Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Temat: Skrzynia TCT Giulietta 2.0 JTD 2013 r. problem / proszę o wsparcie

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Witam

    Dawno tu nie zaglądałem chyba z 2 lata Dlatego z góry pozdrawiam wszyskich ALFAHOLIKÓW!

    OK do tematu.
    Od jakiegoś czasu czasami zaobserwowałem że przy jeździe w trasie np. na 6 biegu, po dodaniu gazu wzrastały obroty i miałem odczucie tak jakby skrzynia chciała zredukować na 5 bieg lecz niestety obroty spadły i została na tym samym. Trwało to gdzieś około 2-3 miesięcy zdarzało się raz na jakiś czas.
    Teraz mam 110K przejechane, ale na SUPER sport jeździe - bo lubię zapierdalać po chipie i OFF EGR - około 215KM i 405 Nm

    Dzisiaj wracając z pracy na autostradzie powtórzył się ten sam problem z redukcją lecz niestety teraz zapaliła się czerwona kontrolka "zębatka" z wykrzyknikiem w środku. Włączył się trym awaryjny i poczuć można było lekko dziwny zapach - (spalone sprzęgło jak się dowiedziałem)
    Pojechałem do serwisu Alfy bo tylko tam jeżdzę i niestety sprzęgło do wymiany, a że mieszkam w NL cena za: TCT sprzęgło, koło dwumasowe i aktywator z robocizną € 2960,00 z podatkiem i z 30% zniżką na robociznę.
    Poza tym robię jeszcze ogólny serwis:
    - wymianę oleju i filtrów
    - płukanie silnika i wtrysków
    - klima wymiana paska (obowiązkowe przy 110K)
    - wymiana płynu chłodniczego
    - i ogólny przgląd
    (hamulce Brembo wymieniałem po przejechaniu 95K, więc SUPER wynik jak przy mega ostrej jeździe)

    Czyli cały serwis wyjdzie około 4K euro... no ale jak się chce takim stylem jeździć to trzeba dbać i wymieniać szybciej niektóre elementy.

    Podsumowując - do tej pory praktycznie nie miałem z niczym problemów i w porównaniu z pierwszą Julką 1.4 120KM jestem BARDZO zadowolony bo Julka mnie nigdy nie zawiodła jeszcze

    Dla nowych posiadaczy Julek w dieslu bardzo polecam WYŁĄCZENIE EGR programowo zanim się zepsuje np. sterownik - mi EGR padło (sterownik) ale miałem szczęście w nieszczęściu bo mogłem na tym jeździć (przejechałem około 5K) tylko kontrolki się czasami paliły i DNA było wyłączone gdy komputer sprawdzał dostępność EGR (tryb awaryjny)
    Potem programowo wyłączyłem EGR ale mimo tego Julka jest na tyle sprytna że sprawdza co jakiś czas czy nadal jest EGR i jeśli padnie sterownik nie da się ponoć obejść - więc musiałem kupić nowy EGR, zamienić z zepsutym wyłączyć (jak nie był wcześniej) i wtedy już nie było problemów
    Dlatego wyłączcie te badziewie - zobaczycie będzie Julka lepiej wam jeździła!

    Pozdrawiam i życzę bezawaryjności wszystkim
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 02-02-2018 o 02:12
    2010 Giulietta 1.4 TB progression + dodatki + SAVALI tuning 144KM / 257Nm

    2014 Giulietta 2.0 JTDM 175KM TCT Exlusive + (sportiva QV, premium, pakiet wlokna weglowego, dodatkowe spoilery)

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1

    Domyślnie

    W mojej Giuliettce pojawił się wyciek z skrzyni biegów. Po jej rozebraniu okazało się, że dwumasa jest do wymiany a i przy okazji sprzęgło - czyli podobnie jak u kolegi wyżej.

    Problem polega jednak na tym, iż w instrukcji wymiany sprzęgła wskazano, iż pełna adaptacja skrzyni następuje po 100km. Przejechałem ten dystans a skrzynia nadal szarpie.
    Pierwsze kilometry to była masakra - trzepało budą bardzo mocno, później już mniej.

    Obecnie sytuacja wygląda tak, że gdy puszczam pedał gazu i zmieniam bieg manetkami - nic nie szarpie.
    Jeśli mam wciśnięty pedał gazu lekko i powoli się rozpędzam - samochodem szarpie lekko.
    Jeśli pedał wciśnięty jest mniej więcej do połowy - każda zmiana biegu to dość intensywne szarpnięcie.

    Czy w tym przypadku powinienem pojechać raz jeszcze do mechanika i poprosić go o włączenie adaptacji raz jeszcze? Czy może jednak wszystko się ułoży?

Podobne wątki

  1. Giulietta - skrzynia biegów
    Utworzone przez tygrysio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 08-01-2024, 17:25
  2. [Giulietta] Giulietta nierówno pracuje po odpaleniu- proszę o pomoc
    Utworzone przez TomKr w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-03-2017, 15:23
  3. [Giulietta] Giulietta 1,6 jtdm 2013 Problem z AIRBAG, ktoś coś?
    Utworzone przez chester1 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 16:20
  4. [Giulietta] Giulietta 1.4 170 KM - porównanie osiągów modelu 2010 i 2013
    Utworzone przez matrix_blue w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 22:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory