Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 64

Temat: Uszkodzony MULTIAIR 1.4 MA 170KM przebieg 175k km

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    [QUOTE=yendras;1939843]W ASO, na pytanie kiedy trzeba wymienić, powiedzieli że może za 5 lat, a może za 5 dni. I że trzeba alfę co jakiś czas "przegonić".

    A jakie jest uzasadnienie tego, że trzeba alfę "przegonić"? i co przez to rozumiesz? Trasę 300 km z prędkością 90-130, czy trase 15-20 km z maksymalnym butowaniem?

  2. #42
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    Tego Ci nikt nie powie. Ja jeździłem ponad pół roku ze stukającymi zaworami, bo idiota w ASO mi powiedział na przeglądzie, że "ten typ tak ma". Problemu nie było, mocy nie traciła, ale jak chłopaki od T&T wyjęli moduł to tak jak pisałem - zawory palcem wyjmowaliśmy i w każdej chwili mogła być bieda.
    Stukające zawory? Znaczy się to w następstwie wykręcenia się tulei czy jeszcze coś innego? Wypadanie zapłonów, nie pracujący cylinder , olej w komorze spalania - to kojarzę ale nie pamiętam by komukolwiek powypadały zawory mimo że przypadków uszkodzenia na forum było już trochę. Jaka była pierwotna przyczyna uszkodzenia u Ciebie ? Nie było żadnych innych typowych objawów?

  3. #43
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR Giulietta Distinctive 1,4 170KM
    Postów
    7

    Domyślnie

    [QUOTE=sailor_p;1939980]
    Cytat Napisał yendras Zobacz post
    W ASO, na pytanie kiedy trzeba wymienić, powiedzieli że może za 5 lat, a może za 5 dni. I że trzeba alfę co jakiś czas "przegonić".

    A jakie jest uzasadnienie tego, że trzeba alfę "przegonić"? i co przez to rozumiesz? Trasę 300 km z prędkością 90-130, czy trase 15-20 km z maksymalnym butowaniem?
    Zrozumiałem, że należy co jakiś czas w trybie D przejechać na wysokich obrotach kilka km.

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    [QUOTE=yendras;1940005]
    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post

    Zrozumiałem, że należy co jakiś czas w trybie D przejechać na wysokich obrotach kilka km.
    Acha, ok,ale czy wiesz lub ktoś wie jaki jest tego sens? I niby jak to ma pozytywnie wpłynąc na MA? Bo dla mnie to trochę taki urban legend... chyba, że ma jakieś techniczne uzasadnienie?

  5. #45
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Techniczne ma ale skoro zadajesz takie pytanie to tłumaczenie dlaczego jest bezsensowne

    P9
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Stukające zawory? Znaczy się to w następstwie wykręcenia się tulei czy jeszcze coś innego? Wypadanie zapłonów, nie pracujący cylinder , olej w komorze spalania - to kojarzę ale nie pamiętam by komukolwiek powypadały zawory mimo że przypadków uszkodzenia na forum było już trochę. Jaka była pierwotna przyczyna uszkodzenia u Ciebie ? Nie było żadnych innych typowych objawów?
    Pierwotna przyczyna to wsadzenie wadliwego modułu w fabryce. To tak generalnie.
    A poważnie to nie jestem mechanikiem, więc nie pytaj mnie aż tak techniczne rzeczy. Zawory nie powypadały, tylko stukały, potem po rozłożeniu modułu chłopaki mi pokazali jak to wszystko wyglądało.
    Objaw był jeden - permanentne cykanie z silnika.

  7. #47
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR Giulietta Distinctive 1,4 170KM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Postanowiłem dzisiaj dowiedzieć się co dalej robić z moim MA.
    Zatelefonowałem do ASO i zapytałem co mi radzą po sobotnim wyniku diagnostyki. I co, oprócz tego wyniku, świadczyć powinno o konieczności szybkiej wymiany MA.
    Usłyszałem, że spadki mocy i falowanie obrotów na biegu jałowym.
    Nie zauważam takich objawów, chociaż zdarzało się dławienie przy zimnym silniku.
    No ale te niepokojące wyniki !
    Postanowiłem pojechać jeszcze raz do ASO i zlecić diagnostykę (173 zł). Jeśli po ostatnim resecie znowu coś się pojawi, w tak krótkim czasie, to będę miał pewność, że to nie był jednorazowy sygnał i jest źle. Pogadam też z mechanikiem.

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 170KM Vectra 2.0 16v
    Postów
    51

    Domyślnie

    Moim zdaniem jak nie masz takich objawów (utrata mocy, falujące obroty silnika) nie masz się spieszyć z wymianą . Ja jeździłem ponad pół roku ztakimi objawami, co ciekawe jak jeździłem agresywnie to objawy pojawiają się żadziej, a jazda spokojna to często.

  9. #49
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR Giulietta Distinctive 1,4 170KM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario71 Zobacz post
    Moim zdaniem jak nie masz takich objawów (utrata mocy, falujące obroty silnika) nie masz się spieszyć z wymianą . Ja jeździłem ponad pół roku ztakimi objawami, co ciekawe jak jeździłem agresywnie to objawy pojawiają się żadziej, a jazda spokojna to często.
    Tak, też to zauważyłem - jazda na niskich obrotach daje wrażenie trochę nierównej. Chociaż może mieć na to wpływ nierówna jezdnia.

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Jeśli główną przyczyną uszkodzenia MA jest wykręcanie się prowadnicy i rozszczelnienie układu to logicznym staje się, że wysokie obroty , a więc wysokie ciśnienie oleju niwelują ten problem.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. [MiTo] MiTo uszkodzony MultiAir, gdzie naprawić?
    Utworzone przez moe w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 19:59
  2. [Mito] Zmiana softu w 1.4 Multiair 170KM
    Utworzone przez jamrozw w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 08:08
  3. Alfa Romeo 156 - warto z gazem fabrycznym z 175k km ?
    Utworzone przez maly_777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory