Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53

Temat: Giulietta 2018

  1. #41
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Nie zostało nigdzie potwierdzone, że to będzie ta sama platforma? Cena chyba poszłaby w górę, a jeśli nie to jak dla mnie zupełnie bez sensu, czyli Giulietta = Giulia z bardziej praktycznym bagażnikiem(złożenie kanapy i wyjęcie półki = mega ładowność w porównaniu z Żulią ).
    Swoją drogą, pakowność Żulii to jest dramat. Formalnie jest większy niż w Julce o jakąś 1/3, ale możliwość ustawienia tam czegokolwiek - tragedia. Jeden plus - nieco dłuższa od krawędzi bagażnika do tyłu przednich siedzeń, więc moje narty wchodzą prosto, a nie lekkim skosem. Ale poza tym ten otwór załadunkowy to jest tra-ge-dia. Bagażnik niski, jego góra strasznie nierówna (goła blacha + linki do składania siedzeń). W Julce jej 350l potrafiłem wykorzystać do samego końca, co do centymetra, a tu zostają straszne puste przestrzenie. Ogólnie nie polecam na wyjazdy wakacyjno-feriowe (no dobrze, wakacyjnych jeszcze nie testowałem, ale feriowe testowałem i jest źle).

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Kwestia pomiarów- anglicy czasem liczą do 60 mil na godzinę, a nie 62 i dość często się pojawiają rozbieżności przez to (aczkolwiek nie w wys. 0.7s)
    nie jest tak że anglicy i amerykanie mają trochę inną milę (nie chce mi się sprawdzać), i stąd różne inne dziwolągi w konwertowaniu wyników wychodzą?
    z tego co wiem Veloce ma 0-100 5.2sek, natomiast Stelvio właśnie 5.6 czy 5.7. Amerykanie liczyli chyba 0-60mph to podawali ciut mniej (bo to mniej niż 100km/h)

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    A ja uważam że to mogła by być świetna decyzja. Nie oszukujmy się, Giulietta to model który nadal generuje niezłą sprzedaż, to ważny segment. Gdyby była to ta platforma, RWD w czasach gdy konkurencja przechodzi na fwd ( patrz wspomniana przeze mnie BMW 1) taka decyzja mogłaby odnieść sukces. Nie zagroziło by to sprzedaży Stelvio, bo kto chce mieć suva to nie kupuje kompakta, może nieco Giulii ze względu na większa funkcjonalność ale sedany też mają swoich zwolenników ( w tym mnie). Mogłaby to być wręcz alternatywa dla Giulii SW. Oczywiście o ile cena byłaby dobrze skalkulowana.
    Chcesz żeby miała tylny napęd i cena była rozsądnie skalkulowana...Albo rybka albo akwarium. Ja uważam, że Alfa powinna zostawić jeden rozsądny cenowo model z napędem na przód. Czy to będzie nowa Giulietta czy nowe czterodrzwiowe Mito a Giulietta RWD i droższa - to już osobna kwestia.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Nie zostało nigdzie potwierdzone, że to będzie ta sama platforma? Cena chyba poszłaby w górę, a jeśli nie to jak dla mnie zupełnie bez sensu, czyli Giulietta = Giulia z bardziej praktycznym bagażnikiem(złożenie kanapy i wyjęcie półki = mega ładowność w porównaniu z Żulią ).
    użycie tej samej platformy nie oznacza podobnych wymiarów samochodu długość karoserii jak najbardziej ulega modyfikacji. najlepszym przykładem jest mqb vw, która jest uzywana w większosci modeli- od maleńkiej ibizy, przez leona, octavię, tt, po passata/suberba czy kodiaq'a.
    platforma to ułożenie silnika, skrzyni i chyba rozstaw osi, ewentualnie szerokość kabiny(?)reszta zależy od konstruktorów
    więc użycie tej samej platformy nie bedzie oznaczało, ze giulietta stanie sie giulią hatchback cena prawie na pewno pojdzie w górę, jeśli przeniosą się na napęd rwd/q4 dla qv. poza tym obstawiam, ze będą chcieli raczej konkurować z bmw 1, mercem a i audi a3 niż z golfem czy 308...

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Dla przykładu Fiat Tipo korzysta z tej samej platformy co Jeep Renegade. Zdawałoby się dwa zupełnie różne samochody.

  6. #46
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Swoją drogą, pakowność Żulii to jest dramat.
    Jak to w sedanie... Dlatego dla mnie w grę wchodzi tylko hatchback albo kombi.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #47
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Dla przykładu Fiat Tipo korzysta z tej samej platformy co Jeep Renegade. Zdawałoby się dwa zupełnie różne samochody.
    Niestety nie!- platforma Genegade to 500X. Tipo to zupełnie inna płyta!

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Daarek chyba jednak się mylisz. Czytałem o tym na fiatklubpolska, i jeszcze gdzieś w necie, jak pojawił się Tipo. 500X to oczywiście także ta sama platforma.

  9. #49
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Takie zdjęcie ostatnio znalazłem:

    Załącznik 241502
    Jesli tak to by miało wygladać, to znów ludzie będą płakać ze to Mazda tylko tym razem 3ka.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #50
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Dzisiaj w sklepie spożywczym wpadł mi w ręce jakiś niemiecki szmatławiec. Od razu muszę się usprawiedliwić - normalnie nie biorę tego czegoś do ręki, jako czegoś przeznaczonego dla ludzi gorszego sortu. Na na okładce było napisane "Nowy kompaktowy SUV Alfa Romeo", a w środku, że powstanie na płycie podłogowej Giulietty, ale dopiero w 2019 roku.

Podobne wątki

  1. [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] Romeo Castello (E-SUV) - 2018
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-10-2018, 19:41
  2. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  3. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  4. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory