Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Skrzynia TCT Giulietta 2.0 JTD 2013 r. problem / proszę o wsparcie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    26

    Domyślnie Skrzynia TCT Giulietta 2.0 JTD 2013 r. problem / proszę o wsparcie

    Witam,
    Samochód jak w temacie. Z Polski bez wypadkowy 147 tyś przebieg (na autostradach). Jeździ bez uwag. W piątek w garażu na podłodze mała plama oleju ze skrzyni (?/200 ml). Serwis ASO dziś stwierdził, że trzeba wymienić aktywator (ich numer 71773795) za 1200 PLN plus tyle samo robocizna. Ponadto proponują dodatkowo wymianę sprzęgieł (55257198) za za blisko 4 tyś., razem cca 7 tyś.
    Poprosiłem o zdjęcie/rysunek aktywatora (jest kilka) nie dostałem odpowiedzi. Dlaczego chcą wymieniać sprzęgła, na jakiej podstawie technicznej, też nie.

    Nie wiem czy mam to robić. Czuję się "dmuchany" w koszty.
    Czy ktoś z Was to robił, zwłaszcza sprzęgła w TCT? Co to jest ten aktywator ? W eperze i na " świecie" nie mogę tego znaleźć.

    Proszę o wsparcie i pomoc. Już raz miałem kłopoty z szarpaniem silnika (opisywałem temat). Zapłaciłbym według ich diagnoz cca 15 tyś., skończyło się na czujniku i wtyczce za 12 PLN.

    Jakbym wiedział jak wygląda ten aktywator to może się da to uszczelnić, ASO lubi wymienić wszystko na zapas.

    Pozdrawiam

    ZKL

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    Alfa Giulietta Sportiva TCT, Alfa 156 Crosswagon 1,9 16v, Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    94

    Domyślnie

    Cześć. Czy jedyny problem to wyciek oleju czy jest coś jeszcze co Ciebie niepokoi w pracy skrzyni.

    Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    26

    Domyślnie

    Ponownie,
    Poza wyciekiem nic....
    Jestem " dość pedantyczny" i dbam o auto. Innych przesłanek nie ma. Trochę się znam na mechanice, prowadziłem kilka lat jako młody chłopak serwis. teraz w innej branży, ale " wciskanie kitu" przez ASO jest mi znane. Zamiana dobre na dobre. Muszą utrzymać masę " darmozjadów i wystrój" za naszą kasę. Sprzęgło nowe. oryginalne znalazłem za połowę ceny. Wymieniać bez powodu można, ale nie w naszych realiach finansowych.

    Wg ASO najlepiej wymieniać auto na nowe po 4-5 latach. Miałem w życiu kilkanaście samochodów i nigdy nie wymieniałem sprzęgła. przebiegi powyżej 200 tyś.

    Jakbym miał zdjęcie/rysunek tego aktywatora to albo sam bym "ogarnął"...albo poszukał kogoś.

    Pozdr

    ZKL

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    Alfa Giulietta Sportiva TCT, Alfa 156 Crosswagon 1,9 16v, Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    94

    Domyślnie

    Też mam TCT znalazłem kiedyś, chyba na włoskim forum rysunek techniczny poglądowy skrzyni. Niestety wtedy do nie skopiowałem. Postaram się go poszukać ale niczego nie obiecuję.

    Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    Alfa Giulietta Sportiva TCT, Alfa 156 Crosswagon 1,9 16v, Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    94

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    Alfa Giulietta Sportiva TCT, Alfa 156 Crosswagon 1,9 16v, Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    94

    Domyślnie

    Może napiszesz kolego czy udało się rozwiązać problem

    Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Jeżeli masz pewne 150kkm to wymiana sprzęgieł to w 99,99% strata pieniędzy, bo de-facto tam są 2 tarcze - jedna dla biegów nieparzystych, druga dla parzystych i to w zasadzie powinno wytrzymać 2x tyle co zwykłe sprzęgło w tym silniku (na yt można znaleźć spot reklamowy AR w którym gościu o tym mówi - jest lik niżej).
    Aktywatory (o ile tak się to w tej skrzyni nazywa) są 2 albo 3, bo to dość skomplikowana skrzynia.
    Tu masz taki podgląd jak to działa:
    https://www.youtube.com/watch?v=Aotk0zbGkeE

    PS
    ASO pewnie nie wie jak to naprawić - tak jak było z Selespeedami. Ich wiedza w nowszych modelach to pewnie się na Pandzie a 'może' 500-ce kończy, choć to też nowoczesna konstrukcja.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    26

    Domyślnie Cd.

    Witam,
    No i dałem się wydmu.....ASO
    Prawie trzy tygodnie naprawy. 1,5 godziny słuchania "muzyczki" jako pierwszy klient, ale do rzeczy. Samochód stał, czekając rzekomo na cześć. Kolejny serwisant przekonywał mnie o zasadności wymiany sprzęgieł, bo podobno są cienkie tarcze. Zapytałem czy była wyjmowana skrzynia biegów. Odpowiedzieli, że nie...., no to jak k... można określić w tym modelu grubość tarcz bez wyjmowania tarcz/sprzęgła? Zadałem pytanie,konsternacja, klient trochę kuma. Dobra mówię, zlikwidujcie ten mały wyciek i tyle, szkoda nerwów. Odbieram samochód, płacę blisko trzy tysie i proszę ponownie o zdjęcie, pokazanie co zostało wymienione i zwrot starej części, 45 minut narada na zapleczu. Części już nie ma, dostaję niby rabat, abym zatkał gębę, ale i tak płacę kilka stów więcej niż na początku określono. To łożysko, to śruby itd. Trzeba zarobić na dobrą lokalizację i krawaty firmowe (rozliczani są z obrotu / wnioski oczywiste). Problemy były z wgraniem softu, jakie ? HGW. Nie odpuszczam, dostaję wreszcie kwit: wymienili 55231544 kilka śrubek i uszczelkę za 37,72 PLN (46459258).
    Nigdy nie uwierzę, że nie dało się tego uszczelnić inaczej, no ale standardy,, procedury.... szacun, ale ja tam już nigdy nie zostawię samochodu.
    Pytam na koniec, czy te skrzynie są awaryjne, nie słyszę to pierwszy przypadek. O k.... , ale mam farta

    To tyle.
    Przejechałem rożnymi samochodami nad 1100 tyś km, ale nigdy nie czułem się tak "profesjonalnie i komfortowo obsłużony".

    Moja żona " blondynka" często płaci w serwisach za bycie kobietą bez wiedzy technicznej masę kasy, ale jak to powiedziała klasyk gatunku "taki mamy klimat".

    Idę się napić

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Kto bogatemu zabroni...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Tak przy okazji zapytam, czy w historii serwisowej auta były wykonywane jakieś czynności dotyczące skrzyni? Mam na myśli sprawdzenie stanu, wymianę oleju, softu.. Mam tą skrzynię, a w ASO się przed tym bronią twierdząc, że producent nie zaleca wymiany oleju. Co do softu, owszem jest nowy. Ale po pierwsze nie zrobią tego za free, po drugie pojawiła się sugestia, że po takiej zmianie oprogramowania wcale nie musi być lepiej, a nawet może być gorzej

Podobne wątki

  1. Giulietta - skrzynia biegów
    Utworzone przez tygrysio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 08-01-2024, 17:25
  2. [Giulietta] Giulietta nierówno pracuje po odpaleniu- proszę o pomoc
    Utworzone przez TomKr w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-03-2017, 15:23
  3. [Giulietta] Giulietta 1,6 jtdm 2013 Problem z AIRBAG, ktoś coś?
    Utworzone przez chester1 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 16:20
  4. [Giulietta] Giulietta 1.4 170 KM - porównanie osiągów modelu 2010 i 2013
    Utworzone przez matrix_blue w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 22:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory