Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Trzeszczy i skrzypi

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie Trzeszczy i skrzypi

    Cześć, witajcie!

    Do przedstawienia samochodu będzie inny wątek, toteż nie będę się zanadto rozpisywał. Po krótce jednak. Kupiłem swoją pierwszą Alfę. Jestem bardzo zadowolony, praktycznie ze wszystkiego. Niestety, jak to bywa, ideału nie ma. Jeżdzę standardowo na 16" felgach. Zdążyłem już odczuć, że MiTo to jednak dość twardy zawodnik i co za tym idzie, lubi poskrzypieć. Nie byłoby w tym nic złego, ale ja wręcz dostaję już szału jak tylko mam tą nieprzyjemność w postaci przejechania się po jakiejś nierównej drodze. Albo innym ulepie, który to drogę udaje. Czy problem występuje tylko u mnie czy "ten typ tak ma"?

    Dziury i nierówności - to nawet przy 40kmh - festiwal pisków i trzeszczących plastików.

    Właściwie poprawiłem już trochę schowek przy nogach pasażera (ale póki co prowizorycznie). Dalej piszczy jednak lekko podłokietnik. Wydaje mi się, ze tylna półka lub coś w jej okolicy. Oraz najgorsze... drzwi. Zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera. Od czasu do czasu pojawiają się tam jakieś dziwne stuki i piski. Nie mam pojęcia jaki element to wydaje, ale staje się to strasznie denerwujące. Coś lubi też sporadycznie popiszczeć jakby za wlotami powietrza (na konsoli środkowej). Niestety jednak, to wszystko moje domysły, bo choć powinno być prosto z diagnozą, to sam nie jestem pewny. W dodatku wydaje mi się, że zawieszenie pracuje głośno i często coś stuknie. Auto sprawdzone w ASO Bielsko-Biała przed zakupem i tam stwierdzili, że wszystko okej. Do wymiany miałem hamulce (co zrobiłem). Oczywiście to wszystko nie występuje na raz, ale te wszystkie hałasy skutecznie zmieniają miejsca żeby atakować mnie z rożnych stron od czasu do czasu

    Może warto zainteresować się wymianą amortyzatorów? A jak to jest z tymi wszystkimi gumami na stabilizatorach czy silent-blokami? Można to normalnie sprawdzić czy raczej dać jakiemuś mechanikowi się przejechać i niech diagnozuje?

    Wydruk z ASO pokazuje na amortyzatorach:

    Oś przednia:
    L: 59%
    P: 47%

    Oś tylna:
    obie po 65%

    Zbieżność - OK!


    Szczerze mówiąc, tak sobie. Auto mam z roku 2010 i ma przejechane 93 000km. Od nowości krajówka, kupiona w polskim salonie. Naprawdę nie mam się do czego przyczepić i autem jestem zachwycony (zrobiłem już 3000km), ale jakość spasowania elementów we wnętrzu jest naprawdę niezbyt ciekawa. Przesiadłem się z Punto II i wydaje mi się, że tamte twarde plastiki, jednak dużo lepiej siedziały na swoim miejscu. Czy ktoś ma generalnie podobne problemy w MiTo? Albo wie jakie elementy mogą wydawać takie dziwne dźwięki? Może to globalny zestaw problemów?

    EDIT: Zapomniałem jeszcze o podparciu lędźwiowym fotela kierowcy. Ale widzę, że Julka ma to samo...
    Ostatnio edytowane przez Lone Wolf ; 13-04-2017 o 17:04

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar meridian
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa G.
    Auto
    Było MiTO 1.4 MA
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cześć,
    Niestety na wstępie muszę Cię zmartwić i powiedzieć że "ten typ tak ma". A wiem co mówię bo mam Mito takie jak Ty (ten sam rok i nawet przebieg prawie identyczny). Też niedawno byłem na stacji posprawdzać zawieszenie itd. bo coś mi stukało ale okazało się że wszystko OK. Były już o tym takie krótkie wątki i wniosek jest jeden, twarde zawieszenie i brak wygłuszenia powoduje że wszystko przenosi się do kabiny, zwłaszcza tylne zawieszenie czasami wali niemiłosiernie, także do tego trzeba się przyzwyczaić, chociaż czasami ciężko Co do spasowania plastików i stuków w drzwiach to u mnie to występuje bardzo sporadycznie, praktycznie nie zauważam tego typu stuków, chociaż schowek czasami zaskrzypi. Co do podłokietnika to u mnie nie wydaje żadnych dźwięków, fotel jak przychodzi lato i się nagrzeje to skrzypi ale to jest prosta metoda - otworzyć z tyłu zasuwak fotela i wypsikać WD-40 - u mnie pomogło.
    Ogólnie szumy mogą pochodzić z nadkoli no i oczywiście z powodu szyb bezramkowych.

    PS. Kiedyś też diagnosta po sprawdzeniu zawieszenie, stwierdził że wszystko OK, a jak mi wali i jest głośne to żebym sobie wsadzić z tyłu suba i puścić głośniej muzykę

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    NIe wiem skąd macie takie problemy, u mnie na 17" jedynie tylne zawieszenie na większych poprzecznych nierównościach czasem o sobie przypomni, wkurzają mnie tylko tylne boczki jak głośno słucham muzyki bo wpadają rezonans i brzęczą, ale to zrobie jak będzie już ciepło. A co do wyniku stanu amorów to przy tych wartościach już bym szukał nowych. zużyte w połowie to już szrot.....
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar topgear68
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    MiTo 1.4TB, Giulietta 1.4MA TCT, DUCATI M1100
    Postów
    72

    Domyślnie

    Też mam ori 17" i po za tym, że twardo to nic nie stuka ani nie trzeszczy.

    Ja mam na to taką teorię że 100tys po polskich drogach jest jak 200-300tys po DE.

    Moja miała 78tys km jak ją brałem z de, teraz prawie 100 tys.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wuwua
    Auto
    była 145 1.6TS jest Mito 1.4TB 120KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Ja też nie narzekam. Mam przejechane 110k po naszych drogach, 2009r. Też 17". Twardo, zawieszenie głośne, to wiadomo. Ale - poza fotelem kierowcy, i to bez dramatu - nie ma absolutnie żadnych odgłosów. Spasowanie i jakość plastików jest faktycznie słaba, ale póki co - daje radę. Może jakiś masz felerny egz.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    te wartości amorków są jak najbardziej ok nawet nowy nie ma 100% a w granicy 70% co do tego testu sprawności amora ma duży wpływ ciśnienie i rodzaj opony

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.

    Ogólnie to nie jest tak źle, ale to jedyna rzecz która mnie w tym aucie lekko rozczarowała. Będę musiał się przyjrzeć tym wszystkim elementom, ale ostatnio jakoś pogoda w kratkę dlatego postanowiłem najpierw zapytać na forum. Oczywiście to są Włosi i ja się spodziewałem tego typu przygód. Myślę, że nawet się do tego przyzwyczaję i to po prostu zaakceptuje. Tym bardziej, że na normalnej drodze nie słychać praktycznie niczego i jedzie się super. Tylko wiecie jak to jest, znajomi się w głowę pukają, bo kupujesz sobie Alfę. Oglądają i ciężko im coś powiedzieć, bo wygląda i jeździ świetnie. Potem przychodzi do wspólnej przejażdzki i taki bubel, bo dwukrotnie starsze auta czasem są w środku cichutkie. Ona jest po prostu twarda i myślę, że stąd biorą się te problemy.


    Cytat Napisał meridian Zobacz post
    Cześć,
    Niestety na wstępie muszę Cię zmartwić i powiedzieć że "ten typ tak ma". A wiem co mówię bo mam Mito takie jak Ty (ten sam rok i nawet przebieg prawie identyczny). Też niedawno byłem na stacji posprawdzać zawieszenie itd. bo coś mi stukało ale okazało się że wszystko OK. Były już o tym takie krótkie wątki i wniosek jest jeden, twarde zawieszenie i brak wygłuszenia powoduje że wszystko przenosi się do kabiny, zwłaszcza tylne zawieszenie czasami wali niemiłosiernie, także do tego trzeba się przyzwyczaić, chociaż czasami ciężko Co do spasowania plastików i stuków w drzwiach to u mnie to występuje bardzo sporadycznie, praktycznie nie zauważam tego typu stuków, chociaż schowek czasami zaskrzypi. Co do podłokietnika to u mnie nie wydaje żadnych dźwięków, fotel jak przychodzi lato i się nagrzeje to skrzypi ale to jest prosta metoda - otworzyć z tyłu zasuwak fotela i wypsikać WD-40 - u mnie pomogło.
    Ogólnie szumy mogą pochodzić z nadkoli no i oczywiście z powodu szyb bezramkowych.

    PS. Kiedyś też diagnosta po sprawdzeniu zawieszenie, stwierdził że wszystko OK, a jak mi wali i jest głośne to żebym sobie wsadzić z tyłu suba i puścić głośniej muzykę
    Z tym fotelem to właśnie też tak myślałem. Powinno rozwiązać problem.


    Cytat Napisał dobrzan Zobacz post
    Ja też nie narzekam. Mam przejechane 110k po naszych drogach, 2009r. Też 17". Twardo, zawieszenie głośne, to wiadomo. Ale - poza fotelem kierowcy, i to bez dramatu - nie ma absolutnie żadnych odgłosów. Spasowanie i jakość plastików jest faktycznie słaba, ale póki co - daje radę. Może jakiś masz felerny egz.
    Tak naprawdę to fotela czy podłokietnika w czasie jazdy kompletnie nie słyszę. Gorzej ze schowkiem i jeszcze innymi dziwnymi odgłosami, ale chyba się przyzwyczaję.


    W Punto też coś skrzypiało i stukało z tyłu i okazało się, że mocowanie tylnej kanapy trzeba było okleić taśmą. Od tamtej pory cisza. Muszę zobaczyć czy w MiTo jest to samo. Tak mi teraz przyszło do głowy.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    MiTo 120KM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Mnie stukało w tyle. Sprawdziłem na szarpakach amory i było ok. Rozebrałem pół tyłu by znaleźć źródło nieprzyjemnych dźwięków. W końcu ( za namową kolegów z forum) wymieniłem amory w tyle i teraz jest absolutna cisza! W środkowej konsoli pojawiały się sporadycznie stuki ale po wymianie radia i w tym przypadku stuki ucichły. Może jakaś kostka ISO do radia hałasuje?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kudłaty_81 Zobacz post
    Mnie stukało w tyle. Sprawdziłem na szarpakach amory i było ok. Rozebrałem pół tyłu by znaleźć źródło nieprzyjemnych dźwięków. W końcu ( za namową kolegów z forum) wymieniłem amory w tyle i teraz jest absolutna cisza! W środkowej konsoli pojawiały się sporadycznie stuki ale po wymianie radia i w tym przypadku stuki ucichły. Może jakaś kostka ISO do radia hałasuje?
    Mi się też wydaje, że to będzie kwestia zawieszenia (przynajmniej po części). Łożyska amortyzatorów muszę sprawdzić. Co do hałasów "za radiem" to u mnie to "świszczenie". Zupełnie nic tam nie stuka ale świszczy. Dzięki i tak za sugestie. Dobrze wiedzieć gdzie szukać potencjalnych problemów.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    ALFA ROMEO MiTo 1.4 Distinctive, 78KM, rocznik 2010
    Postów
    15

    Domyślnie

    Ja mam 2010, 85 tys. przejechane. Użytkuję go od października 2016 i to co mi się rzuca w uszy, to:
    1) przy większych prędkościach >= 80 km/h szum,
    2) słabe wyciszenie,
    3) stuki na nierównościach z tyłu i jakby latającą półkę (tylną).

    Co do wyciszenia, to można sobie zrobić (i pewnie to zrobię w maju) wyciszenie drzwi. Na forum forda to dosyć powszechnie zalecane remedium - sam robiłem. Czyli ołowiana mata/folia i pianka 6 mm. Ołów (plastry samoprzylepne) na drzwi - na blachę, a piankę na boczki plastikowe. Oczywiście wszystko po uprzednim zdemontowaniu boczków.
    Ostatnio edytowane przez PPIotrek ; 19-04-2017 o 06:50

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 18:04
  2. trzeszczy, skrzypi zawieszenie z przodu od strony kierowcy
    Utworzone przez remik230 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 21:35
  3. Skrzypi/trzeszczy przy skręcaniu tylko podczas jazdy
    Utworzone przez lukash3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 09:08
  4. trzeszczy i trzeszczy...
    Utworzone przez seboq w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 20:53
  5. [146] Tylna półka trzeszczy i skrzypi.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 09:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory