Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Zakup używanej Giulietty 2.0 jtd warto?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    alfa
    Postów
    5

    Domyślnie Zakup używanej Giulietty 2.0 jtd warto?

    Witam

    Interesuje mnie wasza opinia co do zakupy uzywanej Giulietty, chodzi mi o silnik 2.0 JTDM 170km

    Budżet jaki mam na ten samochód oscyluje w granicach 33 tys, myslalem nad rocznikiem 2010/11 z ręczna skrzynia biegów

    przebiegi tych aut sa w granicach 160-200 tys km

    Warto? Na co zwrócic uwage? Jaka jest awaryjność takich samochodów pod względem silnika/zawieszenia itd?

    Rozwazam pomiędzy scirocco a giulietta, choc bardziej jestem przekonany do alfy

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giullietta 2,0 JTDM 170KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cześć, mam taką Julkę od 3 lat, rocznik 2012. Przez ten czas padł tylko czujnik położenia drążka skrzyni biegów, poza tym nic się nie dzieje. DPF ok, dwumasa ok. Spalanie 6,5 po mieście, na trasie można zejść do 5,0, a jak się turlasz 90 km/h to nawet do 4,0 l/100km. Przed zakupem sprawdź tylko czy działają wszystkie światła z tyłu - przed liftem w Julkach pękają wiązki w tylnej klapie (trzeba zsunąć gumową osłonę koło zawiasów klapy i obejrzeć kable) - u mnie to wystąpiło, można samemu naprawić mając lutownicę.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    alfa
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mekis Zobacz post
    Cześć, mam taką Julkę od 3 lat, rocznik 2012. Przez ten czas padł tylko czujnik położenia drążka skrzyni biegów, poza tym nic się nie dzieje. DPF ok, dwumasa ok. Spalanie 6,5 po mieście, na trasie można zejść do 5,0, a jak się turlasz 90 km/h to nawet do 4,0 l/100km. Przed zakupem sprawdź tylko czy działają wszystkie światła z tyłu - przed liftem w Julkach pękają wiązki w tylnej klapie (trzeba zsunąć gumową osłonę koło zawiasów klapy i obejrzeć kable) - u mnie to wystąpiło, można samemu naprawić mając lutownicę.
    Dzięki

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Również polecam! Przejechane ponad 16 tys km i jest ok, (przebieg ~150 tys). 2.0 jtdm to najlepszy diesel na rynku. Zawieszenie u mnie czasami lubi skrzypnąć (tylne). ale to przez tuleje PU.
    Poza tym auto do naprawdę fajnej jazdy. Miałem ostatnio okazję przejechać ponad 3 tys km, peugotem 308...wsiadając do alfy czułem się jak król. Jedynie co mnie naprawdę zirytowało to urywająca się klamka...ale to norma bez względu na rocznik, motor itp. Poprostu TTTM...italiano
    To spalanie o którym pisze kolega Metis wydaje mi się nierealne. Miasto (Kraków), w okolicach 8 litrów. Trasa poniżej 7. Autostrady w okolicach 150 - 180 to znowu okolice 8 litrów.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    alfa
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał FerraEnzo Zobacz post
    Również polecam! Przejechane ponad 16 tys km i jest ok, (przebieg ~150 tys). 2.0 jtdm to najlepszy diesel na rynku. Zawieszenie u mnie czasami lubi skrzypnąć (tylne). ale to przez tuleje PU.
    Poza tym auto do naprawdę fajnej jazdy. Miałem ostatnio okazję przejechać ponad 3 tys km, peugotem 308...wsiadając do alfy czułem się jak król. Jedynie co mnie naprawdę zirytowało to urywająca się klamka...ale to norma bez względu na rocznik, motor itp. Poprostu TTTM...italiano
    To spalanie o którym pisze kolega Metis wydaje mi się nierealne. Miasto (Kraków), w okolicach 8 litrów. Trasa poniżej 7. Autostrady w okolicach 150 - 180 to znowu okolice 8 litrów.
    Dzięki

    A jeśli chodzi o automatyczną skrzynie, są z nią jakieś problemy?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Ja posiadam Julkę z tym silnikiem i skrzynią TCT. Obecnie na prawie 130 tyś i jest ok. Skrzynia raz podczas siarczystych mrozów wyrzuciła jakiś błąd i po resecie od tej pory jest wszystko ok. Mnie osobiście bardzo odpowiada połączenie tego silnika z dwusprzęgłowym automatem. Szczególnie w trybie D daje dużo frajdy. Zostawia się bez problemu napuszonych panów w beemkach na światłach ku ich wielkiemu zdziwieniu

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giullietta 2,0 JTDM 170KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Jeździsz na trybie dynamic czy normal?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    W codziennym użytkowaniu Tryb N. DNA w wersjach z TCT też zmienia pracę samej skrzyni, przynajmniej takie mam wrażenie. Dłużej trzyma na obrotach zanim zmieni bieg. I zwykłej jeździe, gdy nie chcemy poszaleć może to nawet trochę irytować.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Kupiłeś ?

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    alfa
    Postów
    5

    Domyślnie

    Jeszcze muszę sobie uporządkować parę spraw, ale już nie długo

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5007
    Ostatni post / autor: Wczoraj, 09:50
  2. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  3. Zakup używanej skrzyni biegów
    Utworzone przez czanket w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 08:23
  4. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory