Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Auto na lato. Check engine zawsze w niskich temperaturach.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Mito 1.4 TB
    Postów
    5

    Domyślnie Auto na lato. Check engine zawsze w niskich temperaturach.

    Cześć, Alfa Romeo Mito 1,4TJet. Do temperatur powietrza dodatnich, wszystko OK. Jak tylko temperatura spada do ok. zera lub poniżej, regularnie zapala się "check engine" i wywala błędy:
    C1221 (engine control), P0120 (accelerator pedal pot.1), C0074 (torque requested od steering).
    Gdy sprawdzam parametry czujników położenia pedału gazu i położenia kierownicy wszystko jest w porządku. Wydaje mi się, że nie jest to brak styku gdzieś bo błędy te występowałyby też przy wyższych temperaturach, np. w jakiś wilgotny dzień.
    Sprawdzajęc parametry w "module" sterownika silnika zauważyłem błędne odczyty temperatury powietrza. Np. (na zimnym, niepracującym silniku) , przy temp otoczenia 2st.C, air temp. wynosi 10,5stC. Temp. silnika też wyższa bo ok.9stC.
    Rozumiem, że ten czujnik temp. jest przed kolektorem ssącym, więc podczas pracy może pokazywać wyższą temp. - ze względu na turbinę ale na postoju?
    Czy dobrze kombinuję, że może to mieć jakiś wpływ na pojawianie się błędu "engine control"? Myślę, że pozostałe błędy wynikają z tego pierwszego. Chciałbym jakoś organoleptycznie sprawdzić ten czujnik i teraz gdzie on jest? Czy jest wmontowany w czujnik przepływu powietrza, czy znajduje się osobno? Czy to termistor? Jak go rozpoznać? Przerabiał już ktoś coś takiego?
    Dodam, że nawet przy zapalonym check'u auto odpala i jeździ normalnie. Blokuje się tylko DNA, no i nie ma systemów kontroli trakcji, hamowania itp co jest trochę słabe zimą...
    Dodam jeszcze, że lato OK, żadnych błędów, potem zima (poprzednia) i ciągłe kasowanie błędów, potem lato OK i teraz - zima i znowu ten problem.
    Ostatnio edytowane przez maciekm ; 12-01-2017 o 19:36

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    14

    Domyślnie

    Mam to samo i też zastanawiam się co z tym zrobić. C0074, C1121, P0120 i jeszcze C100A(System Dynamic Momentu kierownicy DST) Błędy zaczęły się pojawiać w listopadzie i wyskoczyły około 6 razy do tej pory. Po ponownym uruchomieniu Systemy wracały do pracy, palił się tylko Check, który to co najlepsze sam znikał jak samochód postał kilkanaście minut. Zauważyłem, że błędy wyskakiwały najczęściej w trybie All Weather, wtedy gdy samochód jeździł na bardzo krótkie odcinki, nie zdążył się*dobrze rozgrzać i był gaszony a na zewnątrz był mróz. Teraz gaszę go na Natural i zostawiam na prostych kołach. Raz tak miałem że odpaliłem ponownie po pojawieniu się*błędów Check się świecił, zgasiłem, odpaliłem na prostych kołach - Check znikł. Nie wiem co to może mieć do rzeczy ale sprawdzam już różne opcje.

    Zastanawiam się czy coś może mieć z tym wspólnego jakaś kuna albo inne zwierze, bo notorycznie na pokrywie silnika pod maską obserwuje ślady łap.

    Czytałem też o wadliwych kolumnach kierowniczych albo czujnikach kąta skrętu kierownicy ale sprawdziłem komputerem i kąty podaje w porządku.

    Co prawda nie brałem jeszcze pod uwagę aspektu temperatury i czujnika ale zajrzę*do tego.
    Ostatnio edytowane przez Marcin Tkaczyk ; 13-01-2017 o 11:24

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Mito 1.4 TB
    Postów
    5

    Domyślnie

    Widzę, że mój post kariery nie robi. Marcinie, czujnik temperatury wymieniłem i nie przyniosło to spodziewanych efektów. Zauważyłem jednak kolejną ciekawą prawidłowość. Jeżeli dobrze rozumiem parametr "operating time" błędy wchodzą ZAWSZE między 13 a 15 minutą po uruchomieniu samochodu. (Np. "operating time" 143788 min) Może ktoś tym razem ma jakieś sugestie?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Ja jedynie się przyglądam bo po za tym, że auto odpala przy -10stopniach i nie wali żadnymi błedami to nie wiem nawet jak moglbym Tobie pomóc. Jedyne co sugeruje to podjedź do ital-performance.pl na słowackiego. Jak mieszkałem w Toruniu to x2 zostawiłem tam 156tke, mechanik zna się na rzeczy. Według mnie trochę kasuje ale pomocny człowiek. Co jakiś czas zawróce mu gitare na fejsie jak jade do jakiegoś nieznanego znachora.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    14

    Domyślnie

    Znalazłem podobną historię na niemieckim forum. Gość wymienił w końcu pedał gazu. Niby pomogło.

    - - - Updated - - -

    Wrzucam link:
    http://www.alfisti.net/alfa-forum/al...ikproblem.html

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Mito 1.4 TB
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki Panowie. Podjadę do tego ital-perf. Niemiecki to niestety dla mnie bariera nie do pokonania a z tłumacza wychodzi bełkot ale dziękuję za zainteresowanie.
    Też myślę po kolei wymieniać podejrzane elementy. Na pierwszy ogień pójdzie pedał gazu, czujnik abs, potem może coś zrobię z kolumną kierownicy. Serdeczności.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 08-12-2019, 11:11
  2. [159] 2.0 check engine, auto nie odpala
    Utworzone przez Bebok w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-06-2016, 21:23
  3. [159] Odpalanie silnika przy niskich temperaturach
    Utworzone przez stuntmachine w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 19:21
  4. Kontrolka ''check engine''. Auto osłabło JTD
    Utworzone przez marcopol w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 18:01
  5. Brak turbo przy niskich temperaturach 1.9 M-Jet
    Utworzone przez konrad86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 17:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory