Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 92

Temat: Problem z odbiorem radia, gubi fale, antena?

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta
    Postów
    22

    Domyślnie

    Duplikat

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1,4 TB, 120KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cześć

    Wykorzystując ten wątek chciałbym się podpytać o kilka rzeczy dotyczących anteny.
    Ostatnio w swoim aucie (Giulietta 1.4TB 2011) wymieniłem fabryczne radio (Bosch Alfa 940 LOW PLUS) na Blaupunkt Hannover 570 DAB. Generalnie jestem zadowolony, ale mam problemy z radiem FM, które często traci sygnał. Przetrenowałem wzmacniacze antenowe i separatory. Niestety, efekt był tylko gorszy. Ostatecznie dobrałem się do anteny i mam kilka ciekawych wniosków. Za radą tego oraz innych wątków sprawdziłem hipotetyczną antenę w klapie bagażnika. Faktycznie przez przelotkę klapy przechodzi przewód antenowy. Przewód był przerwany, ale jego naprawa nic nie dała. Rozebrałem osłony klapy i dotarłem do końca tego przewodu. Przewód zakończony był gniazdem antenowym, ale był zaślepiony oryginalną zaślepką i do niczego nie odłączony. Wnioskuję że antena w klapie bagażnika to tylko jakaś opcja, u mnie niewykorzystana.
    Rozebrałem lampkę w podsufitce i obejrzałem anteną dachową. Z anteny wychodzi (chyba) pojedynczy przewód podpięty do gniazda znajdującego się obok lampki. Jeśli antena ma w podstawie wzmacniacz to jego zasilanie i sygnał antenowy idą tym samym przewodem. Wypiąłem anteną i próbowałem pomierzyć napięcie na wspomnianym gnieździe przy włączonym radio i stacyjce. Niestety poziom napięcia bliski zeru.

    Czy wiecie może czym i jak jest zasilany wzmacniacz w antenie? Jaka jest wartość napięcia podawanego na wzmacniacz?
    Przez otwór lampki sufitowej nie wypatrzyłem żadnego separatora czy innych przewodów. Nie chcę rozbierać podsufitki jeśli się okaże, że źródło zasilania jest gdzieś w słupku lub konsoli, ewentualnie w samym radio. Chociaż pomierzyłem napięcie na gnieździe antenowym oryginalnego radia i tam też nie było napięcia.
    ---------------------------------
    Erykgo - Szczecin
    Alfa Romeo Giulietta, 1.4 TB 120KM

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    na 99 % dostała się woda do wzmacniacza antenowego umieszczonego w podstawie anteny dachowej.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1,4 TB, 120KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Nie wykluczam takiej możliwości, ale zanim będę odkręcał antenę i kupował nową to staram się ustalić czym jest zasilany ten wzmacniacz. Nie sądzę żeby był to bierny wzmacniacz, któremu wystarczy sygnał z anteny, a nie znalazłem u siebie napięcia podawanego do anteny, więc może jednak coś jest nie tak po drodze do anteny.
    ---------------------------------
    Erykgo - Szczecin
    Alfa Romeo Giulietta, 1.4 TB 120KM

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    nie ma innego sygnału tylko kabel antenowy - w podstawie na 100% jest wzmacniacz. przerabiałem temat w 3 autach grupy fiata- słaby sygnał FM - zalana podstawa.
    Zrób test - po prostu odepnij wtyk antenowy i zapodaj inną antenę - o ile dasz radę w polift przy Uconnect jest już inne wejście antenowe.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 18-10-2018 o 22:39

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    W końcu zabrałem się do wymiany anteny . Wzmacniacz upalony solidnie . Mam wrażenie że powodem jest nie tyle zalanie (woda raczej do góry nie poleci ) ale skraplanie się pary - przy szybkich zmianach temperatur. Jak para się skropli to już nie odparuje i z czasem uzbiera się tam coraz więcej wilgoci i w efekcie wody. Póki co uszczelniłem teraz nową antenę na łączeniu więc woda z zewnątrz już nie podejdzie, jeśli padnie znów kiedyś to jedynie z powodów jak wyżej opisałem czyli gromadzenie pary i w efekcie po pewnym czasie zgon wzmacniacza. Upalona antena nie do końca musi być do wyrzucenia. Jeśli nie mamy nowej to dla pewności czy to wina anteny -można wywalić upaloną płytkę wzmacniacza i spiąć antenę na krótko , odbiór wiadomo nie będzie idealny przy słabszych stacjach ale będzie na pewno lepszy niż z uwalonym wzmacniaczem

    Cytat Napisał erykgo Zobacz post
    . Nie sądzę żeby był to bierny wzmacniacz, któremu wystarczy sygnał z anteny, a nie znalazłem u siebie napięcia podawanego do anteny, więc może jednak coś jest nie tak po drodze do anteny.
    nie ma czegoś takiego jak bierny wzmacniacz........
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 15-11-2018 o 10:44

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM 140 KM densitive 2010
    Postów
    26

    Domyślnie

    Witam,

    panowie, wiecie moze ktore i jakiego koloru sa przewody od radia??

    Mialem juz 2 przerwane w lewej wiazce, a mam takie same problemy z radiem co Wy

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    jeśli masz tylko jedną antenę to żaden . Jeśli masz wersje z anteną w tylnej szybie to masz przewód antenowy coaxial (jeśli dobrze pamiętam to chyba w prawej wiązce)

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Podbijam temat. Mam wersje z navi. Radio poza miastem gubi fale i ciągle szuka... Obstawiam, że pewnie padł wzmacniacz w podstaiw antenty. Pytanie czy macie namiary gdzie kupić tą podstawę? W jakiej cenie? I czy jest różnica bo czytałem, że przy navi są 2 kable, a bez tylko jeden. Dzięki za pomoc. Pozdr

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Najłatwiej kupić w ASO (i pewnie najdrożej ok. 280zł) ale zawsze można szukać używek albo okazji (jak ja ). Jak masz navi to muszą być dwa przewody. Te nr powinny pasować 50529453,50511743.
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

Podobne wątki

  1. Po włączeniu ogrzewania tylnej szyby radio gubi fale
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-12-2015, 18:18
  2. (147) Radio gubi sygnal, walnieta antena ??
    Utworzone przez arecky w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 01:06
  3. Woda w podstawie anteny od radia. Problem z odbiorem stacji
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 18:10
  4. Connect NAV+ gubi fale radiowe!
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory