Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Zatrzymywanie się (blokowanie) szyby podczas podnoszenia

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Paweł Chodun
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Olszewnica Stara
    Auto
    Alfa Romeo MiTo QV
    Postów
    11

    Domyślnie Zatrzymywanie się (blokowanie) szyby podczas podnoszenia

    Witam. W mojej MiTo pojawił się problem z mechanizmem podnoszenia szyby (od strony kierowcy). Szyba opuszcza się bez problemu. Kiedy chcę ją podnieść (pociągając przez chwilę za przełącznik, żeby wykonała sama pełny ruch do góry) szyba zatrzymuje się w pewnym momencie (w około 1/3 - 1/2 ruchu) i wraca do pozycji opuszczonej. Możliwie jedynie jest jej całkowite podniesienie poprzez wielokrotnie pociąganie za przełącznik tak, żeby szyba wykonywała krótkie, skokowe ruchy. Rozebrałem boczek drzwi w poszukiwaniu przyczyny - prowadnice nie są zabrudzone, nic nie blokuje mechanizmu. Wszystko należycie przesmarowane. Dodam jeszcze, że wydaje się, jakby silnik strasznie się męczył z wykonywaniem pracy - dla porównania siłownik w prawych drzwiach podnosi szybę szybko i z wigorem. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czyżby elektryczny silniczek tegoż mechanizmu zaczynał żegnać się z życiem? Można dostać gdzieś sam siłownik, czy nie obędzie się bez kupna całego mechanizmu podnoszenia szyby?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Witaj!

    U siebie mam podobny problem, chociaż może w nie aż tak ekstremalnym wydaniu. U mnie jest jakaś 30% szansa na to, że szyba przy podnoszeniu się zatrzyma a następnie opuści o centymetr i stanie w miejscu. Dzieje się to po jakichś 10cm kiedy podnosi się z pozycji minimalnej. Wtedy wystarczy, że opuszczę szybę odrobinę a następnie znowu podniosę (tak, żeby sama pojechała do góry) i zawsze się udaje. I teraz uwaga! Mój egzemplarz przy przebiegu 15k kilometrów miał wymieniany cały przełącznik sterowania szybami i lusterkami. Mam podejrzenie, że Panowie z ASO coś sknocili przy okazji w mechanizmie prowadnicy. Za temat szyby też się zabrałem. I rozebrany boczek drzwi pozwolił stwierdzić, że linka w jednej prowadnicy jest zagięta. Wygląda więc na to, że kiedy ta zagięta część trafia na "kołowrotek" szyba się blokuje wykrywając kolizje.

    Może u Ciebie to też jakimś cudem pewnego rodzaju defekt w linkach? Spróbuj mojego sposobu, czyli kiedy szyba się zatrzyma, opuść ją na centymetr a następnie znowu podnieś do pozycji maksymalnej. Niestety, nowa prowadnica to koszt 900zł w ASO. Mi mój problem aż tak nie przeszkadza, tym bardziej, że to tak naprawdę drobiazg. Chciałem się tym zająć ale cenowo mnie wyleczyli z pomysłu.

    Pozostaje jeszcze kwestia używki. I tutaj pytanie, bo ja kompletnie nie mam pojęcia. Moja [notranslate]Alfa[/notranslate] (być może Twoja również) posiada domykanie (i zamykanie) szyb z kluczyka - czyli tak zwany moduł komfortu. Zdecydowałbym się na zamówienie używanej prowadnicy, ale nie mam pojęcia czy wszystko będzie działać jak powinno. To znaczy, to niby czysta mechanika ale cholera wie w jakich wersjach te prowadnicy szły. Ktoś się orientuje czy można wsadzić jakąkolwiek? Bo gdyby tak zamykała i otwierała się tylko szyba pasażera po wymianie, to bym się chyba załamał

Podobne wątki

  1. [159] Silnik podnoszenia szyby
    Utworzone przez djaw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-07-2015, 13:04
  2. [Brera] Przycisk podnoszenia szyby
    Utworzone przez pieron w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 08:39
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 15:04
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 07:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory