Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Stuki w tylnej częsci kabiny

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    MiTo 120KM
    Postów
    30

    Domyślnie Stuki w tylnej częsci kabiny

    Słuchajcie, mam taki problem.
    Zaczęło coś stukać w tylnej części kabiny ( po stronie baku), w trakcie jazdy, jedynie na super gładkiej drodze tego nie słychać. Jest to dźwięk uderzającego plastiku choć mogę się mylić. W każdym bądź razie zacząłem sprawdzanie od zawieszenia. Na szarpakach cisza. Na podnośniku ruszałem wszystkim co się da ( wydech-choć jest po drugiej stronie, tuleje, drążki ) wszystko jest ok. Z zawieszenia "przeszedłem" do bagażnika - wyjąłem wszystko włącznie z kołem. Dalej coś stuka. Sprawdziłem nawet rejestrację i ramkę ( wiem, wiem mam nie klubową ) dalej stuka. Zdemontowałem boczek filcowy z bagażnika - myślałem, że to wolna kostka mocująca przewody do tylnej lampy - nadal stuki. Przeszedłem z poszukiwaniami do kabiny pasażerskiej - kanapa prawidłowo zamocowana. Pasy jak i ich klamry ok. Podsufitki jak i boczek z osłonami głośników nigdy wcześniej nie demontowany więc może tam coś. Nie wiem co to może już być. Jedyna wskazówka jest taka, że ostatnio jak był mróz ( autko niestety nie ma garażu) to nic mi nie klepało. Jeśli coś Wam jeszcze chodzi po głowie co u licha może to być piszcie. Doszło już do tego, że coraz głośniej słucham muzyki by nie słyszeć stuków
    P.S. Przy okazji wielokrotnych już oględzin zaintrygował mnie otwór w tylnym nadkolu z wyprowadzoną rurką. Jest on prostopadle usytuowany wzgl. osi tylnego koła. Jedyne co mi przychodzi do głowy to odpowietrzenie z baku ale średnica za duża bo tak na oko 10mm. CO to może być?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dikileiden
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Oegstgeest NL - Kraków PL
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4T Quadrifoglio Verde
    Postów
    77

    Domyślnie

    jak stuka na nierównościach to może to być końcówka stabilizatora (łącznik stabilizatora ) , na szarpakach tego nie wyczaisz . Spróbuj pobujać auto na postoju na boki jak stuka to na 100% końcówka stabilizatora . Są to nie drogie części ,może czas na wymianę , szczególnie jak jeździsz po dziurawych drogach .
    Ostatnio edytowane przez dikileiden ; 11-02-2017 o 23:29

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    14

    Domyślnie

    Ogólnie w Mito tylne zawieszenie jest dosyć głośne i słabo wygłuszone. U mnie na przykład tylne amortyzatory dosyć się tłuką*mimo że mają jeszcze po ponad 70% sprawności.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    W Julce stuki z tylnego zawieszenia okazały się zużytym łącznikiem stabilizatora. Podnieś autko i przejrzy nie ma luzów łącznik.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    MiTo 120KM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Sęk w tym, że bujałem autem i było cicho. Na podnośniku też wszystko sprawdzone - zero luzów. Ponadto stuki występują jak jadę pomału nawet po parkingu. wybrukowanym kostką. Auto ma tylko 65k przejechanych no ale poprzednia właścicielka nie wiem jak po stolicy śmigała więc jeszcze raz rzucę okiem na łączniki stabilizatora. A tak już poza tematem stuków, muszę zdemontować zbiornik płynu do spryskiwaczy, działał ktoś wcześniej z takim tematem?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kudłaty_81 Zobacz post
    Sęk w tym, że bujałem autem i było cicho. Na podnośniku też wszystko sprawdzone - zero luzów. Ponadto stuki występują jak jadę pomału nawet po parkingu. wybrukowanym kostką. Auto ma tylko 65k przejechanych no ale poprzednia właścicielka nie wiem jak po stolicy śmigała więc jeszcze raz rzucę okiem na łączniki stabilizatora. A tak już poza tematem stuków, muszę zdemontować zbiornik płynu do spryskiwaczy, działał ktoś wcześniej z takim tematem?
    sprawdź czy to nie tłumik końcowy, u mnie stuka. poruszaj nim na postoju i będziesz wiedział
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    MiTo 120KM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Sprawdzę tłumik, musi tylko wystygnąć, tylko że stuka po drugiej stronie autka ale obadam co i jak. W przypadku gdy znajdę źródło podejrzanych odgłosów dam znać, może komuś w przyszłości ta wiedza się przyda.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar TKfoto
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Koszalin PL
    Auto
    Byla AR 147 3d FL Rosso 1.6 TS 120KM, jest MiTo Rosso 1.4 78KM i Giulietta Veloce 1.75 240KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Mam od jakiegoś czasu podobny problem, tyle, że z lewej strony. Tak jakby jakaś luźna część (jakaś spinka czy coś - małe i lekkie) latała wewnątrz ścianki za drzwiami, albo jeszcze w drzwiach. Z prawej miałem kiedyś banalną rzecz: pas pasażera ktoś mi pozawijał i klamra nie odbijała się od gumki na słupku, tylko od plastiku, ale to raczej od razu byś zlokalizował No i jak bak jest zalany pod korek, to strasznie chlupie na nierównościach w tym MiTo. W 147 nie pamiętam takiego zjawiska.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    MiTo 120KM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Właśnie! Identyczne mam odczucia słuchowe, że to jakaś spinka mocowania okablowania lub podobny element ( plastikowy) luźno "biega" i uderza. Heh pas sprawdziłem, nawet wszystkie pasy pozapinałem i dalej się coś łomotało. Paliwo w baku chlupie no ale szybko go opróżniam Zastanawiam się jeszcze nad demontażem boczku ale to poważniejsza zdaje się być robota więc poczekam na stabilniejszą pogodę. Kurcze, jeżeli nic nie znajdę to chyba pochylę się na propozycjami wymiany el. zawieszenia. Tylko czytając inne posty dobrze by było wymienić łączniki stabilizatorów oraz amory wraz z poduszkami.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    MiTo 120KM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Sprawa wyjaśniona - stuki pochodziły jednak z amortyzatora, po wymianie auto nie do poznania!!!

Podobne wątki

  1. [159] Stuki w tylnej części.
    Utworzone przez Przemo8 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 02-08-2019, 03:29
  2. [159] Zimne powietrze w prawej częsci kotpitu, kabiny
    Utworzone przez Pawlus873 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-01-2017, 22:36
  3. [159] rezonans / burczenie w tylnej części kabiny
    Utworzone przez donvito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 13:27
  4. [159] Stuki w tylnej cześci.
    Utworzone przez Przemo8 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 14:33
  5. AR146 -stylizacja tylnej częsci nadwozia
    Utworzone przez HyenaHF w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 12:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory