Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Demontaż kratki nawiewu na szybę

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar witek_n
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    GT 1.9 JTD -> Brera 2.4 JTDm+ -> Giulietta T-Jet+
    Postów
    95

    Domyślnie Demontaż kratki nawiewu na szybę

    Czy ktoś ma doświadczenia albo manual demontażu kratki nawiewu na szybę (nr z EPERa: 156091894), która znajduje się w przedliftowej Giulietcie za nawigacją/schowkiem? Trzeszczy mi ten element w pewnym zakresie obrotów i chciałbym rozwiązać problem na stałe Będę wdzięczny za wskazówki, bo wolałbym czegoś nie połamać...
    Ostatnio edytowane przez witek_n ; 25-05-2017 o 09:57

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar witek_n
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    GT 1.9 JTD -> Brera 2.4 JTDm+ -> Giulietta T-Jet+
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek_n Zobacz post
    Czy ktoś ma doświadczenia albo manual demontażu kratki nawiewu na szybę (nr z EPERa: 156091894), która znajduje się w przedliftowej Giulietcie za nawigacją/schowkiem? Trzeszczy mi ten element w pewnym zakresie obrotów i chciałbym rozwiązać problem na stałe Będę wdzięczny za wskazówki, bo wolałbym czegoś nie połamać...
    Okazuje się, że ta kratka siedzi na zwykłych zatrzaskach i delikatnie ją podważając od strony schowka/nawigacji raczej nie da się niczego połamać.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek_n Zobacz post
    Okazuje się, że ta kratka siedzi na zwykłych zatrzaskach i delikatnie ją podważając od strony schowka/nawigacji raczej nie da się niczego połamać.
    Cześć,
    to powiedz jeszcze proszę czy udało Ci się wyeliminować trzaski ? Mam identycznie, że w okolicach 2 tyś RPM trzeszczy, klekocze coś. Najpier myślałem, że to z komory silnika, ale tam jest cicho a dodatkowo testy, które przeprowadziłem rzuciły podejrzenie na nawiew. Trzaski występują tylko w momencie gdy włączone jest ogrzewanie lub gdy auto stoi w słońcu i plastiki się nagrzeją.

    Byłbym wdzięczny za info czy udało Ci się rozwiązać problem.

    M.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar witek_n
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    GT 1.9 JTD -> Brera 2.4 JTDm+ -> Giulietta T-Jet+
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał FerraEnzo Zobacz post
    Cześć,
    to powiedz jeszcze proszę czy udało Ci się wyeliminować trzaski ? Mam identycznie, że w okolicach 2 tyś RPM trzeszczy, klekocze coś. Najpier myślałem, że to z komory silnika, ale tam jest cicho a dodatkowo testy, które przeprowadziłem rzuciły podejrzenie na nawiew. Trzaski występują tylko w momencie gdy włączone jest ogrzewanie lub gdy auto stoi w słońcu i plastiki się nagrzeją.

    Byłbym wdzięczny za info czy udało Ci się rozwiązać problem.

    M.
    Zgadza się - u mnie ta kratka wpadała w wibracje też ok. 2K RPM. Na razie mam wrażenie, że skutecznie sobie z tym poradziłem, ale jeżdżę dopiero kilka dni, więc pewnie życie jeszcze to zweryfikuje Po zdemontowaniu kratki nakleiłem od spodu na krawędź, która styka się z deską rozdzielczą (pomiędzy zaczepami mocującymi) niewielkie fragmenty taśmy samoprzylepnej PES (akurat miałem resztkę w domu). Taśma jest plastyczna, więc ugięła się przy montażu i wygląda na to, że powstrzymuje kratkę przed rezonowaniem. Załączyłem zdjęcie z widokiem kratki od dołu. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kratka Giulietta.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	124.6 KB
ID:	229295

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Ok dzięki wielkie za info! Na weekendzie się z tym pobawię. Czym dokładnie demontowałeś kratkę ? Domyślam się, że trzeba ją jakoś podważyć ? Z której strony zaczynałeś ?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar witek_n
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    GT 1.9 JTD -> Brera 2.4 JTDm+ -> Giulietta T-Jet+
    Postów
    95

    Domyślnie

    Zacząłem od strony schowka - są tam 4 zaczepy jak widać na zdjęciu, natomiast w samym narożniku nie ma żadnego i w tym miejscu wsunąłem płaskie, szerokie i cienkie dłuto, bo można delikatnie odgiąć plastik. Idąc do wewnątrz wzdłuż krawędzi od strony schowka odczepiałem kolejne zaczepy, natomiast te od strony szyby same puściły przy delikatnym podnoszeniu. Generalnie nie powinno Ci to sprawić najmniejszego problemu

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek_n Zobacz post
    Zacząłem od strony schowka - są tam 4 zaczepy jak widać na zdjęciu, natomiast w samym narożniku nie ma żadnego i w tym miejscu wsunąłem płaskie, szerokie i cienkie dłuto, bo można delikatnie odgiąć plastik. Idąc do wewnątrz wzdłuż krawędzi od strony schowka odczepiałem kolejne zaczepy, natomiast te od strony szyby same puściły przy delikatnym podnoszeniu. Generalnie nie powinno Ci to sprawić najmniejszego problemu
    Dzięki wielkie za objaśnienia. Dam znać jak zrobię Teraz dodatkowo temperatura sprzyja.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Naprawione! Dzięki za naprowadzenie na temat. Jeździ się przyjemniej bez tych trzasków!

Podobne wątki

  1. Demontaż kratki nawiewu 166
    Utworzone przez Dawidos w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-12-2019, 18:51
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 18:35
  3. [159] Wymiana kratki nawiewu przód
    Utworzone przez nikusbb w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 14:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory