaniu po mieście, gdzie jedynkę wrzuca się bardzo często. Co drugie światła jedynka nie wchodzi, pomaga albo wrzucenie dwójki, a potem jedynki, albo puszczenie i ponowne wciśnięcie sprzęgła (lecz tę czynność czasem muszę wykonać nawet 2-3 razy). Jeśli nie zauważę, że bieg nie wskoczył to pojawia się "grrrrrrr...", albo jeśli bieg wejdzie nieco głębiej, ale nie na tyle co powinien to przy powolnym popuszczaniu sprzęgła sam wskakuje dalej.
    To nie wszytko, kilka razy nie weszła mi też trójka i to samo, albo zgrzyt, albo wskakuje przy popuszczeniu sprzęgła.
    Z pozostałymi biegami nie ma raczej problemów, wsteczny wchodzi jak w masło, 5 i 6 tak samo, 2 i 4 w sumie sam nie wiem do końca, czasem mam wrażenie że wchodzą nieco ciężej, ale to jest totalnie nic przy tej jedynce...
    Czytałem sporo na forach, jak pojawiają się podobne usterki to albo z R i 1, albo przy tym występuje problem z ciężkim wciskanie sprzęgła, albo inne... U mnie tego nie ma.
    Co mogę z tym zrobić? nie chce wymieniać wszystkiego po kolei, jak w ostateczności okaże się, że i tak nic nie pomoże.
    Miał ktoś może taki przypadek?
    Dzięki wielkie z góry za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    regulacja linek to jedno a druga rzecz może masz problem z wysprzeglikiem - jest np zapowietrzony - wymień płyn hamulcowy - on także steruje siłownikiem .

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    Kiedyś gdzieś czytałem, że w autach z początku produkcji były problemy z 1 wbijaniem 1 biegu. Z tego co pamiętam, to wymieniali całe skrzynie jeśli auto było jeszcze na gwarancji. Chyba najprościej byłoby się*dowiedzieć w serwisie jak to dokładnie było i czy da się to jakoś zweryfikować np. po vinie. Zanim zaczniesz grzebać przy skrzyni, lepiej dowiedz się czy jest sens.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Kolega miałem podobnie, przy czym u mnie haczyła tylko 1.
    Proponuję zacząć od wymiany coś a'la wodzika. Zdjęcie poglądowe ze 159 (ten z Julki wygląda identycznie).
    http://www.forum.alfaholicy.org/zala...-zdjecie_3.jpg
    U mnie był on praktycznie rozwalony. W ASO coś koło 100 PLN kosztuje.
    Dojrzysz go przez komorę silnika; po przeciwnej stronie od rozrządu. Czas naprawy (nie w ASO) - 30 minut.
    Dodaj do tego regulację linek i wymień sobie olej w skrzyni (tylko taki jak w specyfikacji). http://allegro.pl/tutela-gearforce-7...160935147.html Wchodzi chyba 1,5L.
    Przy spuszczaniu oleju od razu przekonasz się czy skrzynia jest ok (brak opiłków) i czy synchronizatory ok (brak złotawego polotu na oleju).
    Daj znać jak ogarniesz!
    Ps. Ja w ASO dowiedziałem się, że skrzynia do wymiany (za samo zdjęcie skrzyni 1600 PLN 0_o) a w drugim warsztacie chcieli mi na dzień dobry wymieniać sprzęgło i dwumasę hehe...
    M.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,4 TB LPG,Lancia Ypsilon 1.2, Fiat 500X 1.4 MA
    Postów
    19

    Domyślnie

    Witam,do skrzyni wchodzi 1,9 litra oleju.Ja ostanio zalałem
    https://www.motul.com/system/product...pdf?1444124862
    Skrzynia jakby chodziłą na tym oleju lepiej,jedynka mniej haczy.Masz może numer eper tego wodzika? Gdzie tego szukać w eperze ?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Z epera wychodzi, że to to
    55232064 CIĘGNO

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	58.5 KB
ID:	217790

    Głowy nie daję. Ja zadzwoniłem normalnie do ASO i wytłumaczyłem sprzedawcy o co chodzi. Znalazł, zamówił i siadło.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    W początkowym okresie produkcji były problemy z wbijaniem 1 biegu i chyba 2. Producent w ramach gwarancji wymieniał koła zębate od tych biegów. Były gdzieś już tu takie tematy. Potem od 2012 to poprawili. Twoja julka jest z 2010 więc wygląda że się łapie na tą felerną serię. Ew. w pierwszej kolejności sprawdź ten wodzik o którym pisał kolega FerraEnzo. Od siebie dodam, że u mnie (Giulietta 2012) czasami też występuje problem z wbiciem jedynki w czasie redukcji z 2, gdy prędkość robi się już bardzo mała. Ale tak samo miałem w poprzednim Grande Punto więc jestem przyzwyczajony i uważam że to normalne
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Herostrates
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2011 1.4 MA 170KM / Subaru Forester 2004 2.0 XT 265KM/400NM
    Postów
    36

    Domyślnie

    U mnie w Julce z 2011 roku czasami faktycznie trudniej wbić 1, trzeba ponownie wysprzęglić, poza tym nie ma problemów. Do kwestii się przyzwyczaiłem w Subaru, bo tam podobnie pojawiają się trudności z wbiciem 1 biegu.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,4 TB LPG,Lancia Ypsilon 1.2, Fiat 500X 1.4 MA
    Postów
    19

    Domyślnie

    Witam,mam pytanie.Czy do wymiany cięgna 55232064 trzeba wyjąć akumulator i jego podstawę.Czy ta część znajduje się w tamtym rejonie? Czy wymiana bardzo skomplikowana ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doblo Zobacz post
    W początkowym okresie produkcji były problemy z wbijaniem 1 biegu i chyba 2. Producent w ramach gwarancji wymieniał koła zębate od tych biegów. Były gdzieś już tu takie tematy. Potem od 2012 to poprawili. Twoja julka jest z 2010 więc wygląda że się łapie na tą felerną serię. Ew. w pierwszej kolejności sprawdź ten wodzik o którym pisał kolega FerraEnzo. Od siebie dodam, że u mnie (Giulietta 2012) czasami też występuje problem z wbiciem jedynki w czasie redukcji z 2, gdy prędkość robi się już bardzo mała. Ale tak samo miałem w poprzednim Grande Punto więc jestem przyzwyczajony i uważam że to normalne
    Dokładnie tak. Pierwszym przeglądzie to naprawili w ramach gwarancji. Oprócz tego wymienili jeszcze mieszek gałki i sprzęgło.

Podobne wątki

  1. Problem ze skrzynią biegów 1.8 TS
    Utworzone przez lukass_92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 17:58
  2. Problem skrzynia biegów 166 3,0 v6
    Utworzone przez stereo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-01-2014, 09:47
  3. Problem ze skrzynią biegów
    Utworzone przez bocian739 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 09:18
  4. Problemy ze wbijaniem biegów co robic???
    Utworzone przez bartel w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 20:25
  5. Problem ze skrzynią biegów
    Utworzone przez BART145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-02-2007, 11:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory