Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: zapalona kontrolka check engine- zdeaktywowany start stop oraz DNA

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta 14 170 KM-2011r.
    Postów
    20

    Domyślnie zapalona kontrolka check engine- zdeaktywowany start stop oraz DNA

    Co mnie skusiło, że ją kupiłem- to nie samochód to ścierwo.
    Po odebraniu samochodu z rozrządu przejechałem trasę ok.150 km. Samochód wylączylem pogadałem -wsiadłem i jadę- po przejechaniu kilku kilometrów włączyła się kontrolka check engine- zdezaktywował sie start stop i DNA. Poczytałem chwilę forum i stwierdziłem że to od paliwa- że go za mało- było 15 litrów . podjechałem dolałem benzyny do pełna- i wróciło wszystko do normy- na 10 minut jazdy i znowu to samo. Pojechałem do znajomego podłączył komputer i stwierdził, że to przewody do odpowietrzania baku mogą być winne- pogrzebał pod samochodem stwierdził, że ktoś je ścisnął za mocno i pewenie dlatego. nadmieniam , że był problem przy tankowaniu- pistolet cały czas odbijał jakby było pełno paliwa w baku. Kontrolka się wyłączyła i było ok. Dzisaj przejechałem ok. 150 km. stanąłem na stacji paliw i wyłączyłem silnik. Po kilku chwilach ruszyłem i znowu powtórka z rozrywki - kontrolka check engine -dezaktywacja oraz utrata mocy na kilka chwil. potem powrót mocy- ale kontrolka nadal świeci i strat stop oraz dna nie działa. Kolega podłączył komputer- błąd P 1064- 40 razy oraz komunikat , że komponent klei się, oraz sterowanie 4 zaworem. a problem z tankowaniem nadal jest taki sam-czyli pistolet cały czas odbija. Przychodzą mi najgorsze pomysły łącznie z awarią MA- ale silnik pracuje normalnie, pali tyle samo, nie faluje, jest w miarę cichy. Czy mieliście podobne przygody ? Kolega óowi, ze można z tym jeździć do naprawy i że to zawór do odpowietrzania jest do wymiany . Raz udało mi się wyłączyć kontrolkę gdy bez kluczyka otworzyłem bak i na jakiś cas nie było problemu. Pomożecie ?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    P1064 to elektrozawór MA. Niestety.
    A ten kumpel nie poradzi sobie z wyjęciem MA?
    Naprawa to tylko 6 godzin w sumie, a w przerwie noc na klejenie. ;]
    Choć jeśli to naprawdę wina elektrozaworu, to hmm..

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Kupiłeś pewnie tanio i bez sprawdzenia.
    I nie na co przeklinać tylko pojechać do mechanika bo ten fachman to chyba od furmanek

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta 14 170 KM-2011r.
    Postów
    20

    Domyślnie

    Kupiłem po cenie normalnej -rynkowej od prywatnej osoby- sprawdzałem w serwisie fiat- jeep- w Bytomiu, pól słowem się nie zająknęli , że były błędy - podpowiedzieli , że przebieg oryginalny, samochód bez przygód- stwierdzili tylko awarię silniczka od klimy i tyle. samochód stoi w serwisie na diagnozę- też wstępnie mówią o zaworze elektromagnetycznym - boscha- a jak jest w rzeczywistości to zobaczę za kilka dni. Mam ten samochód niecały miesiąc- muszę naprawić toto i za 5 miesięcy sprzedaję. tak to jest jak w ostatniej chwili zmienia się markę . Mailem kupic grand cherokee z normalnym silnikiem -4 ,7 benzyna- a kupiłem kraczlaka z gównianym małym silniczkiem i jeszcze gorszym osprzętem. Debil ze mnie i tyle.
    Ostatnio edytowane przez Góral1975 ; 05-03-2017 o 16:43

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Góral1975 Zobacz post
    Kupiłem po cenie normalnej -rynkowej od prywatnej osoby- sprawdzałem w serwisie fiat- jeep- w Bytomiu, pól słowem się nie zająknęli , że były błędy - podpowiedzieli , że przebieg oryginalny, samochód bez przygód- stwierdzili tylko awarię silniczka od klimy i tyle. samochód stoi w serwisie na diagnozę- też wstępnie mówią o zaworze elektromagnetycznym - boscha- a jak jest w rzeczywistości to zobaczę za kilka dni. Mam ten samochód niecały miesiąc- muszę naprawić toto i za 5 miesięcy sprzedaję. tak to jest jak w ostatniej chwili zmienia się markę . Mailem kupic grand cherokee z normalnym silnikiem -4 ,7 benzyna- a kupiłem kraczlaka z gównianym małym silniczkiem i jeszcze gorszym osprzętem. Debil ze mnie i tyle.
    oj żebyś jeszcze to sprzedał. Coraz mniej jeleni, które chcą te gówna kupować. Wiem, bo sama usiłuje to sprzedać po dwukrotnej wymianie modułu, zawsze wsiadam do auta z duszą na ramieniu czy znowu się nie zesrało i nie odpalę

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta 14 170 KM-2011r.
    Postów
    20

    Domyślnie

    a orientujesz się czy te moduły wszystkie padają? czy były one poprawione w jakimś momencie ? Czy jest to wada fabryczna, której naprawę alfa czy fiat zrzuca na użytkowników ? do tej pory myślałem, że te wszystkie opowieści o alfie to zwykle pieprzenie głupot.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Panowie! Kupcie sobie jakieś premium i zobaczycie jak wygląda eksploatacja i nagabywanie o naprawy. Każdy używany współczesny po 5 latach to paździerz, chyba że właściciel dbał - to zwykle cud.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobryalf Zobacz post
    Panowie! Kupcie sobie jakieś premium i zobaczycie jak wygląda eksploatacja i nagabywanie o naprawy. Każdy używany współczesny po 5 latach to paździerz, chyba że właściciel dbał - to zwykle cud.
    mój się zesrał po 3 latach, 30 tys. Ale to co piszesz to całkowita racja, każde auta teraz to paździerze.

  9. #9
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    A mój po dwóch tygodniach.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Góral1975 Zobacz post
    Mailem kupic grand cherokee z normalnym silnikiem -4 ,7 benzyna- a kupiłem kraczlaka z gównianym małym silniczkiem i jeszcze gorszym osprzętem. Debil ze mnie i tyle.
    Miał kupić starszego Grand Cherokee z silnikiem 4,7 i horrendalnymi kosztami utrzymania, a płacze na forum na awarię MA za 3,5k.
    Debil to sam przyznałeś, ale ja dodam jeszcze mitoman.

    Cytat Napisał clucha Zobacz post
    oj żebyś jeszcze to sprzedał. Coraz mniej jeleni, które chcą te gówna kupować. Wiem, bo sama usiłuje to sprzedać po dwukrotnej wymianie modułu, zawsze wsiadam do auta z duszą na ramieniu czy znowu się nie zesrało i nie odpalę
    Gówno sprzedajesz to nikt nie chce kupić. Proste.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Check engine i Start&Start niedostępny
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2017, 03:52
  2. [159] Check Engine, świece i trudny start przy -15C
    Utworzone przez epidos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2017, 17:23
  3. [Giulietta] Kontrolka Engine Check, brak mocy, system dna oraz tempomat nie dziala
    Utworzone przez qv2015 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 13:49
  4. [MiTo] Mała przeróbka (start/stop engine)
    Utworzone przez metan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 23:58
  5. [145] Start Stop Engine
    Utworzone przez karsto1982 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 04:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory