Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Problem z Blue & ME

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Londyn
    Auto
    .
    Postów
    198

    Domyślnie Problem z Blue & ME

    Witam,
    Mam problem z Blue & Me. Nie mogę wejść do menu - sparowany telefon działa, mogę odebrać telefon z kierownicy, jednak na wyświetlaczu w zegarach nic się nie wyświetla(logo Blue&Me podczas włączenia jest). Po prostu jednego dnia menu zniklo - nie mam też turbiny w trybie D, ktora tez byla.
    Spotkal się ktoś z czyms takim?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekDrobniak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB LPG
    Postów
    145

    Domyślnie

    Sprawdź czy masz wyłączoną funkcje w menu -Radio repetition.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    giulietta 2.0
    Postów
    32

    Domyślnie

    widze że każdemu zaczyna padać po kolei Blue & Me licznik mryga a pozniej choinka ikon

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Londyn
    Auto
    .
    Postów
    198

    Domyślnie

    Mi licznik nie mryga, Blue&Me działa bo normalnie mogę rozmawiać, odebrać telefon na kierownicy, nie mam tylko menu Radio Repetition nic nie pomogło. Jakies inne pomysły?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Podpinając się pod ten temat..
    Czy nie działający przycisk menu (słuchawki) blue &me i brak możliwości sparowania z nawigacją TomTom może wskazywać na centralkę?
    Została wymieniona na używaną zgodną z nr OEM. Wgrali język polski, natomiast nie jestem przekonany co do samej wersji oprogramowania.
    Wybieranie głosowe z windowsa działa. Sparowanie z tel też się udało.
    Jestem umówiony na próbną podmianę centralki i gdy okazało się, że z tamtą wszystko jednak działa prawidłowo, to nadal jest wątpliwość czy to nie kwestia samego softu.
    Pozostaje mi jeszcze aktualizacja samego Tomtoma, choć to nie powinno mieć związku z przyciskiem menu w kierownicy.
    Ktoś tu gdzieś pisał, że w podobnym przypadku (nie można było wejść w
    menu z kierownicy)) pomogła aktualizacja softu blue &me.
    Może komuś coś się przypomni..
    Pzdr

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    No i mojej zagadki z blue &me c.d. Wymieniona druga centralka, nr się zgadza, osiowanie eliminuje migający licznik, centralka paruje się z tel. Telefon z Tomtomem. A Blue &me z nawigacją już za Chiny ludowe! Wygenerowany kod po wbiciu w navi po chwili komunikuje brak włączonego modułu bluetooth w samochodzie. Po sparowaniu blue &me z telefonem wszystkie funkcje są dostępne. Jedynie brak komunikacji z nawigacją i opcji my car ze względu na brak połączenia.
    Serwis rozkłada ręce. Jeszcze spróbuję aktualizacji Blue &me i wgranie języka polskiego. U mnie występuje Blue &me TomTom wersja pierwsza. Dziwna sprawa, nie mam już pomysłu. Na diagnostyce żadnych błędów, wszystko ok.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Jakby komuś zachowały się pliki aktualizacyjne 5.5, 5.6 do Blue&me TomTom to prosiłbym o takową darowiznę. U mnie po wczytaniu pliku rozpoznającego rodzaj oprogramowania zaproponowało wersję 10.0. Być może zakupiona centralka miała nowszy soft i aktualizacja została do niego dopasowana. Natomiast podejrzewam, że oryginalnie u mnie była wersja Blue &me Tom Tom , która nie jest już produkowana i wspierana na stronie blueandme.net. I w tym upatruje mojego problemu w parowaniu się nawigacji z blue &me.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Chyba sam sobie odpowiedziałeś. Zastosuj stary soft bez żadnej aktualizacji. Kwestię braku włączonego modułu bluetooth w samochodzie przerabiałem. Osiowanie proxy nie zawsze wykonuje się prawidłowo. Sprawdź listę urządzeń w samochodzie tam gdzie się robi proxy czy wszystko jest. Jeśli nie to ponowne proxy aż do skutku. U mnie tak to wyglądało i też był problem z komunikacją z blue&me
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał slejerek Zobacz post
    Chyba sam sobie odpowiedziałeś. Zastosuj stary soft bez żadnej aktualizacji. Kwestię braku włączonego modułu bluetooth w samochodzie przerabiałem. Osiowanie proxy nie zawsze wykonuje się prawidłowo. Sprawdź listę urządzeń w samochodzie tam gdzie się robi proxy czy wszystko jest. Jeśli nie to ponowne proxy aż do skutku. U mnie tak to wyglądało i też był problem z komunikacją z blue&me
    Tak, tylko teraz problem z dostępnością tego starego softu. Na stronie blueandme.net w zakładce Support/download po wpisaniu modelu auta - Giulietta
    następnie:
    blue&me generation - first/second, dalej Blue &me model -Blue&me TomTom
    language -Polisch, można pobrać jedynie wersję językową.
    Sama aktualizacja odbywa się tylko w dwóch krokach part 1 i part 2 czyli ustalenie wersji softu i dobranie aktualnego.
    I teraz dylemat czy po wygraniu już wersji 10.0 można ew powrócić do 5.5 i 5.6. Skąd dostać pliki aktualizacyjne do Blue &me TomTom. W jednej z instrukcji widziałem, że wśród plików po rozpakowaniu powinien znaleźć się jakiś z rozszerzeniem tomtom. A niestety w tych co dostaje tego pliku nie widzę. Osiowanie było zrobione w ASO, zresztą dość dokładnie centralka została tam zdiagnozowania przez program. I na koniec pytanie czy to rzeczywiście może być przyczyną problemu z parowaniem. Telefon działa poprawnie, książka skopiowana, system głośnomówiący też działa. Chyba trzeba będzie się poddać i odpuścić łączność z nawigacją.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Blue&me problem
    Utworzone przez epidos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 01-05-2021, 17:54
  2. [159] Problem z Blue&Me
    Utworzone przez robbson77 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 20-12-2018, 17:10
  3. problem z Blue&Me
    Utworzone przez knietek w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 20:28
  4. [159] Problem z Blue & me
    Utworzone przez Peter82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 21:27
  5. [159] problem z Blue and Me
    Utworzone przez piotrek111 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 19:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory