Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 57

Temat: Opór przy wrzucaniu biegów

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał gramian Zobacz post
    Też mam problem z często nie wchodzącą jedynką... Wymieniłem olej w skrzyni na Castrol Syntrans B 75W (było troszeczkę opiłków na korku), założyłem nowe cięgno, które po wyjęciu rozpadło się dokładnie tak samo jak to na zdjęciu w tym wątku... Miałem wielką nadzieję, że jak cięgno rozwalone to na bank jedynka się poprawi...Było całkiem nieźle, jedynka delikatniej haczyła ale wchodziła za każdym razem ! Szkoda tylko , że trwało to jeden dzień... Mam wrażenie, że jeszcze tam coś nie gra z linkami lub wybierakiem. Zaciekawiło mnie zdanie o zamarzających linkach w tym artykule:
    https://autokult.pl/1800,uzywana-alf...rie-i-problemy
    Na forum nie znalazłem zbyt wiele o problemach z pancerzem linek a Panowie z autokultu jednak o tym napisali... Ktoś coś na ten temat ?
    Pytałem we Fiacie to zestaw pierwszego biegu to ok 620zł( koło zębate, łożysko, synchro i jakiś nastawnik czy coś) + uszczelniacze
    Ja oglądając jedną Giuliettę i rozmawiając z właścicielem co było robione w aucie usłyszałem, że wymieniane były linki biegów, bo lubią się zacierać. O szczegóły nie pytałem.
    Też wymieniłem cięgno, nowy olej i wielkiej różnicy nie odczułem. Ale nie jest to jakoś wielce uciążliwe.
    Ludzie wymieniali właśnie "zestaw" pierwszego biegu (większość jeszcze na gwarancji) i pomogło. I problem ma dotyczyć aut z z pierwszych 2-3 lat produkcji.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Przerobiłem temat cięgien i linek dotyczącej skrzyni m32 i tam mają podobne objawy ale głównie chodzi o podmianę jabłuszka linki, tej końcówki bo łapie luz na kulce...Linki się nikomu nie zacierały choć to i tak m32 a nie C635...Choć na forum o zacierających linkach w Mito czy Giulietta'ch nic nie ma...Jest tylko o jednym cięgnie, które wymieniłem. Ciekawi mnie regulacja linek/cięgien, czytałem coś podobnego na forum Zafiry, ciekawe czy ma ktoś instrukcje dla "nas".
    Jeżeli ktoś robił takową regulację to proszę o jakiś mały manual jak to ogarnąć...

    Wymienię zestaw pierwszego biegu jak będę pewny, że nie ma innego wyjścia.

    pzdr

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał fala Zobacz post
    Mała korekta tak jak pod spodem pisze FerraEnzo luz jest na tym cięgle - Załącznik 227535 - Załącznik 227536
    W którym miejscu szukać tego cięgna, pod lewarkiem, maską, od dołu?

  4. #34
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 170 PS
    Postów
    10

    Domyślnie

    Mam identyczne objawy co napisał autor. Kilku mechaników wymieniło oleje, sprawdzili czy nie ma większych opiłków metalu i stwierdzili, że "tak już musi być".

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was przerabiał tą regulację linek? Niby do M32 i F40 ale podejrzewam, że warto spróbować...

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...a_159_a-2.html

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar fala
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Gulietta 1,4 tb
    Postów
    174

    Domyślnie

    To cięgno jest pod maską.

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Cytat Napisał fala Zobacz post
    To cięgno jest pod maską.
    Dzięki

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Próbowałem zrobić regulację linek wg instrukcji od 159 i Zafiry, wiem to skrzynie M32 , czyli co innego. Dopóki nie wyciągnąłem aku i nie zdjąłem mieszka liczyłem, że będzie podobnie- jest niestety inaczej i nic nie rozpinałem bo bałem się, że nie wrócę z garażu do domu Po za tym nie widziałem nakrętki kontrującej do odkręcenia cięgna od linki, lewarek nie ma zaczepów, wybierak blokuję się w inny nie znany mi sposób...

    http://fiatklubpolska.pl/croma-446/l...-biegow-24937/
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...rka_159_a.html

    W giuliettcie lewarek niema żadnych opcji blokowania- bynajmniej nie zauważyłem. Wybierak miał otwór ale brakowało drugiego do zblokowania- tam jest odpowietrznik, po za tym ową regulację przeprowadzamy na którym cięgnie? Najmniejsze cięgno (jakby pośrednie) z zielonym kółkiem- wymieniłem z powodu dużego luzu. Poprawy brak. Zostają 2 cięgna połączone z linkami- powiedzmy, że niebieskie i siwe. Na siwym mam luz ok 2-3mm, na niebieskim jest ok. Jak to siwe podciągnąć żeby skasować ten luz? No chyba, że trzeba rozpiąć ze 30cm za samym cięgnem ale dojście liche strasznie... Czy ktoś coś grzebał przy linkach ? W 159 wymieniają same cięgna bez linek= pasują od Grande Punto ( są tańsze). Sama regulacja u nich też jest jasna i wydaje się być prosta do zrobienia. Tyle, że u nas jest inaczej, a popsuć to każdy potrafi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171209_123613.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	49.9 KB
ID:	238795Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171209_123756.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	38.9 KB
ID:	238796Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171209_123829.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	74.8 KB
ID:	238797

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar bibol166
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Giulia 2.0 200KM Super LPG
    Postów
    56

    Domyślnie

    Witam, miałem ten sam problem. 1 i 2 bieg wchodziły z dużym oporem z 3 też bywało różnie. Wymieniłem olej w skrzyni na świeżą Tutele i wszystkie biegi wchodzą jak w masło. Pozdrawiam.

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Od oleju zacząłem, później jedno cięgno a teraz zastanawiam się nad skasowaniem luzu lub wymianą samej końcówki linki...Tylko przy takiej pogodzie ręce grabieją, plastiki są sztywne, a nie chciałbym połamać zatrzasków tych cięgien...

    Naprawdę nikt nic w sprawie regulacji cięgien????

Podobne wątki

  1. Opór na pedale gazu przy puszczaniu sprzęgła
    Utworzone przez zthree w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-08-2016, 17:13
  2. Pedał sprzęgła, opór przy wciskaniu
    Utworzone przez 0czko w dziale 156
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 10:05
  3. opór przy skręcaniu
    Utworzone przez Waclavsky w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 12:04
  4. [33] Dziwny opór przy skręcaniu kół - maglownica ze wspomaganiem.
    Utworzone przez JacekK w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 21:24
  5. [145]GAŚNIE NA GAZIE PRZY WRZUCANIU NA LUZ
    Utworzone przez Angelika w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-12-2007, 21:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory