Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: pytanie do elektryków (pobór prądu w spoczynku)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa romeo Giulietta 2012r 1.4 tb 170km
    Postów
    23

    Domyślnie pytanie do elektryków (pobór prądu w spoczynku)

    witam elektryków
    Poprzedni mój post dotyczył poboru prądu na postoju. Mam 100mA i powoli rozładowuje mi akuś. Dwa warsztaty poległy a nawet jeden ostatni elektryk spytał mi się "te 100mA to ile to jest po przecinku?"... paranoja"
    Sam się za to zabrałem i podwyższony pobór prądu jest na bezpieczniku F02 60A i wedle dorwanej przeze mnie instrukcji jest to zasilanie "Sterownik przedziału bagażnika" którego u mnie nie ma......(brak takiego wyposażenia). Po wyciągnięciu tegoż bezpiecznika spada prądu do 20mA. ( ciekawa sprawa ze bez F02 po odemknięciu drzwi auto głupieje- spryskiwacze światła itp... dostają jakieś lewe sygnały i podobno to jest normalne) - dotarłem do tego że F02 zasila chyba skrzynkę w środku auta ( nie zdążałem tego zweryfikować a ostatni elektryk podobno po kolei wyciągał bezpieczniki i nic się nie działo).
    Są dwie sprawy które ja zauważyłem i może są istotne:
    1. Akumulator jest "oryginalny" ale nie do systemu start&stop (wymiana według papierów które posiadam 2013r w ASO ....... bez komentarza ) mierzony i ma 80% sprawności (podobno sprawdzony na warsztacie też do zweryfikowania). System start&stop nie działa od okresu jak się zaczęły problemy z akumulatorem.
    2. Po zdjęciu klemy i następnie zamknięciu obwodu amperomierzem po chwili prąd poboru spadnie do 10mA i tak już zostaje.
    Wystarczy że odemknę drzwi lub za zbroję zamek prąd poboru stopniowo spada ale zostaje na poziomie już wcześniej wspominanym czyli 100mA.

    Jak Myślicie czy wymiana Akumulatora pomoże ??? Wiecie to nie problem wydać 5-6 stów byle to pomogło
    Czekam na jakieś sugestie a może polecicie jakiegoś fachmana ( nie zapłacę już ani grosza pseudo warsztatowi który nie rozpozna usterki)
    proszę o pomoc

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    aku nie wymieniaj, ewidentnie jest gdzies uplyw. masz jakies dodatkowe dokladane urzadzenia typu alarm, wzmacniacz, navi itp? moze tam cos jest nie tak. albo jakies przerobki instalacji?

    sciagnij sobie schematy instalacji, gdzies w podwieszonym watku byl link do calej kolekcji pdfow, przesledz gdzie leci zasilanie z tego f02 i po kolei odpinaj urzadzenia (bądź ich bezpieczniki). moze tez cos nie tak jesy w kablach?

    lampki wszystkie gasna jak jest pobor ( rowniez ta w schowku czy bagazniku)?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa romeo Giulietta 2012r 1.4 tb 170km
    Postów
    23

    Domyślnie

    Lampki gasną w bagażniku i w kabinie w a w drzwiach nie wiem bo nie widać

    Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    5505-Structure of electrical-electronic system.pdfE1010 POWER SUPPLY (S&S) .pdf
    tu masz pliki ze schematami.Czy masz Bose..??
    F02 to nie tylko zasilanie skrzynki bezpieczników w bagażniku / widok na końcu opisu wyjść z Body / ale również zasilanie +30 samego Body.Odkop tą skrzynkę bezpieczników w bagażniku i powypinaj bezpieczniki kolejno / tam chyba jest zasilanie np. foteli elektrycznych , szyberdachu , wzmacniacz itd./ zobacz czy pobór na F02 / amperomierz zamiast bezpiecznika / Ci spadnie. Ogólnie 100 mA to nie jest tragedia jeśli się odpala auto codziennie.Napisz czy coś znalazłeś
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 31-05-2017 o 13:03

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    0,1 A to nie jest dużo przy dużej ilości urządzeń elektronicznych.
    0,02 A to jest bardzo mały pobór i raczej w nowych autach nie osiągany.

    Po za tym ile auto stoi, że pobór 0,1 A tworzy problem?

    Bo problemem jest np. jak u kolegi pobór na poziomie 0,8 A gdzie zepsuło się radio
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa romeo Giulietta 2012r 1.4 tb 170km
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    0,1 A to nie jest dużo przy dużej ilości urządzeń elektronicznych.
    0,02 A to jest bardzo mały pobór i raczej w nowych autach nie osiągany.

    Po za tym ile auto stoi, że pobór 0,1 A tworzy problem?

    Bo problemem jest np. jak u kolegi pobór na poziomie 0,8 A gdzie zepsuło się radio
    Wiesz autem jeżdżę codziennie ale te 100mA z tego co mi wiadomo to za dużo zmierzono na innej Alfie było 6mA bez alarmu

    Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa romeo Giulietta 2012r 1.4 tb 170km
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    5505-Structure of electrical-electronic system.pdfE1010 POWER SUPPLY (S&S) .pdf
    tu masz pliki ze schematami.Czy masz Bose..??
    F02 to nie tylko zasilanie skrzynki bezpieczników w bagażniku / widok na końcu opisu wyjść z Body / ale również zasilanie +30 samego Body.Odkop tą skrzynkę bezpieczników w bagażniku i powypinaj bezpieczniki kolejno / tam chyba jest zasilanie np. foteli elektrycznych , szyberdachu , wzmacniacz itd./ zobacz czy pobór na F02 / amperomierz zamiast bezpiecznika / Ci spadnie. Ogólnie 100 mA to nie jest tragedia jeśli się odpala auto codziennie.Napisz czy coś znalazłeś
    Nie mam Bose ani żadnego urządzenia które ma być zasilane ze skrzynki w bagażniku
    Właśnie wyjołem wszystkie bezpieczniki w środku auta i dalej 100mA a po wyjęciu głównej wtyczki z zasilania spada do zera.

    Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    masz auto po lifcie czy przed..???
    Gdzieś czytałem na naszym forum że ładowanie aku jest zupełnie inne niż w wersji przedliftowej. Po lifcie aku ładuje się przy hamowaniu silnikiem itd.Jakie masz napięcie ładowania na postoju..??

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa romeo Giulietta 2012r 1.4 tb 170km
    Postów
    23

    Domyślnie

    14.3v bez obciążania 13.9 jak powłaczm wszystko

    Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    pożycz od kogoś akumulator na kilka dni i zobacz czy Ci wróci S&S .Moim skromnym zdaniem 100 mA to nie tragedia a ładowanie masz dobre..

Podobne wątki

  1. [MiTo] Niezidentyfikowany pobór prądu
    Utworzone przez Weiss w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 03-09-2016, 19:03
  2. [159] Pobór prądu, 3.2 jts
    Utworzone przez pannamysia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 14:41
  3. Pobór prądu - pytanie
    Utworzone przez Efka w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 15-02-2015, 15:33
  4. Pobór prądu na postoju.
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 21:27
  5. [166] pobór prądu
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2008, 09:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory