Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Temat: zapalona kontrolka check engine- zdeaktywowany start stop oraz DNA

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Londyn
    Auto
    .
    Postów
    198

    Domyślnie

    Dokladnie, mi w Giuliettcie stykie wlasnie 40kkm i nic sie nie dzialo. NIC(kupilem przy przebiegu 100kkm)
    Co nie zmienia faktu, że ten cały Multiair jest zupelnie niepotrzebny - skoro 155tb ma takie same osiągi po programie, mając jednoznacznie GORSZE turbo - to na co ten caly modul byl komus potrzebny? Szkoda ze nie bylo tego silnika w Julce.

  2. #42
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta
    Postów
    23

    Domyślnie

    od kilku dni mam dokładnie to samo, blokuje s&s, dna i pojawia się check engine, po podpięciu do kompa wskazuje na elektrozawór

  3. #43
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał srekal34 Zobacz post
    Co nie zmienia faktu, że ten cały Multiair jest zupelnie niepotrzebny - skoro 155tb ma takie same osiągi po programie, mając jednoznacznie GORSZE turbo - to na co ten caly modul byl komus potrzebny? Szkoda ze nie bylo tego silnika w Julce.
    Zmienne fazy rozrządu sa montowane w wielu silnikach i nie tylko ze względu na moc czy moment to tylko jedne z wielu czynników które można poprawić dzięki nim, nie zapominaj że w dobie ekologi każe gramy Co2 się liczą - a to jest ściśle powiązane ze zużyciem paliwa, a to z emisją szkodliwych związków i nie ma znaczenia, że tylko na papierze w warunkach laboratoryjnych - liczy się wynik i możliwość pochwalenia się w nim i sprostania kolejnym normą.

    I jeszcze jedno maks moc i moment to jedynie broszurkowe informacje, bo mierzone są w podczas testu w warunkach określonych - kto jeździ z gazem na 100% od spodu na jednym biegu - nikt. Liczą się warunki nieokreślone jakie spotykasz na drodze podczas normalnej eksploatacji auta i tu zaczyna się zupełnie inna historia.
    Dzisiaj każdy chce cichy elastyczny i mocny silnik - a to niesie za sobą pewne konsekwencje i bez dodatków trudno sobie z tym poradzić.
    Fiat i tak poszedł mniej skomplikowaną drogą niż inni- vw dowaliło kompresor w topowej odmianie 1.4 tsi - tylko po to aby z dołu było więcej momentu i jak najniżej się da, a to zaleta- bo jeździ się wygodniej, mniej redukcji podczas przyspieszania, można obniżyć obroty silnika na wysokich biegach - a to przenosi się na komfort i spalanie.

    Obecnie funkcjonujące Ma to dopiero początek ten układ jest rozwojowy - ale trzeba go przetestować a inaczej jak montując do aut seryjnie produkowanych się nie da.

  4. #44
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta 14 170 KM-2011r.
    Postów
    20

    Domyślnie

    w Fiacie wyczyścili mi ten moduł-i obecnie jest ok. Przy okazjo dowiedziałem się, że MA był wymieniony na gwarancji przy 100000 km. Czyszczenie oraz wymiana oleju- 1000 zł.

    - - - Updated - - -

    mi wyczyścili ten gówniany MA w serwisie fiata . Okazało się, że poprzedni właściciel nie wymieniał oleju tak jak zapewniał. Jeździł na starym oleju i poszedł syf na MA.Całe szczęście ,że nic się nie rozsypało i można było to poddać odpowiedniej procedurze. Samo czyszczenie 700 zł. plus olej 300.

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cześć. Ten wątek pasuje do problemu, który pojawił się dzisiejszej słonecznej niedzieli.
    Otóż w moim JTDM2 2.0 współpracującym ze skrzynią TCT pojawił się check i dezaktywował start &stop. Stało się w to w momencie kiedy zostawiłem pracujący silnik na parę minut by potem jechać dalej i wtedy poczułem jakby brak reakcji na pedał gazu i za chwilę kontrolka i sygnał dźwiękowy. Po restarcie z zapłonu stan póki co się utrzymuje. Nie sprawdzałem jeszcze resetu Aku. Wiem, że podstawa to diagnostyka MES ale może ktoś z takim silnikiem miał już podobny problem i może jakiś trop, np EGR.
    Przebieg 175 tyś olej wyniesiony jakieś 3 temu z płukanką. Oby to nie były jakieś większe problemy .
    Pozdrawiam.

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Obecnie funkcjonujące Ma to dopiero początek ten układ jest rozwojowy - ale trzeba go przetestować a inaczej jak montując do aut seryjnie produkowanych się nie da.
    ok tylko szkoda że my to testujemy i jak się coś spier...li to nie robią od ręki na gwarancji niezależnie od wieku czy przebiegu.
    osobiście to mogę być testerem czy jak to zwał ale tylko wtedy gdy każdą usterkę robią na swój koszt.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Check engine i Start&Start niedostępny
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2017, 03:52
  2. [159] Check Engine, świece i trudny start przy -15C
    Utworzone przez epidos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2017, 17:23
  3. [Giulietta] Kontrolka Engine Check, brak mocy, system dna oraz tempomat nie dziala
    Utworzone przez qv2015 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 13:49
  4. [MiTo] Mała przeróbka (start/stop engine)
    Utworzone przez metan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 23:58
  5. [145] Start Stop Engine
    Utworzone przez karsto1982 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 04:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory