Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: 1750 TBi - wysoki poziom oleju i zapach benzyny

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    Z bańki 5l zostało ze dwie setki czyli 4.8l weszło. Płyn chłodniczy oczywiście cały czas stoi na tym samym poziomie i w zbiorniku wyrównawczym wygląda ok. Czekałem i więcej niż te 5 minut i cały czas się bagnet babra w oleju. Nie wiem zostawię go może wyjętego na godzinę... albo faktycznie jest za dużo oleju albo sprawdzić w tym modelu stan to wyższa szkoła jazdy.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    jest jakiś problem z tym sprawdzeniem na bagnecie w TBi - zawsze się coś babrze. Ostatnio sprawdzałem w ten sposób, że wsadzałem bagnet powiedzmy 2-3cm zostawiając, wyjmowałem i wycierałem, i tak dobrych kilka razy żeby przeczyścić prowadnicę z oleju. W końcu włożyłem do końca i sprawdziłem. Generalnie wskazanie pokrywało mi sie ze wskazaniem 4 kresek z komputera.
    a to po zmianie oleju przez mechanik - okazało się że tak mu sprawdzania wychodziły że wlał 5.5L a ja w domu odciągnąłem jakieś 0.8L (strzykawka 100ml i wężyk) i dolałem 200ml AR9200v2
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    ten bagnet to jakaś zemsta wrednego inżyniera.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar wolnemiasto
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    freie stadt Danzig
    Auto
    Giulietta QV, Suzuki Swift Sport
    Postów
    171

    Domyślnie

    zawsze myślałem, że zwiększający się poziom oleju to domena diesli - miałem honde civic typeS 2,2 D i tam niestety ten problem był olbrzymi. nawet 2 razy w ciągu miesiąca stwierdzałem zwiększony poziom oleju i wymieniałem na nowy. Problem występował przy krótkich przebiegach. Jak jeździłem w dalekie trasy to było ok.
    Władcy Północy

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    tu aż tak źle nie ma, u mnie wyszło ok 5% paliwa w oleju czyli 250ml za jakieś 8-cy/8tyś km jazda głównie po mieście.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    U mnie nic nie przybyło. Odczekałem z wyciągniętym bagnetem z 40 minut i dopiero wtedy sprawdziłem stan. Wcześniej jeszcze kilka razy włożyłem bagnet ale nie do końca tak żeby tylko przeczyścić rurkę z resztek oleju.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    97

    Domyślnie

    Właśnie jestem po "wymianie oleju" jeśli można to tak nazwać, chciałem założyć nowy temat ale widzę, że już ktoś miał z tym problem. Mechanik, który mi wymieniał olej był w szoku i mówi, że pierwszy raz takie coś widzi od 10 lat prowadzenia warsztatu (biedny, nie robił dużo alf ). W tablicach Motula miał informację, że trzeba zalać 4.25L , w innych tablicach producentów znalazł 5L. Zalał więc 4.25 i mówi, że się przestraszył, bo na bagnecie nie było nic a nic. Poczekał jakieś 5 minut, potem kolejne 15 i dalej nic.... dolał więc resztę butelki czyli mam 5L (zdaje mi się, że to raczej źle prawda??). Po całym procederze Julka musi stać jakieś 20 minut żeby stan oleju się pokazał, teraz kolejna anomalia, jakkolwiek przekręcać bagnet ruszać nim itd miarka z jednej strony jest ubrudzona do połowy, a z drugiej 3\4...
    I teraz mam do was 2 pytania (szczególnie właścicieli Giulietty QV):
    1. Czy byłby ktoś tak dobry i zmierzył dla mnie długość bagnetu? Nie jestem pewien czy ktoś po prostu wsadził może od innego modelu (chce się upewnić)
    2. Czy wiecie coś o tym czy bagnet włożony do końca nie powinien się obracać przy poruszaniu? Czy to jest normalne, że mam z dwóch stron miarki inne wskazania?

    Jedyne wyjaśnienie jakie mam do 2 pytania, to to, że bagnet wchodzi pod skosem i dlatego jest róznica, ale bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem teraz czy jechać spuścić, czy mam zły bagnet, czy ktoś mi miskę kiedyś w nim wymienił czy o co chodzi, trochę się przestraszyłem szczerze mówiąc i bardzo będę wdzięczny za odpowiedź

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    U mnie weszło 4.8 litra, co odzwierciedla ok 3/4 na bagnecie. Ale jak wszyscy zauważyli, ten sposób sprawdzania poziomu oleju jest trudny...

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał MEchan Zobacz post
    Właśnie jestem po "wymianie oleju" jeśli można to tak nazwać, chciałem założyć nowy temat ale widzę, że już ktoś miał z tym problem. Mechanik, który mi wymieniał olej był w szoku i mówi, że pierwszy raz takie coś widzi od 10 lat prowadzenia warsztatu (biedny, nie robił dużo alf ). W tablicach Motula miał informację, że trzeba zalać 4.25L , w innych tablicach producentów znalazł 5L. Zalał więc 4.25 i mówi, że się przestraszył, bo na bagnecie nie było nic a nic. Poczekał jakieś 5 minut, potem kolejne 15 i dalej nic.... dolał więc resztę butelki czyli mam 5L (zdaje mi się, że to raczej źle prawda??). Po całym procederze Julka musi stać jakieś 20 minut żeby stan oleju się pokazał, teraz kolejna anomalia, jakkolwiek przekręcać bagnet ruszać nim itd miarka z jednej strony jest ubrudzona do połowy, a z drugiej 3\4...
    I teraz mam do was 2 pytania (szczególnie właścicieli Giulietty QV):
    1. Czy byłby ktoś tak dobry i zmierzył dla mnie długość bagnetu? Nie jestem pewien czy ktoś po prostu wsadził może od innego modelu (chce się upewnić)
    2. Czy wiecie coś o tym czy bagnet włożony do końca nie powinien się obracać przy poruszaniu? Czy to jest normalne, że mam z dwóch stron miarki inne wskazania?

    Jedyne wyjaśnienie jakie mam do 2 pytania, to to, że bagnet wchodzi pod skosem i dlatego jest róznica, ale bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem teraz czy jechać spuścić, czy mam zły bagnet, czy ktoś mi miskę kiedyś w nim wymienił czy o co chodzi, trochę się przestraszyłem szczerze mówiąc i bardzo będę wdzięczny za odpowiedź
    co do instrukcji, tak co data wydania czy jezyk inny podaja rozne wartosci - przeklikalem na stronie eLUM pare losowo I spotkalem sie z wartosciami 4.25, 4.6 I bodajze 5 (pisze o 159 TBi, ale raczej to to samo co Giulietta, najwyzej sprawdz sobie miske itp w ePerze). sprawdzalem w ePerze czy na przestrzeni lat czy rynkow byly jakiekolwiek roznice np inna miska olejowa - nic takiego caly czas byl ten sam numer czesci dla 159. Cos Wlosi mieszaja strasznie. Moze to wynika z faktu ze maja inne metody wymiany oleju na roznych rynkach, albo inne zalecali w roznym czasie (np odsysanie vs zlewanie vs staranne dlugie zlewanie).

    ja jak wymieniam olej u mechanika, to zlewa sie jakas godzine (w pelni rozgrzany silnik przed), I jak zalewam nowy to wchodzi ok 5L.

    Sprawdzanie na bagnecie masakra - mechanik zalal mi ostatnio ok 5.4L bo go bagnet oszukiwal (jeszcze sie olej nie zlal do miski?), w domu odciagalem strzykawka nadmiar az w koncu zaczal poziom schodzic ponizej max a wskaznik zaczal pokazywac 1 brakujaca kreske od max.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Hmm a może była różna długość bagnetu? Nie chce mi się teraz tego sprawdzać. Albo typowy błąd w instrukcji.

Podobne wątki

  1. [159] Wysoki poziom oleju - co to może być i co po wymianie?
    Utworzone przez Ontrax w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 09-06-2019, 19:31
  2. [Brera] Poziom oleju na bagnecie, niewyraźny ślad, jak poprawnie sprawdzić poziom oleju?
    Utworzone przez statttic123 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-09-2016, 09:04
  3. [MiTo] 1.4T 155KM - zapach benzyny w oleju , zapach benzyny w spalinach = ?
    Utworzone przez dikileiden w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 10:30
  4. [MiTo] Zapach benzyny
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 22:53
  5. Zapach benzyny 1.8TS
    Utworzone przez ducho_18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 18:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory