Cytat Napisał Dareek Zobacz post
epsonix- problem może być z tyłu - mi na seryjnych 18- stkach z 225 40 R 18 przy 4 osobach lub ostrej jeździe po bieszczadzkich drogach miałem ślady obtarcia wewnętrznej strony koła po tym materiałowym nadkolu na wysokości amorka.
co do opon - z letnich polecam pirelli P7 Citurato - koniecznie BLUE - nieporównywalnie trwalsze od zwykłych cinturato.
dzięki za info, przyjrzę się temu. najwyżej dystans się wsadzi.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał Dareek Zobacz post
P7 Cinturato Blue są ciche - cichsze są np Falken ZE914 ( made in japan) bardzo dobra japońska opona.
GY ma i wady ciche są ale szybko znikają to raz i dwa lubią pękać na boku ( miałem 2 takie przypadki - GY EAGLE F1 AS2)
Obecnie mam Bridgestone Turanza - cichsze niż pirelli i ładnie kleją podobnie jak RE 050A ale też trwałością nie grzeszą- niestety coś za coś.
na moich GY Assy 3 żadnych śladów czegokolwiek nipokojącego - wyglądają jak nówki (jeździły 2mce w 2016 i 7mcy w 2017, łącznie jakieś 8-9tyś km). Co do znikania, nie wiem ile było w nowych (może ktoś wie), sprawdziłem teraz i mam obecnie 6.3-6.5mm bieżnika. Jeżdżę bardzo dynamicznie a auto też cięższe (159) niż tu rozpatrywane zastosowanie w Giulietcie. Ta sama moc co w QV/Veloce (240HP).