Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Temat: Giulietta 2018

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Moje marzenie to pełnokrwisty hatchback, który w wersji Quadrifoglio złoi niemiłosiernie dupska A45 czy innemu RS3, o jakiś wynalazkach typu Golf R czy Focus RS nie wspominając

    Myślę że stylistyka będzie nawiązywać w dużej mierze do Stelvio i Giulia Aczkolwiek nie powinna być to kopia stylu a jego dobre rozwinięcie
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczy Zobacz post
    Moje marzenie to pełnokrwisty hatchback, który w wersji Quadrifoglio złoi niemiłosiernie dupska A45 czy innemu RS3, o jakiś wynalazkach typu Golf R czy Focus RS nie wspominając

    Myślę że stylistyka będzie nawiązywać w dużej mierze do Stelvio i Giulia Aczkolwiek nie powinna być to kopia stylu a jego dobre rozwinięcie
    Wiadomo!
    Powinni zapakować V8-kę z Ferrari, żeby to miało tak z 700-800KM (bo powiedzmy sobie szerze, poniżej 500 to w ogóle samochód nie jedzie), zapodać Q4, konkretną lotkę i będzie to się jakoś prezentować. No i sensowną skrzynię, nie żadne TCT czy ZFy, tylko coś szybszego. Myślę, że jak potem to zmodzić na 1000 KM to da jakoś rade na dzielni, żeby "złoić niemiłosiernie dupska A45" itp.

    A jeśli chodzi o rendery z tego wątku to też uważam że są pokraczne. Ten ostatni przypomina Citroena. I to starego.

    EDIT:
    Rozwinę trochę co miałem na myśli, bo to nie był (tak do końca żart).

    A45 ma 4.1 do setki. Żeby "złoić go" to myślę, że jakieś 3.5 do setki wystarczy, ale żeby "złoić niemiłosiernie", czyli wytrzeć nim podłogę, to konieczne jest zejście w okolicę 3.0s.

    Taki wynik osiąga Ferrari 488, czyli 670 KM. Jest ono nieco bardziej aero-korzystne niż Giulietta, stąd myślę, że okolica 700-800KM jest w stanie zapewnić "niemiłosierne łojenie A45".

    Bo powiedzmy sobie szczerze, wrzucenie nawet 510KM z Giulii Q nie pozwoli zmasakrować A45. Może wygrać z nim o długość maski, ale to jest tyle co nic.
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 13-02-2018 o 19:14

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar agentNGI
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    NOL / NGI
    Auto
    Giulietta 1.4 170 KM & Grande Punto 1.4 77 KM
    Postów
    51

    Domyślnie

    Tak jak piszesz, A-klasse AMG jest nie do ruszenia. To motoryzacyjny kompaktowy Mount Everest. Cena powala tak samo jak osiągi.

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał agentNGI Zobacz post
    Tak jak piszesz, A-klasse AMG jest nie do ruszenia. To motoryzacyjny kompaktowy Mount Everest.
    Bez tylnego napędu? Wolałbym BMW1.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Wiadomo!
    Powinni zapakować V8-kę z Ferrari, żeby to miało tak z 700-800KM (bo powiedzmy sobie szerze, poniżej 500 to w ogóle samochód nie jedzie), zapodać Q4, konkretną lotkę i będzie to się jakoś prezentować. No i sensowną skrzynię, nie żadne TCT czy ZFy, tylko coś szybszego. Myślę, że jak potem to zmodzić na 1000 KM to da jakoś rade na dzielni, żeby "złoić niemiłosiernie dupska A45" itp.

    A jeśli chodzi o rendery z tego wątku to też uważam że są pokraczne. Ten ostatni przypomina Citroena. I to starego.

    EDIT:
    Rozwinę trochę co miałem na myśli, bo to nie był (tak do końca żart).

    A45 ma 4.1 do setki. Żeby "złoić go" to myślę, że jakieś 3.5 do setki wystarczy, ale żeby "złoić niemiłosiernie", czyli wytrzeć nim podłogę, to konieczne jest zejście w okolicę 3.0s.

    Taki wynik osiąga Ferrari 488, czyli 670 KM. Jest ono nieco bardziej aero-korzystne niż Giulietta, stąd myślę, że okolica 700-800KM jest w stanie zapewnić "niemiłosierne łojenie A45".

    Bo powiedzmy sobie szczerze, wrzucenie nawet 510KM z Giulii Q nie pozwoli zmasakrować A45. Może wygrać z nim o długość maski, ale to jest tyle co nic.


    Może przesadziłem z tym "złoić niemiłosiernie" Bardziej miałem na myśli że marzy mi się aby Giulietta Q przejeła prymat w segmencie najmocniejszych kompaktów

    Choć nie wiadomo czego się spodziewać. A45 pewnie powstanie nowej generacji, bo premiera nowej A-Klasse już lada moment
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2.0 280KM
    Postów
    119

    Domyślnie

    W chwili obecnej Giulia z silnikiem 280KM ma od 0 do 100 5.2sek według producenta. Myślę, że nowa Giulietta z tym silnikiem i skrzynią ma realne szanse zejść poniżej 5sek w końcu powinna być lżejsza (ale czy aż na tyle?).
    A i tak mam cały czas cichą nadzieję, że jednostka która ostatnio FCA zarejestrowało czyli 2.0 350KM trafi pod maskę nowej Julki Q 280KM dla Veloce, 350KM dla Q.
    Co do wyglądu, rendery są hmmm paskudne, dla mnie proporcje Julki w chwili obecnej są wręcz idealne, jedyne co bym zmienił to przednie lampy bo chyba nigdy nie przekonam się do nich w 100%. Giulia wygląda pięknie z przodu, ale kopia 1:1 mija się z celem. Czekam na premierę

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    Według polskiej strony Alfa Romeo i angielskiej Wikipedii Giulia Veloce (280KM) ma 4.9 do setki.
    Linki: https://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_Giulia_(952) http://www.alfaromeo.pl/giulia/veloce#naped
    "Silnik benzynowy 2.0 Turbo o mocy 280 KM rozpędza Giulię od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy."

    Ciekawe skąd rozbieżność - na polskiej Wiki mamy 5.6s. Może była jakaś aktualizacja softu/mały lift poprawiający wyniki?

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Kwestia pomiarów- anglicy czasem liczą do 60 mil na godzinę, a nie 62 i dość często się pojawiają rozbieżności przez to (aczkolwiek nie w wys. 0.7s)

  9. #39
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Takie zdjęcie ostatnio znalazłem:

    Załącznik 241502
    Nie zostało nigdzie potwierdzone, że to będzie ta sama platforma? Cena chyba poszłaby w górę, a jeśli nie to jak dla mnie zupełnie bez sensu, czyli Giulietta = Giulia z bardziej praktycznym bagażnikiem(złożenie kanapy i wyjęcie półki = mega ładowność w porównaniu z Żulią ).

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    A ja uważam że to mogła by być świetna decyzja. Nie oszukujmy się, Giulietta to model który nadal generuje niezłą sprzedaż, to ważny segment. Gdyby była to ta platforma, RWD w czasach gdy konkurencja przechodzi na fwd ( patrz wspomniana przeze mnie BMW 1) taka decyzja mogłaby odnieść sukces. Nie zagroziło by to sprzedaży Stelvio, bo kto chce mieć suva to nie kupuje kompakta, może nieco Giulii ze względu na większa funkcjonalność ale sedany też mają swoich zwolenników ( w tym mnie). Mogłaby to być wręcz alternatywa dla Giulii SW. Oczywiście o ile cena byłaby dobrze skalkulowana.

Podobne wątki

  1. [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] Romeo Castello (E-SUV) - 2018
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-10-2018, 19:41
  2. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  3. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  4. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory