Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Oświetlenie bagażnik

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 1,4 170kM
    Postów
    47

    Domyślnie Oświetlenie bagażnik

    Witam!

    Przestała działać lampka w bagażniku, wymiana żarówki oczywiście nie pomaga. Bezpiecznik też to nie jest bo sprawdzałem, że na tym samym jest oświetlenie wnętrza które działa.
    Czy ktoś przerabiał może ten problem?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Oczywiście, problem powszechnie znany. Wycieraczka, oświetlenie bagażnika, zamek klapy i problemy z nimi związane to "zasługa" przecierającej się wiązki elektrycznej na połączeniu klapy z częścią stałą karoserii. Trzeba zdjąć gumową osłonę i odnaleźć przetarty kabelek, by go ponownie połączyć. Ja miałem problem z oświetleniem bagażnika oraz zamkiem klapy i było to właśnie spowodowane tą nieszczęsną wiązką.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    36

    Domyślnie

    Ja na dniach będę łatał lewą wiązkę - padło oświetlenie bagażnika i lewe światło wsteczne. Boję się, że jak to ruszę, to się posypie wszystko i będę musiał lutować po kolei wszystkie przewody.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Giulietta 1,4tb Distinctive
    Postów
    50

    Domyślnie

    Ale oświetlenie bagażnika jest nie w klapie, ale w samym bagażniku i nie widzę powiązania z wiązkami. Chyba, że czegoś nie rozumiem

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał kw7 Zobacz post
    Ale oświetlenie bagażnika jest nie w klapie, ale w samym bagażniku i nie widzę powiązania z wiązkami. Chyba, że czegoś nie rozumiem
    ale zdaje się, że czujnik otwarcia klapy jest klapie (może być powiązany z zamkiem) a nie w nadwoziu więc przewody czujnika będą w klapie.
    Pytanie czy pokazuje wtedy na zegarach, że otwarta jest klapa - jeśli tak to problem leży gdzie indziej niż w wiązce klapy.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    36

    Domyślnie

    U mnie objawiało się początkowo tym, że przy otwieraniu/opuszczaniu klapy bagażnika światło gasło/zapalało się w połowie otwarcia. Później już zdechło całkiem. Ale na wyświetlaczu komunikat o otwartej klapie pojawia się tylko wtedy, gdy rzeczywiście jest otwarte.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Brera w poszukiwaniu. Giulietta znaleziona 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    41

    Domyślnie

    Odświeżę delikatnie. Z której strony jest poprowadzony kabel do oświetlenia? W lewej czy prawej wiązce?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Progression Alfa Rosso + 17"SS
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał qus Zobacz post
    Odświeżę delikatnie. Z której strony jest poprowadzony kabel do oświetlenia? W lewej czy prawej wiązce?
    Udało się ustalić stronę? U mnie świeży temat.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał eryankov Zobacz post
    U mnie objawiało się początkowo tym, że przy otwieraniu/opuszczaniu klapy bagażnika światło gasło/zapalało się w połowie otwarcia. Później już zdechło całkiem. Ale na wyświetlaczu komunikat o otwartej klapie pojawia się tylko wtedy, gdy rzeczywiście jest otwarte.
    Bo to jest na odwrót. Normalnie otwarcie klapy powoduje zamknięcie obwodu i zapalenie żarówki a zamknięcie klapy jego przerwanie. Jeśli przewód jest uszkodzony auto myśli, że klapa jest cały czas zamknięta. Od komunikatu otwartej klapy jest inny przewód. Ten, który odpowiada za ryglowanie zamka. Przerabiałem to. Był komunikat, zamek się nie ryglował, ale oświetlenie prawidłowo gasło i zapalało się. A teraz z kolei mam padnięty ten przewód od oświetlenia, ale brak komunikatu o otwartym bagażniku i zamek działa.

    Tylko świeci się kontrolka, ten trójkąt z wykrzyknikiem. Inne awarie/awaria ogólna, czy jakoś tak. Nie zawsze, ale przeważnie tak. Czy to może być od tego? Czasami oświetlenie w bagażniku się zaświeci. Może kontrolka sygnalizuje zwarcie? Innych objawów nie ma, wszystkie żarówki sprawne.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Lotos
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Wrocław/Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    128

    Domyślnie

    jesli jest napiecie na wtyczne od zasilania lampki a zarówka sie nie zapala to do wymiany jest zamek klapy tylnej. W nim sa dwa czujniczki czy jak to tam sie profesjonalnie nazywa i jeden od oswietlenia jest uszkodzony to taki jest objaw. Ja własnie mam cos takiego

Podobne wątki

  1. Wewnętrzne oświetlenie + oświetlenie nóg w 156
    Utworzone przez Obi.Wan w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 05-12-2015, 11:34
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 07:39
  3. [146] Zima i problemy-centralny,bagażnik,oświetlenie
    Utworzone przez suckert w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 01:12
  4. oświetlenie
    Utworzone przez dotek78 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 19:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory