Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Check engine

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Poznań, Łowicz
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    48

    Domyślnie Check engine

    Cześć,
    Mam problem z moim MiTo. Mam założony w niej gaz, wczoraj jak zwykle tankowałam na Orlenie i po 50km jazdy pojawił mi się Check Engine. Jak zakładałam gaz to też na początku miałam taki problem jak zatankowałam na jakieś stacji no name, gazownik, który zakładał instalację powiedział, że to jest wina złej jakości gazu. No i przez około 17tys. km było ok, aż do wczoraj. Nie uruchamia się tryb dynamiczny (ale to rozumiem), ikonka check engine się świeci, nawet jak zmienię na benzynę. Świece mam nowe. Czy jest możliwość samemu usunięcia błędu czy muszę ruszyć do jakiegoś mechanika? Co zrobić, żeby na przyszłość uniknąć takiego problemu?

    Silnik 1.4, instalacja STAG.

    Mam jeszcze ponad połowę zbiornika gazu po wczorajszej trasie i chyba będę musiała to wyjeździć bo nie wiem czy mieszanie to będzie dobry pomysł. Czy może lepiej domieszać z innym?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Grecki
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Obecnie: Giulietta Distinctive 1.4 T-JET Była: Alfa Romeo 147 1.6TS 120km
    Postów
    19

    Domyślnie

    Nie wiem czy może pomogłoby odłączenie aku (minusa), potem trzeba kalibrować wspomaganie (samemu, ruszając kierownicą max w lewo i max w prawo).

    To żależy od tego czemu pojawił się błąd, bo może to być któryś z wielu czujników, z którego sygnał potrzebuje DNA.

    Wysłane z mojego F3211 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekDrobniak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB LPG
    Postów
    145

    Domyślnie

    Mam Julkę z fabrycznym LPG i dokładnie to samo miałem po zatankowaniu na jednej stacji BP -błędu niestety nie usuniesz bez interfejsu, ale myślę że Twój gazownik mógłby tutaj pomóc, być może ma prosty interfejs którym da się skasować "check". Po zapłaceniu 50zł za diagnostykę i usunięcie, zaczałem tankować na Shell i problem na razie się nie pojawił. Dodam że błąd wyskoczył tylko w przypadku jednej ze stacji BP - na innych tankowałem i nie było problemu. Chyba najlepszą opcją w długiej perspektywie jest zainwestować w kabelek i program diagnostyczny.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    widze, że poznań. Jak masz blisko na rataje to mogę skasować błąd i tyle. Jeżeli wróci to mechanik konieczny, prosta pilka. jak cos to pw

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Najlepszá opcjá to dobrze wyregulować LPG.
    Zła regulacja lub zły montaż albo niedpowiednio dobrane komponenty LPG - czek.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Najlepszá opcjá to dobrze wyregulować LPG.
    Zła regulacja lub zły montaż albo niedpowiednio dobrane komponenty LPG - czek.
    Na gazie powszechne są błędy związane ze składem mieszanki.
    Jeśli jest to błąd przemijający (tzn. zaistniał bo np. faktycznie gaz był kijowy, ale już jest wszystko OK) to lampka sama przestanie świecić po kilku(nastu) odpaleniach.
    Jeśli stały to sam nie zniknie wtedy komputer też nic nie da bo za chwilę pojawi sie ponownie. Komputer pokaże za to o co kaman (choć interpretacja błędu to też szeroki temat).
    Oczywiście gdy MIL świeci nie da się włączyć trybu D.
    Proponuję trochę pojeździć na benzynie.
    ECU potrafi w pewnych granicach radzić sobie ze zmianą parametrów paliwa ale gdy gaz wyregulowany źle nie jest w stanie bardziej skracać lub wydłużać czasu wtrysku aby uzyskać odpowiedni skład mieszanki i wywala MIL.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 20-06-2017 o 06:43

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Poznań, Łowicz
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Na gazie powszechne są błędy związane ze składem mieszanki.
    Jeśli jest to błąd przemijający (tzn. zaistniał bo np. faktycznie gaz był kijowy, ale już jest wszystko OK) to lampka sama przestanie świecić po kilku(nastu) odpaleniach.
    Jeśli stały to sam nie zniknie wtedy komputer też nic nie da bo za chwilę pojawi sie ponownie. Komputer pokaże za to o co kaman (choć interpretacja błędu to też szeroki temat).
    Oczywiście gdy MIL świeci nie da się włączyć trybu D.
    Proponuję trochę pojeździć na benzynie.
    ECU potrafi w pewnych granicach radzić sobie ze zmianą parametrów paliwa ale gdy gaz wyregulowany źle nie jest w stanie bardziej skracać lub wydłużać czasu wtrysku aby uzyskać odpowiedni skład mieszanki i wywala MIL.

    Dzięki za info. Właśnie myślę, czy nie przestawić się na benzynę ale to chyba nie rozwiąże mojego problemu na długo - mam jeszcze pół zbiornika tego nieszczęsnego gazu. Po zatankowaniu i przejechaniu 20km ikonka się zaświeciła więc domyślam się, że to tego wina. Zawsze tankuję na Orlenie i nie było problemu, teraz podjechałam no i jest.

    Za ile mogłabym dostać takie urządzenie do użytku prywatnego? Jak to w ogóle wyszukać, jak się nazywa?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Najlepszá opcjá to dobrze wyregulować LPG.
    Zła regulacja lub zły montaż albo niedpowiednio dobrane komponenty LPG - czek.
    Właśnie gaz miałam zakładane pół roku temu - przez ten czas przejechałam około 20tys. km i było bez problemu. Więc raczej zły montaż odpada. A regulacja.. Pracuje dobrze w sumie silnik, lekko inaczej niż na benzynie ale nie szarpie i nie dławi się. Było tak jak na początku ale może to nie jest wyczuwalne?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolaaa Zobacz post

    Za ile mogłabym dostać takie urządzenie do użytku prywatnego? Jak to w ogóle wyszukać, jak się nazywa?
    Hardware : interfejs ELM 327 za kilkadziesiat zl
    Software: alfaobd lub fiat ecuscan (są płatne kilka stow dedykowane do grupy fiat pozwalaja na obsluge wszystkich modulow), ale podstawową diagnostyke odczyt kodow bledow i wylaczenie lampki da sie jakims darmowym(nie potrafie przytoczyc teraz nazwy ale w cholere tego

Podobne wątki

  1. [159] TBi. Check engine. Have engine checked x3 w czasie jazdy.
    Utworzone przez _Mariusz_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2016, 18:33
  2. Check Engine
    Utworzone przez leito1 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2015, 08:58
  3. [159] Check Engine - EGR
    Utworzone przez naiver w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 12:02
  4. [159] Check Engine i OBD
    Utworzone przez kocurr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 23:14
  5. check engine
    Utworzone przez lukasz4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2007, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory