Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wymiana obudowy klucza.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie Wymiana obudowy klucza.

    Witajcie,
    obudowa mojego kluczyka już ledwo zipie i chcę ją wymienić.
    Kupiłem jakiegoś chinloa za 50 zł na allegro. Czy ktoś użytkuje ? Jak się sprawuje taka obudowa ? http://allegro.pl/kluczyk-alfa-romeo...134455249.html
    Drugie pytanie, obudowa z allegro ma gładki grot (do zrobienia). Czy taka usługa wiążę się z kodowaniem klucza ? Czy serwis przełoży mi bebechy razem z grotem, czy grot trzeba robić, kodować itp ?
    Z góry dziękuje za info!

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Są zamienniki lepsze i gorsze.
    Swój grot przekładasz, nie trzeba docinać nowego
    Nie trzeba kodować.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar meridian
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa G.
    Auto
    Było MiTO 1.4 MA
    Postów
    116

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar fala
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Gulietta 1,4 tb
    Postów
    174

    Domyślnie

    U mnie wystarczyła wymiana samej gumki na taką - http://allegro.pl/alfa-romeo-guliett...136682398.html i muszę przyznać, że ładnie pasuje.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    AR MiTo, Audi A5
    Postów
    23

    Domyślnie

    Też zamówiłem samą gumkę z tej aukcji, zobaczymy jak to będzie wyglądało po wymianie... gorzej niż teraz nie będzie

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Ja już ogarnąłem temat Efektami podzieliłem się tutaj: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...=1#post1925514
    Masz rację, gorzej na pewno nie będzie. Swoją drogą co te klucze taki delikatne ? W 147 auto miało 10 lat a kluczyk wyglądał o niebo lepiej.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    AR MiTo, Audi A5
    Postów
    23

    Domyślnie

    Po wymianie samej gumki za kilka złotych kluczyk wygląda jak nowy. Zajęło to około 2 minuty. Gumka pasuje bardzo dobrze, trochę różni się kolorem. Oryginalna jest bardziej w stronę beżu/złotego, zamiennik jest w odcieniu szary/srebrny. Trochę też słabiej są wytłoczone ikony na czerwonym tle ale to nie przeszkadza. Polecam.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Witam

    Ma ktoś opis jak rozebrać kluczyk aby wymienić gumkę lub całą obudowę?

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Gumkę podnosisz do góry nic nie trzeba rozbierać

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    MiTo 120KM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Chciałem przełożyć "środek" klucza do nowej obudowy. Kupiłem taką ale od innego sprzedawcy i zaczęła się moja "odyseja". Po pierwsze kluczyk dostarczono bez loga ( w ofercie miał być). Po zwróceniu uwagi, dostarczono mi logo na taśmie samoprzylepnej. Udałem się do punktu zajmującego się profesjonalnym dorabianiem kluczy. Jak pan zobaczył, że chcę przełożyć środek do nowej obudowy to spasował bo to alfa i jak zepsuje to zbankrutuje . Grot dorobił ale środek musiałem sam wymieniać. I zaczęły się schody. W nowej obudowie jest kieszonka na baterię, jeśli nie ma tam dodatkowej blaszki to jest o kant d..y rozbić ponieważ bateria nie będzie zasilać elektroniki. Przełożyłem więc starą kieszonkę do nowej obudowy ale pojawił się kolejny problem a mianowicie w oryginalnym kluczyku zamknięcie owej kieszonki z baterią jest na obrotowy trzpień ( z kłódeczką zamknięte-otwarte) w nowej obudowie jest wkręt. Oczywiście jedno nie pasuje do drugiego i trzeba kombinować. Samoprzylepne logo sobie odpuściłem i przełożyłem z org. klucza logo. Jest ono w formie ćwieka. Trzeba tylko uważać by nie ułamać "pazurków". Teraz kilka słów nt. samej jakości zamiennika obudowy. Guma nie przylega idealnie ( naniosłem ją na kleju). Popielata obwódka wokół czerwonych przycisków - po dwóch tygodniach zaczął schodzić lakier. Wyczuwalnie mocniej należy naciskać przyciski by je aktywować. Czy polecam? Kluczyk miałem mocno sfatygowany, sprężyna scyzoryka była mocno zużyta. Cel osiągnąłem, mam nową obudowę, grot się ładnie chowa, guma wygląda już tak sobie. Całość mnie kosztowała sporo nerwów i ok 70 zł pln a w aso 1100 Przy takiej przebitce cenowej mogę przymknąć oko na te niedoróbki.

    - - - Updated - - -

    P.S. Gdyby ktoś potrzebował pomocy jak zmienić obudowę, mam jeszcze starą org, mogę zrobić zdjęcia jak to w środku wygląda, zawsze to jakaś wskazówka.

Podobne wątki

  1. Wymiana obudowy lusterka?
    Utworzone przez Peryl w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-06-2022, 14:52
  2. [Giulietta] Programowanie klucza z pilotem i klucza mechanicznego z pomocą programu AlfaOBD.
    Utworzone przez euroscan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-01-2021, 07:39
  3. Wymiana obudowy kluczyka
    Utworzone przez premek w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:47
  4. Wymiana obudowy filtra pow. 2.4 jtd 99r
    Utworzone przez Gozdziej w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 16:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory